Новини компанії

Грудень 29, 2023

2023: рік згуртованості й партнерства

Цей рік ми розпочали з великих надій, та кожна з них стала реальністю лише завдяки людям. Неймовірним людям, які сьогодні захищають нас на фронті. Серед них — понад сто працівників Суспільного. На жаль, двоє з них загинули: Олексій Ольховик, Дмитро Сірик, а також п’ять наших колишніх працівників. У полоні лишається наш оператор Василь Філімон. Це найвища, найважча ціна за свободу. Як суспільний мовник маємо захищати її, і робимо це з потужною підтримкою наших друзів та партнерів. Ми вдячні кожному, хто став поруч з нами у ці складні часи. 

З нами — мільйони українців. Ми маємо безпрецедентно високий рівень довіри аудиторії — 86%, яка дивиться, слухає та читає новини Суспільного. Ми перетнули межу 10 млн підписок на наших діджитал-платформах. Наші журналісти отримали українські та міжнародні премії, серед яких найвагоміша європейська журналістська нагорода «Приз Європа 2023». Ми запустили новий спортивний телеканал Суспільне Спорт, Радіоточку та унікальну платформу архівних відео- й аудіофайлів Суспільне Медіатека. Виробили якісні документальні проєкти. Ми пишаємося рішучістю наших колег, які, ризикуючи життям, їздять на лінію фронту, і ми вдячні кожному працівнику, адже завдяки вам ми мовимо.

Звичайно, було складно, проте ми долали ці виклики:

  • Були спроби втручання в роботу п’яти телеканалів Суспільного Мовлення, які мовлять на супутнику — їх намагалися глушити та підміняти контент. 
  • Через потужну хакерську атаку на «Київстар» були збої у трансляціях телеканалів та радіостанцій Суспільного Мовлення, де використовуються канали зв’язку «Київстар» для доставки сигналу.
  • Діяльності наших журналістів намагались перешкоджати.
  • Хакери атакували сайти Суспільного.

«2023 року Суспільний мовник працював стабільно, незважаючи на виклики, пов’язані з повномасштабною війною. Близько ста наших працівників пішли служити в ЗСУ, майже 200 працівників виїжджають працювати в зони бойових дій. Ми зазнавали хакерських атак на наші онлайн-ресурси та супутникове мовлення. Але ми вистояли.

2023-го компанія виготовила сотні годин інформаційного контенту та власними силами і на замовлення зняла десятки проєктів і документальних фільмів, журналістських розслідувань. Ми працювали відповідно до журналістських стандартів, і довіра до нас зросла», — Світлана Остапа, голова наглядової ради Суспільного.

СВІТ З НАМИ

Цього року Суспільне відвідали: Дельфіна Ернотт Кунсі, президентка ЄМС, генеральна директорка France Télévision, та Ноель Карран, генеральний директор ЄМС; голова USAID Саманта Пауер; віцепрезидент Європейської комісії Маргарітіс Схінас; Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак; Посол Швеції в Україні Тобіас Тиберг; Посол ОБСЄ Марцел Пешко. Посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс; Посол Королівства Нідерланди в Україні Йеннес де Мол; Перший секретар Посольства Японії в Україні Уджіхара Такаакі; керівництво суспільного мовника Естонії ERR — генеральний директор компанії Ерік Роззе та член правління Томас Лухатес; головна редакторка Радіо Свобода/Радіо Вільна Європа Нікола Карім; європейські письменники; журналісти із Киргизстану, Узбекистану, Казахстану і Таджикистану, а також 26 журналістів з країн ЄС та інші гості.

«Ми завершуємо цей рік з хорошими результатами, зокрема й завдяки підтримці наших міжнародних партнерів. Це і про виробництво творчих проєктів (на яке цього року у нас були нульові видатки з бюджету), і про Євробачення в Ліверпулі, яке пройшло завдяки BBC, і про технічне оснащення, яке до нас регулярно надходить. Ми обмінювались досвідом і стали видимими на арені серед світових суспільних мовників. Крім того, в умовах війни ми жодного разу не припиняли мовлення, і сконцентрувалися на виробництві нового контенту — документального та новинного. Наша команда розбудовує гіперлокальну мережу кореспондентів, подає проєкти на міжнародні конкурси й виграє їх. Ми невпинно зростаємо і попереду маємо амбітні цілі», — зазначив голова правління Микола Чернотицький.

Нас підтримали десятки українських діячів та міжнародних партнерів під час конференції «Суспільне Мовлення: реформа під час війни». До нас завітали народні депутати України. Так, на Суспільному відбулося виїзне засідання підкомітету Верховної Ради. Першим медіа, яке відвідав новообраний голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин, стало Суспільне Мовлення.

МІЖНАРОДНА СПІВПРАЦЯ

«Після року виживання у 2022-му ми навчилися як ніколи цінувати друзів, колег та партнерів. Міжнародна підтримка у ці роки дала нам можливість не впасти, а навпаки розвиватися попри усі жахи війни. У контексті руху України в ЄС наша команда була надзвичайно активною у співпраці з Європейською мовною спілкою. Ми отримали доступ до найновіших технологій, до досвіду потужних європейських суспільних мовників, але, крім того, надбали багато друзів і колег, які підтримують Україну щодня», — Андрій Таранов, член правління, відповідальний за маркетинг.

  • Посли країн G7 зустрілися зі Світланою Остапою, Вадимом Міським, Миколою Чернотицьким, щоб обговорити роль суспільного мовника та ЗМІ під час війни.
  • ЄМС залишається нашим надійним партнером: 1460 сюжетів Суспільного поширили 108 070 разів на 219 каналах 85 мовників-членів ЄМС — з лютого 2022-го по кінець вересня 2023 року. 
  • Новини Суспільного — на вебсайтах європейських мовників — учасників проєкту A European Perspective — загальноєвропейської мережевої редакції новин, до якої входять 20 організацій з 17 країн.
  • Четверо представників Суспільного — у комітетах ЄМС: ми лідери серед країн Східної та Центральної Європи по представництву в керівних органах ЄМС: Ангеліна Карякінановинний, Вікторія Мурованадіджитал, Ірина Славінськарадіо, Олексій Мандзій — спортивного. Представники Суспільного взяли участь у 90-ій та 91-шій Генеральних асамблеях ЄМС, де Україна — у фокусі європейських мовників. Також Суспільне взяло участь у першому Саміті ЄМС зі штучного інтелекту.
  • Латвія та ЄМС допомогли забезпечити енергетичну незалежність Суспільного Мовлення.
  • Японія передала Суспільному Мовленню обладнання для прямих включень за несприятливих умов.
  • Суспільне доєдналося до egta — міжнародної неприбуткової асоціації телевізійних та радіосейлзхаусів.
  • Члени наглядової ради та правління Суспільного Мовлення відвідали британський суспільний мовник BBC. 
  • Представники Суспільного Мовлення відвідали суспільний мовник Японії NHK та двічіЯпонське агентство міжнародного співробітництва (JICA).
  • Представники Суспільного Мовлення у межах робочого візиту до Швеції обмінялися досвідом з колегами з Офісу медіарозвитку Шведського радіо (SR MDO) у сфері досліджень аудиторій.
  • Реалізовано понад 40 проєктів у межах Сезону культури Велика Британія/Україна, який тривав з червня 2022 року по червень 2023-го.
  • Суспільне Мовлення уклало угоду про співпрацю з Чеським радіо та словацьким мовником RTVS.  

ПИШАЄМОСЯ

  • Журналісти Суспільного Мовлення отримали нагороду «Європейський журналіст 2023» в рамках міжнародного конкурсу «Приз Європа 2023».
  • «Капелани. Віра на війні» — посів перше місце у категорії «Короткометражна документалістика» III міжнародного телефестивалю «Серце Європи». Друге місце в категорії «Цифровий контент» здобув проєкт «Хоробрі казки».
  • Документальний фільм «Жевріння. Дерево життя» про мозаїки Маріуполя отримав спеціальну відзнаку Міжнародного Гран-прі URTI за авторську документалістику.
  • П’ять проєктів журналістів Суспільного — переможці премії «Честь Професії».
  • Фільм-розслідування «Буча 22» отримав спеціальну відзнаку конференції Bucha journalism conference. Саундтрек з фільму Суспільного «Буча: розстріл на Києво-Мироцькій» потрапив у 20 найкращих за версією A Closer Listen.
  • Радіо Культура отримало відзнаку від Фундації «Суспільність».
  • Репортаж журналіста Тараса Ібрагімова «З вікна бачу Антонівський міст» здобув третє місце у категорії «Репортаж» на 39-му міжнародному фестивалі Prix Bohemia Radio, організованому Чеським радіо. 
  • Охоплення цифрової екосистеми Суспільного, яка об’єднує сторінки платформ мовника в соціальних мережах та месенджерах, перевищило 10 мільйонів підписок — 10 199 942
  • Олена Ремовська отримала спеціальну відзнаку Фундації «Суспільність» за особливий внесок у розвиток журналістики й високі професійні стандарти.
  • Представниці Суспільного здобули журналістську премію «25 до 25: молоді та зухвалі».
  • Головна редакція літературних програм та радіотеатру Радіо Культура увійшла в короткий список Премії Читомо у номінації «За книжкову ініціативу, що сприяє промоції читання». 
  • Суспільне Чернігів та Суспільне Харків — у десятці найвпливовіших місцевих новинних медіа та незламних лідерів незалежної локальної журналістики — відзнака Media Development Foundation.
  • Двоє членів команди Суспільного: Олександр Зінченко, сценарист творчих проєктів, та Олена Гусейнова, ведуча Радіо Культура, — стали лауреатами премії імені Івана Франка 2023 року.
  • Радіодиктант національної єдності — до його написання долучились понад пів мільйона українців на платформах Суспільного. Авторка тексту — Катерина Калитко, читав — Олексій Гнатковський.
  • 27 подкастів Суспільного стали номінантами у п’яти різних категоріях аудіопремії «Слушно», яку проводить медіасервіс MEGOGO. Подкасти від Суспільного Мовлення — «Суспільне Казки» та «Теорія неймовірності з Максом Кідруком» увійшли до переліку аудіопроєктів, які найбільше слухали на Megogo у першому кварталі 2023 року. 
  • Проєкт Суспільного Мовлення «Wedding during the War» став одним із переможців пітчингу ідей виробництва документальних проєктів The Ukraine Content Club Documentary Pitch.
  • Серіал Суспільного «Колапс: як українці зруйнували імперію зла» — у фінальному турі конкурсу Шевченківської премії.
  • Проєкт «Музиканти і війна» виробництва Радіо Культура був представлений від України на Міжнародній конференції IFC AudioDocs 2023 у Рейк'явіку.

Указом Президента України відзначено державними нагородами України Тараса Ібрагімова, Вікторію Хамазу, Валентину Гурову, Анастасію Дашко, Сімону Нестеренко. Також відзнаку від Президента України отримала Ірина Цибух. 15 працівників Суспільного Мовлення, які захищають Україну на фронті, отримали відзнаки від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення для медійників. До Дня військового журналіста України В’ячеслав Мавричев, Олександра Новосел і Олександр Гордієнко отримали відзнаки від Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, а Олексій Резніков, Олександра Новосел та Валентина Гуров — від імені Міністра оборони України.

Про те, як працювати журналістом у районі бойових дій, розповіли у блозі воєнного журналіста Олександра Новосел, Дарина Коломієць, Валентина Гурова, Яна Стойкова, Тарас Ібрагімов.

СТАНДАРТИ ТА ДОСЛІДЖЕННЯ

«Довіра, яку здобуло Суспільне, — це результат чесної та кропіткої роботи всіх, хто мріяв про існування та доклався особисто до розбудови найбільшого незалежного медіа в Україні. Ми пам’ятаємо, наскільки складним був шлях становлення Суспільного, і знаємо, завдяки кому у нас є можливість зростати й розвиватись зараз. Ми живемо в страшній реальності разом з героями наших історій, підтримуємо себе та своє оточення, надихаючись вірою та силою нашої країни. Ми знаємо, що попереду ще не один складний рік і відчуваємо величезну вдячність і відповідальність за надану нам довіру», — Марія Фрей, членкиня правління Суспільного, відповідальна за новини та регіональне мовлення.

  • Суспільне Новини — традиційно перебуває у списку найякісніших українських онлайн-медіа, без замовних матеріалів; серед лідерів, де найчастіше українці читають новини; лідер у залученні коментарів експерток; сайт — у переліку найпопулярніших медіа в месенджерах для українців за кордоном. Також 24% всіх своїх матеріалів Суспільне Новини присвячує темі дітей.
  • Суспільне Мовлення — повністю прозоре медіа з наявними фінансовими звітами; нанесене на мапу рекомендованих медіа; серед 25 українських новинних медіа, які приєдналися до Ініціативи журналістської довіри (Journalism Trust Initiative) від міжнародної організації «Репортери без кордонів»; опублікувало свої звіти прозорості й отримало рейтинг за протоколом NewsGuard.
  • В ефірному блоці Першого каналу Суспільного в телемарафоні «Єдині новини» не зафіксовано політичного піару, а частка аудиторії — 3,63% — за результатами вимірювань телевізійного перегляду, які проводить компанія Nielsen.
  • Українське Радіо є абсолютним лідером серед радіостанцій за споживанням та довірою до новин (Gradus) та одним із лідерів за споживанням усього радіоконтенту (Info Sapiens). Це підтверджують і дані опитування USAID-Internews «Українські медіа, ставлення та довіра у 2023 р.».
  • Срібні кнопки отримали два ютуб-канали Суспільного Мовлення — Євробачення Україна і Суспільне Спорт

ПОКАЗИ І ПРЕЗЕНТАЦІЇ — близько 30 подій протягом року

«Другий рік повномасштабної війни не став легшим, але ми стали міцнішими. Наші журналісти працюють на лінії фронту, а їхні новини дивляться не лише в Україні, а й в ЄС завдяки співпраці з Європейською мовною спілкою. За цей рік ми виготовили багато якісних мультиплатформових проєктів, що знайшли свого споживача в діджиталі, телебаченні, радіо. Ми дискутуємо з нашою аудиторією і продовжимо це робити, адже чуємо, що наш контент потрібен, він спонукає до розмов, рефлексій», — Дмитро Хоркін, член правління Суспільного, відповідальний за платформи радіо, телебачення та діджитал.

  • «Голодомор. Літописці»: прем’єра першої серії — «Столиця відчаю». Своїми враженнями поділились відомі українські та міжнародні діячі, серед яких два українських президенти — Віктор Ющенко й Петро Порошенко. Спецпокази пройшли у Залі пам’яті Національного музею Голодомору-геноциду, а також у Таллінні.
  • «Остання війна»: перший епізод «Анатомія рашизму». Другу частину другого епізоду «Какая разніца» презентували під час повітряної тривоги. В укритті відбулася імпровізована презентація за участі творців документального циклу та одного зі спікерів — третього Президента України Віктора Ющенка.
  • «Капелани. Віра на війні» — про трьох капеланів: Василя Вирозуба, Леоніда Болгарова та Олександра Чокова, які 26 лютого 2022 року на судні «Сапфір» вирушили з пошуково-рятувальною місією на острів Зміїний і опинилися в полоні. Фільм показали на конференції у Варшаві, благодійний показ відбувся в Одесі.
  • «Мʼяка сила. Зрушити Європу»історія про чотирьох українських мисткинь, діяльність яких після початку повномасштабної війни в Україні зосереджена на промотуванні й адвокації української культури в Європі.
  • «Мій Крим» — про корінні народи: киримли, кримчаків та караїмів.
  • «Крим. Звільнення» — про спецоперацію «Український щит» 1991 року.
  • «Черга на прощання» — про шлях пошуку, ідентифікації за ДНК та поховання загиблих через війну в Україні. Ми запустили марафон репортажів про зволікання держави з ідентифікацією загиблих з гештегом #досічекаю.
  • «Кльон»розслідування про насильницьке ув’язнення 366 жителів села Ягідне Чернігівської області окупантами в березні 2022 року. Стрічку показали на Donbas Media Forum та студентам Київського університету імені Бориса Грінченка та львівських вишів. 
  • «Видимі»про тих, хто тут і зараз змінює, боронить та відбудовує нашу країну. Допрем’єрний показ фільму відбувся на фестивалі Sunny Bunny. Серії документальних проєктів Суспільного «Так, я жінка» та «Видимі» показали також на Медійному марафоні «Рівність у політиці та інклюзивне відновлення». «Так, я жінка» — під час форуму громадянського суспільства «Образи майбутнього: перемога, відбудова та модернізація України».
  • «Позиція Україна»історії воїнів з передової.
  • «Карлос в Україні»серіал про будні війни в стилі мок'юментарі. На допрем’єрний показ завітали представники кіноіндустрії, культурної спільноти і журналісти.
  • «Ілюзія рівності» — три болючі історії ЛГБТКІ+ людей, змушених боротися за базові права людини. Презентації пройшли у Києві, Львові, Ужгороді й Івано-Франківську.
  • «Ліверпуль. Жовто-блакитна субмарина» — про культурні зв’язки між Україною і Великобританією.
  • «Жевріння. Дерево життя» показали у німецькому місті Котбус у рамках міжнародного кінофестивалю FilmFestival Cottbus.
  • «Домівка на спині»фільм про долі українських біженців.
  • «Таким мене зробила війна» — документальний фільм про військового ромського походження та його досвід повернення в цивільне життя після жахіть війни.
  • «Славутич — це Україна» — про воєнну агресію росії на Чернігівщині.
  • «Зруйновані мости» — про двох мешканців Сумщини, які допомагали громаді під час повномасштабної війни.
  • «Щедрик проти “русского міра”» — безплатні кінопокази в регіонах України.

Серед інших документальних проєктів: «Гудаки — не люди. Свадьба буде», «Мальовані історії про війну», «Буча: розстріл на Києво-Мироцькій», «Буча: екіпаж 111», «Не бачити/Не грішити», «Прокачана молодість»«Голос спротиву», #Лютий #Опір #Прилуки, «Славутич – це Україна», «Уламки віри», «Козацький луг», «Снігурівка», «Битва за Миколаїв», «Це зруйнувала росія»; проєкт про легендарний ансамбль «Смерічка».

«Перше шоу», ««Я.Є.Тил», «Новий відлік», «Слей Шоу». Для того, щоб підтримати українців під час війни, ми зробили три гумористичні шоу, серіал «Війна, тривоги та пригоди», і, звичайно, на Радіо Промінь вийшов новий сезон «Гомін Out», а вже з 1 січня на Радіо Промінь можна слухати проєкт «Стендап». Ми провели ексклюзивну пряму трансляцію ювілейної 95-ї Церемонії вручення премії «Оскар» та ексклюзивну трансляцію урочистої церемонії коронації Чарльза III; зробили теле- і радіоверсії нової української опери «Катерина» композитора Олександра Родіна. 

Продовжили виробляти проєкти «Культура на часі», «Культурний інстинкт», «Ідемо в музей». В ефірі місцевих каналів щодня — інформаційний ранок, день та вечір «Суспільне. Спротив». Проєкти про життя кримців в окупації та вимушеній еміграції, повернення Криму в український контекст і відбудову: «Кримське питання», «З нуля», «Шлях до Криму», спеціальні ефіри до Міжнародного дня корінних народів та Дня пам'яті жертв геноциду кримськотатарського народу.

РАДІО

  • Суспільне Мовлення презентувало Радіоточку — онлайн-радіо з музикою з архівів Будинку звукозапису Українського Радіо.
  • Відзначили 99 років Українського Радіо: про роботу, команду та магію, а також згадали, якими були 58 років в етері Радіо Промінь.
  • Радіо Промінь представило українську адаптацію Europe’s Biggest Dance Show — найбільшого європейського шоу танцювальної музики та презентувало 100 найкращих українських пісень 2023 року. Також реалізувало тематичні проєкти, серед яких «День, якого не повинно бути».
  • Радіо Культура відновило цілодобове власне мовлення, запустило нові та оновлені програми: «Час інтерв’ю», «Ранок культурної людини», «Модуль знань», «Це класика», «Музичні історії», «Наша класика», «Вечірня колисанка» та інші. За рік тут відбулося 37 прем’єр радіолітературного контенту. Випущено в ефір низку публіцистичних радіоблогів із залученням нових авторів: «Кохання з другого погляду» Мирослава Лаюка, «Україна очима мандрівників» Олександра Михеда і Гаськи Шиян, «Знак переходу» Данила Гайдамахи, «Їжа як культура» Олени Брайченко, «Українське мистецтво в іменах» Оксани Семенік тощо. Багато проєктів були адаптовані для подкастових платформ, а подкаст «Країна, схожа на гранат» був презентований на Форумі подкастів Європейської мовної спілки в Осло й увійшов до каталогу подкастів ЄМС. Також Радіо Культура провело серію книжкових клубів у книгарні «Книжковий Лев».
  • Радіостанції Суспільного можна слухати мовами нацспільнот у мобільному застосунку.
  • 90 років — Академічній хоровій капелі Українського Радіо. Академічна хорова капела Українського Радіо виступила з концертом-реконструкцією до 100-річчя світової прем’єри «Щедрика» «Гай, Рожество!» та виконала варіації «Щедрика» на великій лаврській дзвіниці.
  • Заслужений академічний симфонічний оркестр Українського Радіо здійснив благодійний тур «IL TEATRO PER L`UKRAINA» провідними  концертними залами Італії. 
  • Відбувся п’ятий сезон Національного проєкту «Я — ВІРТУОЗ!».

ДИТЯЧЕ МОВЛЕННЯ

  • «Хоробрі казки» — вийшла книжка казок про дружбу, підтримку й згуртованість від видавництва «АССА» за аудіопроєктом Суспільного Мовлення. Книжку презентували в київській книгарні Readeat, під час BookForum, на Франкфуртському книжковому ярмарку,  на книжковому фестивалі Kyiv Book Weekend. Казки читали на День святого Миколая у Центрі захисту прав дітей. Видання отримало багато відгуків блогерів, артистів та громадських діячів.
  • «Казки на ніч» — 40 аудіоказок, серед яких казки, написані сучасними авторами, а також українські народні казки, казки корінних народів України та національних спільнот.
  • «Бробакс Шоу» — новий освітній проєкт з братами Лео та Елвіном Бушами у ролі ведучих. Це яскравий експлейнер для дітей віком 5–8 років у форматі live action & animation про світ навколо. 
  • «Колайдер» — освітньо-розважальний проєкт із безпечним українським контентом для підлітків на противагу засиллю російського. 
  • Дитячий ютуб-канал Суспільного «Бробакс» представили на фестивалі «NEOсвітній Арсенал».

ЄВРОБАЧЕННЯ ТА ДИТЯЧЕ ЄВРОБАЧЕННЯ

  • Євробачення-2023 в Ліверпулі справді було не лише від імені України, але й з Україною в серці. Безліч українських зірок — Kalush Orchestra, Go_A, Jamala, Тіна Кароль та Verka Serduchkaвиступили у фіналі конкурсу. Режисером і креативним директором від України став Герман Нєнов. Король Великої Британії Чарльз III поспілкувався з організаторами й ведучими цьогорічного шоу. Серед них голова делегації України на Євробаченні Оксана Скибінська та ведуча Євробачення-2023 від України, фронтвумен гурту The Hardkiss Юлія Саніна. В Ліверпулі працювала фан-зона Eurovision Village, де виступали українські артисти. Представники України гурт TVORCHI посіли шосте місце.
  • Євробачення-2023 потрапило в топ рейтингу «Визначальні моменти року» серед найпопулярніших пошукових запитів українців в гуглі. 
  • У прямому ефірі його подивилися 162 млн телеглядачів та рекордна кількість онлайн-користувачів. У TikTok 4,8 мільярда переглядів #Eurovision2023.
  • Телеканал Суспільне Культура отримав рекордні показники під час трансляції фіналу Пісенного конкурсу Євробачення-2023: середня частка становила майже 20%. Під час оголошення результатів голосування за учасників конкурсу частка трансляції в моменті досягала 40%.
  • За два тижні ютуб-канал та соцмережі Євробачення Україна від Суспільного зібрали майже 21 мільйон переглядів, з них понад 9️10 тис. — прямі трансляції півфіналів та фіналу Пісенного конкурсу Євробачення з коментаторської студії Тімура Мірошниченка у Ліверпулі.
  • Анастасія Димид з піснею «Квітка» посіла 5-те місце на Дитячому Євробаченні-2023 Україна, а Франція вдруге поспіль перемогла. 
  • Ми представили новий дизайн для Національного відбору на Євробачення-2024. 

СПОРТИВНІ ПОДІЇ

РОБОТА У ГРОМАДАХ УКРАЇНИ

«Це рік, коли ми ще більше відчули підтримку партнерів, завдяки яким Суспільне змінюється, нарощує потужності, створює унікальні проєкти. Ми запустили об’єднаний ефірний комплекс та нову студію у Львові, апаратно-студійний комплекс на Хрещатику. Неймовірним став проєкт Суспільне Медіатека — платформа архівних відео- й аудіозаписів нашої історії. Зберігаємо історію, документуємо сучасність, стаємо міцнішими», — Родіон Кочубей, член правління Суспільного, відповідальний за напрям операційної діяльності.

  • Команда Суспільного відвідала громади Рівненщини, Черкащини, Одещини, Полтавщини та Дніпропетровщини й зустрілася з жителями тамтешніх 32 громад.
  • Стати гіперлокальними кореспондентами Суспільного у своїй громаді виявили бажання 250 людей — стільки заявок на навчання мультимедійної журналістики отримала команда. З них відібрали пів сотні, які пройшли цей курс і поділилися відгуками про нього.
  • Суспільне отримало гіперлокальних кореспондентів у трьох громадах Рівненщини і ще у тьох — Черкащини.  Хто працюватиме і в яких громадах Одещини, Полтавщини та Дніпропетровщини — стане відомо на початку 2024 року. 

Команда Суспільного відзняла 5 випусків телевізійного токшоу «Голос громад» про: вищу освіту в умовах війни; раціональне використання бюджетних коштів; реабілітацію військовослужбовців та ветеранів; виклики, які долають українські фермери під час повномасштабної війни; проблеми з водопостачанням після підриву Каховської ГЕС.

СТВОРЕННЯ ХАБІВ У РЕГІОНАХ

У 2023 році запрацювали хаби Суспільного у регіонах. Їх шість — з центрами у Харкові, Чернігові, Львові, Черкасах, Одесі та Рівному. Шеф-редакторів хабів обирали на відкритому конкурсі. Наступного року кожен з цих хабів отримає власну спеціалізацію.

ПОДІЇ

Представники Суспільного взяли участь у понад 80 міжнародних та українських подіях, серед яких:

  • Медіасаміт Європейської мовної спілки 2023, в якому взяли участь Дмитро Хоркін, Вікторія Мурована, Вадим Міський та Максим Кречетов.
  • Щорічна конференція міжнародної новинної індустрії News Xchange 2023: Ангеліна Карякіна: «Медіа не повинні не залишати місця для двозначності».
  • Міжнародний ринок документальних фільмів Sunny Side of the Doc 2023: Лук’ян Галкін та Катерина Феленюк розповіли про можливості співпраці мовника з міжнародними продакшенами.
  • Конференція CHANSE у Таллінні: Вікторія Мурована виступила з промовою.
  • Телеринок в Лос-Анджелесі L.A. Screenings, в якому взяли участь Дмитро Хоркін та Григорій Тичина
  • Міжнародна конференція «Україна та медіа» до 100-річчя Чеського радіо за участю Дмитра Хоркіна.
  • Media Development Day: Зураб Аласанія — про перші роки реформи Суспільного.
  • Kyiv Media Week: Микола Чернотицький — про критерії успіху Суспільного, плани до 2025 року і можливості співпраці. Григорій Тичина — про можливості співпраці із Суспільним для українських виробників контенту. 
  • Lviv BookForum — панельна дискусія за участю представників Суспільного.
  • National Media Talk: Світлана Остапа, Андрій Таранов, Андрій Тіток
  • «Дні радіо 2023» — міжнародна конференція за участю Андрія Таранова.
  • Donbas Media Forum, де виступили: Микола Чернотицький — про інвестиції в новини й гіперлокальну мережу; Світлана Остапа та В’ячеслав Мавричев — про роботу та безпеку журналістів, які працюють в зоні бойових дій; Федір Скрипник — про стандарти журналістики на Суспільному; Олеся Вакуленко — про роботу на деокупованих територіях.
  • Регіональний форум Ради Європи «Свобода вираження під час війни».
  • «Made in Ukraine: Overview Content Market and Pitching» дискусія в межах міжнародного ринку телевізійного контенту MIPCOM, в якій взяв участь Григорій Тичина.
  • Міжнародний форум BALTIC MEDIA FORUM 2023 (Вільнюс, Литва): Інна Білецька та Алла Садовник поділилися з колегами з інших країн досвідом розслідувань команди Суспільного. Також вони взяли участь в Українській конференції журналістів-розслідувачів.
  • Human Dimension Conference — міжнародна конференція за участю Анастасії Коріновської.
  • Конференція CDAC (Лондон): Марія Фрей — про комунікаційні виклики Суспільного під час війни. 
  • Конференція «Дні медіа та культури 2023» (Бухарест, Румунія): Ірина Славінська — про роль радіо у просуванні культурного контенту. 
  • Дискусії про політику толерантності та недискримінації в українських медіа від Нацради України з питань телебачення і радіомовлення: Марія Фрей, Ірина Славінська та Анастасія Гудима розповідали про досвід Суспільного. Анастасія Гудима також взяла участь в Європейському круглому столі на тему різноманітності та інклюзії в аудіовізуальному секторі.
  • People Management Conference: Дмитро Козлов розповів, як повномасштабна війна вплинула на корпоративну культуру Суспільного Мовлення.
  • Форум «Спитай медіа: цензура, довіра та все про роботу редакції»: Христина Гаврилюк — як Суспільне здобувало довіру читачів та як медіа змінювалося впродовж минулих років.
  • «Редколегія. Саміт»Микола Чернотицький про сильну місцеву мережу Суспільного.
  • Конференція з комунікацій ЄМС «The Voice of Public Service Media».
  • Головний продюсер Українського Радіо Євген Чиж, виконавчий продюсер Українського Радіо Юрій Табаченко та виконавчий продюсер Радіо Промінь Максим Яковенко завітали до команди Чеського радіо для обміну досвідом і посилення співпраці.
  • Ведучий, тележурналіст і редактор Суспільного Євгеній Агарков зустрівся з учнями «Школи Героїв». 

Також Суспільне Мовлення представило понад 60 проєктів власного виробництва на міжнародному телеринку MIPTV (Канни), зокрема в межах ініціативи Ukrainian Content. Global Cooperation.

СТАЛИ ПАРТНЕРАМИ — укладено 110 партнерських угод

Серед них: IX Lviv Media Forum 2023; XI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал»; Міжнародний літературний фестиваль 30 Lviv BookForum; Церемонія вручення шостої Національної премії кінокритиків «Кіноколо»; Церемонія вручення «Нагороди Пам'яті народів»; Donbas Media Forum — Суспільне долучилося до найбільшої конференції осені; другий національний конкурс учнівських відеосюжетів «Репортер»; відкриття мистецького простору Jam Factory Art Center у Львові; третя премія Responsibility Award 2023; книжковий фестиваль-ярмарок — перший Kyiv Book Weekend та інші.

У колаборації з талановитим художником Нікітою Тітовим ми зробили спільні проєкти до Дня Незалежності України та Дня захисників та захисниць України.

Підписали Меморандум про співпрацю з Міністерством у справах ветеранів.

КОМАНДА

«Це був складний рік. Ми змінювали склад команди — відповідно до викликів та до стратегії компанії. Залучали нові таланти, в тому числі — для роботи безпосередньо в громадах. Розвивали та навчали не тільки тих, хто працює на Суспільному, а й інших медійників. Завдяки допомозі партнерів з ЄМС підтримували сім’ї наших працівників. Почали та продовжуємо адаптувати компанію до роботи з працівниками й працівницями, що повертаються зі служби. Ми впевнені в тому, що найцінніше, що є у Суспільного — це люди, які тут працюють», — Дмитро Козлов, член правління Суспільного, відповідальний за управління персоналом.

  • Ми провели «Суспільний код-2023» та відзначили найкращих людей і проєкти. Записали інтерв’ю з усіма переможцями відзнаки «Суспільний код-2023». Дмитро Козлов розповів про проведення третьої щорічної відзнаки працівників компанії «Суспільний код». 
  • «Як все починалось»: спецпроєкти про подкасти, дитячу академію Суспільного, дитячий ютуб-проєкт Суспільного «Бробакс», NewsHouse 2.0.
  • Представники Суспільного — члени журі міжнародних телефестивалів Prix Europa «Приз Європа» та «Серце Європи».
  • Представники Суспільного увійшли до робочих груп щодо створення органів співрегулювання Нацради з питань телебачення і радіомовлення: Григорій Тичина, генпродюсер дирекції телебачення, — співрегулювання в аудіовізуальній сфері, Євген Чиж, генпродюсер Українського Радіо, — в аудіальній сфері; Вікторія Мурована, генпродюсерка цифрових платформ Суспільного, — у сфері онлайн-медіа.
  • Перекладачки жестової мови Суспільного розповіли про особливості професії.
  • Діти працівників Суспільного відпочили в Болгарії та Румунії.
  • Для команди Суспільного пройшли тренінги та лекції, зокрема: корпоративне управління; «Антикризовий подкаст»; спецкурс з управлінських рішень; інтенсивний тренінг з підвищення кваліфікації управління проєктами; про інклюзивну мову; безпеку і роботу у ворожому середовищі; тенденції телевізійного макіяжу; інструменти відновлення України й децентралізацію; серію тренінгів для телеоператорів хабів.

Та не лише ми навчались: наші колеги викладали дисципліну «Суспільне мовлення в сучасному медіапросторі» для студентів магістерської освітньо-професійної програми «Журналістика» Київського університету ім. Бориса Грінченка.

«Наглядова рада Суспільного провела сім засідань протягом цього року, ухваливши кілька десятків рішень. Одним з найвагоміших стало ухвалення нової Стратегії розвитку компанії на 2023-25 роки. На нашу думку, роль Суспільного Мовлення в нових умовах є визначальною. У преамбулі Стратегії ми зазначили, що Суспільне буде відстоювати власну незалежність і свободу слова, спонукатиме до осмислення нового колективного досвіду та розбудови нових мережевих зв’язків серед українців у всьому світі. Пріоритетами діяльності Суспільного на наступні роки будуть збереження й поглиблення довіри, тісніша взаємодія із суспільством на засадах незалежної та доброчесної журналістики, створення впливового контенту, що спрямований на поширення історичної правди, зміцнення суспільної безпеки й української культури.

Як і увесь український народ, 2023 року ми стали сильнішими і міцнішими. За це я дуже вдячна всім нашим працівникам! Окрема подяка членам наглядової ради, голові і членам правління. Переможемо!»Світлана Остапа, голова наглядової ради Суспільного.

Це був неймовірний рік реалізованих надій. Дякуємо, що ви це зробили!

Ваше Суспільне Мовлення

2023: Year of Unity and Partnership

We started this year with great hopes and each of them became a reality due to our people. Those incredible people who are defending us at the front today. Over a hundred of them are the employees of Suspilne Ukraine. Unfortunately, two of them were killed: Oleksii Olkhovyk and Dmytro Siryk, including five of our former employees. Vasyl Filimon, our cameraman, is still held captive. This is the highest and the hardest price of freedom. As a public broadcaster, we have to protect it, and we do so with the strong support of our friends and partners. We are grateful to everyone standing with us in these difficult times. 

Millions of Ukrainians are standing with us. We can boast of an unprecedentedly high level of trust from the audience. As much as 86% of the audience is watching, listening and reading the news delivered by Suspilne Ukraine. We have over 10 million subscribers on our digital platforms. Our journalists received Ukrainian and international awards, including the Prix Europa 2023 Award, the most important European journalism award. We launched Suspilne Sport, a new sports TV channel, Radiotochka, a radio station, and Suspilne Media Library, a unique platform for archived video and audio files. We produced high-quality documentary projects. We are proud of the determination of our colleagues who risk their lives when going to the frontline, and we are grateful to every employee as you are the reason we can broadcast today.

This was certainly difficult, but we overcame these challenges:

  • There were attempts to interfere with the operation of the five Suspilne Ukraine TV channels broadcasting on satellite. There were attempts to jam them and replace their content. 
  • Due to a powerful hacker attack on Kyivstar, there were disruptions in the broadcasting of Suspilne Ukraine TV channels and radio stations using Kyivstar communication channels to deliver a signal.
  • There were attempts to hinder the activities of our journalists.
  • Suspilne Ukraine websites were attacked by hackers.

"In 2023, Suspilne Ukraine operated smoothly despite the challenges posed by the full-scale war. About a hundred of our employees joined the Armed Forces of Ukraine, and almost 200 employees were sent to work in the war zones. Our online resources and satellite broadcasting were hacked. But we survived.

In 2023, the company produced hundreds of hours of information content and filmed (independently and on commission) dozens of projects and documentaries, including investigative journalism projects. We had been working according to standards of journalism, and trust in our company had grown," commented Svitlana Ostapa, Head of the Supervisory Board of Suspilne Ukraine.

WORLD STANDING WITH US

This year, Suspilne Ukraine was visited by Delphine Ernotte Cunci, EBU President, CEO of France Télévisions, and Noel Curran, EBU Director General; Samantha Power, USAID Administrator; Margaritis Schinas, European Commission Vice-President; Maciej Janczak, Head of the Council of Europe Office in Ukraine; Tobias Thyberg, Ambassador of Sweden to Ukraine; Marcel Peško, OSCE Ambassador. Martin Harris, UK Ambassador to Ukraine; Jennes de Mol, Ambassador of the Kingdom of the Netherlands to Ukraine; Ujihara Takaaki, First Secretary of the Embassy of Japan in Ukraine; management of ERR, the Estonian public broadcaster, including Erik Roose, CEO, and Toomas Luhats, Board Member; Nicola Careem, Editor-in-Chief of Radio Liberty/Radio Free Europe; European writers; journalists from Kyrgyzstan, Uzbekistan, Kazakhstan and Tajikistan, as well as 26 journalists from the EU countries and other guests.

"We are finishing this year with great results, largely due to the support of our international partners. This includes the production of creative projects (for which we had zero budget expenditures this year), the Eurovision Song Contest in Liverpool held thanks to the BBC, and the technical equipment that we regularly receive. We exchanged experiences and became visible in the arena among the world's public broadcasters. Moreover, while the war was going on, we never stopped broadcasting and focused on producing new content, including documentaries and news. Our team is building a hyperlocal network of correspondents, submitting projects to international competitions and winning them. We are growing steadily and have ambitious goals ahead," remarked Mykola Chernotytskyi, Head of the Managing Board.

We were supported by dozens of Ukrainian activists and international partners during the conference titled "Public Broadcasting: Reform in Time of War". We were visited by Ukrainian MPs. In particular, an offsite meeting of the Verkhovna Rada subcommittee was held at the Suspilne Ukraine office. Suspilne Ukraine was the first media outlet visited by Yaroslav Yurchyshyn, the newly elected Chairman of the Verkhovna Rada Committee on Freedom of Speech.

INTERNATIONAL COOPERATION

"After a year of survival in 2022, we learned to value friends, colleagues, and partners more than ever. International support during these years made it possible for us not to collapse while offering opportunities to develop despite all the horrors of war. In the context of Ukraine's path towards the EU, our team was extremely active in its cooperation with the European Broadcasting Union. We gained access to the latest technologies and experience of powerful European public broadcasters while also making many friends and finding colleagues who support Ukraine every day," said Andrii Taranov, Member of the Managing Board in charge of marketing.

  • G7 ambassadors met with Svitlana Ostapa, Vadym Miskyi, and Mykola Chernotytskyi to discuss the role of the public broadcaster and media in times of war.
  • The EBU remains our reliable partner. As many as 1,460 stories by Suspilne Ukraine had been broadcast 108,070 times on 219 channels of 85 EBU member broadcasters from February 2022 to the end of September 2023. 
  • News delivered by Suspilne Ukraine is available on the websites of European broadcasters participating in A European Perspective, a pan-European network newsroom including 20 organisations from 17 countries.
  • Four representatives of Suspilne Ukraine are on the EBU committees. We are the leaders among the Eastern and Central European countries in terms of representation in the EBU governing bodies, in particular, Angelina Kariakina is a member of the News Committee, Victoriia Murovana is a member of the Digital Committee, Iryna Slavinska is a member of the Radio Committee, and Oleksiy Mandziy is a member of the Sports Committee. Representatives of Suspilne Ukraine took part in the 90th and 91st EBU General Assemblies, where Ukraine was in the focus of European broadcasters. Suspilne Ukraine also took part in the first EBU Summit on Artificial Intelligence.
  • Latvia and the EBU helped ensure the energy independence of Suspilne Ukraine.
  • Japan donated equipment to Suspilne Ukraine to ensure live broadcasts under unfavourable conditions.
  • Suspilne Ukraine joined egta, an international non-profit Association of Television and Radio Sales Houses.
  • Members of the Supervisory Board and the Managing Board of Suspilne Ukraine visited BBC, the British public broadcaster. 
  • Representatives of Suspilne Ukraine visited NHK, the Japanese public broadcaster, and twice visited the Japan International Cooperation Agency (JICA).
  • During their working visit to Sweden, representatives of Suspilne Ukraine exchanged experiences with colleagues from the Swedish Radio Media Development Office (SR MDO) in the area of audience research.
  • Over 40 projects were implemented as part of the UK/Ukraine Cultural Season, which ran from June 2022 to June 2023.
  • Suspilne Ukraine signed a cooperation agreement with Czech Radio and RTVS, a Slovak broadcaster.  

OUR BEST PEOPLE

  • The journalists of Suspilne Ukraine took home the European Journalist 2023 Award as part of the Prix Europa 2023 international competition.
  • Military Chaplains. Faith at War was a winner in the Short Documentary category at the 3rd Heart of Europe International TV Festival. The Brave Tales project won the second prize in the Digital Content category.
  • Smouldering. The Tree of Life, the documentary about the mosaics of Mariupol, was given a special award at the International URTI Grand Prix for Author's Documentary.
  • Five projects delivered by the journalists of Suspilne Ukraine won the Honour of the Profession Award.
  • The investigative documentary Bucha 22 received a special award at the Bucha journalism conference. The soundtrack from Bucha: Final Destination, a film produced by Suspilne Ukraine, was among the top 20 according to A Closer Listen.
  • Radio Kultura was awarded a prize by the Souspilnist Foundation.
  • The news report by journalist Taras Ibrahimov I Can See Antonivka Bridge from the Window won third prize in the News Report category at the 39th Prix Bohemia Radio international festival organised by Czech Radio. 
  • The coverage of the digital ecosystem of Suspilne Ukraine comprising accounts of the broadcaster's platforms on social media and in messengers exceeded 10 million subscriptions and now reaches 10,199,942 subscribers
  • Olena Removska was given a special award by the Souspilnist Foundation for her special contribution to the development of journalism and high professional standards.
  • The main editorial office of the literary programmes and radio theatre of Radio Kultura was shortlisted for the Chytomo Award in the category Book Initiative That Promotes Reading. 
  • Suspilne Chernihiv and Suspilne Kharkiv are among the ten most influential local news media and unshakable leaders of independent local journalism, according to the Media Development Foundation.
  • Two members of the Suspilne team, including Oleksandr Zinchenko, a scriptwriter for creative projects, and Olena Huseinova, a host of Radio Kultura, won the Ivan Franko Prize in 2023.
  • The Radio Dictation of National Unity brought together over half a million Ukrainians using the platforms of Suspilne Ukraine. The text was written by Kateryna Kalytko and read by Oleksii Hnatkovskyi.
  • As many as 27 podcasts by Suspilne Ukraine were nominated in five different categories of the Slushno Audio Award organised by the MEGOGO media service. Podcasts by Suspilne Ukraine, including Suspilne Kazky and Theory of Improbability with Max Kidruk, were among the most listened-to audio projects on Megogo in the first quarter of 2023. 
  • Wedding during the War, a project by Suspilne Ukraine, became one of the winners of The Ukraine Content Club Documentary Pitch.
  • The Collapse: How Ukrainians Destroyed the Evil Empire, a series by Suspilne Ukraine, reached the final round of the National Taras Shevchenko Prize competition.
  • The Musicians and War project produced by Radio Kultura was presented by Ukraine at the IFC AudioDocs 2023 International Conference in Reykjavik.

Taras Ibrahimov, Victoriia Hamaza, Valentyna Hurova, Anastasia Dashko, and Simona Nesterenko were given state awards of Ukraine by a decree of the President of Ukraine. Iryna Tsybukh was also given an award by the President of Ukraine. As many as 15 employees of Suspilne Ukraine, who are defending Ukraine at the front, received awards for media professionals from the National Council of Television and Radio Broadcasting of Ukraine. On the Day of Military Journalists of Ukraine, Viacheslav Mavrychev, Oleksandra Novosel and Oleksandr Hordienko received awards from the National Council of Television and Radio Broadcasting of Ukraine. Oleksii Reznikov, Oleksandra Novosel and Valentyna Hurova received awards on behalf of the Minister of Defence of Ukraine.

Oleksandra Novosel, Daryna Kolomiets, Valentyna Hurova, Yana Stoikova, and Taras Ibrahimov shared their experience of reporting from the combat zone in the war reporter blog.

STANDARDS AND RESEARCH

"The trust that Suspilne Ukraine has gained is the result of the honest and hard work of all those who dreamed of building the largest independent media outlet in Ukraine and personally contributed to its development. We remember how difficult it was to establish Suspilne Ukraine, and we know who helps us grow and develop today. We are going through hell together with the protagonists of our stories trying to survive and support those around us inspired by the faith and strength of our country. We are aware that there will be many more difficult years ahead and we are enormously grateful and feel responsible for the trust placed in us," said Mariia Frey, Member of the Managing Board of Suspilne Ukraine in charge of news and regional broadcasting.

  • Suspilne Novyny is traditionally among the highest quality Ukrainian online media with no propaganda. It is among the leading media most often used by Ukrainians to read news. Suspilne Novyny is a leader in attracting expert commentaries. The Suspilne Novyny website is among the most popular media in messengers for Ukrainians abroad. Suspilne Novyny also dedicates 24% of all its stories to children.
  • Suspilne Ukraine is a fully transparent media outlet with its financial reports available. It is on the map of recommended media and is among 25 Ukrainian news media that joined the Journalism Trust Initiative of the international organisation Reporters Without Borders. Suspilne Ukraine published its transparency reports and got rated under the protocol powered by NewsGuard.
  • No political PR was recorded on air of the United News telethon broadcast by Pershyi Channel of Suspilne Ukraine with the audience share being 3.63%, according to TV viewing measurements by Nielsen.
  • Ukrainian Radio is the absolute leader among radio stations in terms of news consumption and trust (Gradus) and one of the leaders in terms of consumption of all radio content (Info Sapiens). This is also confirmed by the USAID-Internews survey titled "Ukrainian Media, Attitude and Trust in 2023".
  • Two YouTube channels of Suspilne Ukraine, including Eurovision Ukraine and Suspilne Sport, were the recipients of silver play buttons. 

SCREENINGS AND PRESENTATIONS: About 30 Events During the Year

"The second year of a full-scale war has been no easier, but we have become stronger. Our reporters work near the front line with their news being watched both in Ukraine and the EU due to our cooperation with the European Broadcasting Union. Throughout this year, we have launched a large number of high-quality multi-platform projects and each has its audience on digital platforms, television, and radio. We are engaged in discussions with our audience and will continue to do so, as we feel that our content is needed since it encourages dialogue and reflections," explained Dmytro Khorkin, Member of the Managing Board of Suspilne Ukraine in charge of radio, television, and digital platforms.

  • Holodomor. Chroniclers: premiere of the first episode Capital of Despair. High-profile Ukrainian and international leaders, including two presidents of Ukraine, Victor Yushchenko and Petro Poroshenko, shared their impressions. The special screenings were held in the Hall of Memory of the National Museum of the Holodomor ‑ Genocide (Kyiv) and in Tallinn.
  • The Last War: the first episode of Anatomy of Ruscism. Part II of the second episode What is the Difference was presented during an air raid. An impromptu presentation was held in the shelter attended by creators of the documentary series and one of the speakers, Victor Yushchenko, the third President of Ukraine.
  • Military Chaplains. Faith at War is a story about three military chaplains: Vasyl Vyrozub, Leonid Bolharov, and Oleksandr Chokov, who on February 26, 2022 went on a search and rescue mission to Zmiinyi Island on board the ship Sapfir and were taken prisoners by Russia. The film was screened at the conference in Warsaw, and a charity screening took place in Odesa.
  • Soft Power. Shaking up Europe is a story about four Ukrainian artists who have focused on promoting and advocating for Ukrainian culture in Europe after the outbreak of a full-scale war in Ukraine.
  • My Crimea is a story about the indigenous peoples, including the Crimean Tatars, Krymchaks, and Karaites.
  • Crimea. Liberation is a story about the special operation "Ukrainian Shield" in 1991.
  • Queue to Say Goodbye is a story about how people, who died due to the war in Ukraine, are searched for, identified by DNA, and buried. We launched a campaign to report on the government's delay in identifying the dead with the hashtag #stillwaitingforit.
  • Klyon is an investigation into the forced imprisonment of 366 residents of the Yahidne Village, Chernihiv region, by the occupiers in March of 2022. The film was screened at the Donbas Media Forum and for students of Borys Grinchenko Kyiv University and universities in Lviv
  • Visible is a story about those who are changing, defending and rebuilding our country here and now. The pre-premiere screening of the film took place at the Sunny Bunny festival. The episodes of Yes, I Am a Woman and Visible, documentary projects by Suspilne Ukraine, were also screened at the Equality in Politics and Inclusive Recovery Media Marathon. Yes, I Am a Woman was screened during Images of the Future: Victory, Reconstruction and Modernisation of Ukraine, the civil society forum.
  • Position Ukraine is a collection of stories of soldiers from the front line.
  • Carlos in Ukraine is a mockumentary series about everyday life in times of war. The pre-premiere screening was attended by filmmakers, members of the cultural community, and journalists.
  • The Illusion of Equality is a collection of three painful stories of LGBTQI+ people forced to fight for basic human rights. The presentations were held in Kyiv, Lviv, Uzhhorod, and Ivano-Frankivsk.
  • Liverpool. The Blue and Yellow Submarine is a story about cultural ties between Ukraine and the UK.
  • Smouldering. The Tree of Life was screened in the German city of Cottbus as part of the FilmFestival Cottbus international film festival.
  • Home on the Back is a film about the struggles of Ukrainian refugees.
  • This Is What War Made Me Like is a documentary film about a Roma soldier and his experience of returning to civilian life after the horrors of war.
  • Slavutych is Ukraine is a story about Russia's military aggression in the Chernihiv region.
  • Destroyed Bridges is a story about two residents of the Sumy region who helped the community during the full-scale war.
  • Shchedryk Against the 'Russian World' — free film screenings were held in the regions of Ukraine.

Among other documentary projects: Hudaks Aren’t People. The Wedding Will Be, Painted Stories About the War, Bucha: Final Destination, Bucha: Crew 111,  No see/No sin, The Revamped Youth, The Voice of Resistance, #February #Resistance #Pryluky, Slavutych is Ukraine, The Fragments of Faith, The Great Meadow, Snihurivka. Through OccupationThe Battle for Mykolaiv, russia Destroyed It; a project about the legendary Smerichka ensemble.

The First Show, I.Am.The.Home.Front, The New Countdown, The Slay Show. In order to support Ukrainians during the war, we produced three comedy shows, the War, Anxiety and Adventures series, and, of course, a new season of Homin Out was released on Radio Promin, and starting from 1 January, you can listen to the Stand-Up project on Radio Promin. We carried an exclusive live broadcast of the 95th Academy Awards ceremony and an exclusive broadcast of the solemn coronation ceremony of Charles III; we made TV and radio versions of the new Ukrainian opera Kateryna by composer Oleksandr Rodin.

We continued to produce the projects It’s Time for Culture, The Cultural Instinct, and Let’s Go to the Museum. Local channels broadcast daily the morning news and Suspilne. Resistance in daytime and evening. Projects about the lives of Crimeans under occupation and forced emigration, the return of Crimea to Ukraine and its reconstruction: The Crimean Issue, From Scratch, The Way to Crimea, special broadcasts on the International Day of Indigenous Peoples and the Day of Remembrance of the Victims of the Crimean Tatar Genocide.

RADIO

  • Suspilne Ukraine presented Radiotochka, an online radio with music from the archives of the Recording House of Ukrainian Radio.
  • We celebrated the 99th anniversary of Ukrainian Radio: about work, team and magic, and also recalled how it was in the air of Radio Promin these past 58 years.
  • Radio Promin presented the Ukrainian adaptation of Europe’s Biggest Dance Show, the Europe’s largest dance music show, and presented the 100 best Ukrainian songs of 2023. It also implemented thematic projects, such as The Day That Shouldn't Be.
  • Radio Kultura resumed its round-the-clock broadcasting and launched new and updated programmes: The Interview Time, A Morning of a Cultured Person, The Knowledge Module, This is a Classic, Musical Stories, Our Classics, Evening Lullaby and others. Over the year, 37 premieres of radio literary content took place here. A number of journalistic radio blogs featuring new authors were aired, such as Love at Second Sight by Myroslav Laiuk, Ukraine Through the Eyes of Travelers by Oleksandr Mykhed and Haska Shyian, Sign of Transition by Danylo Haidamakha, Food as Culture by Olena Braichenko, Ukrainian Art in the Names by Oksana Semenik, and others. Many projects were adapted for podcast platforms, and the podcast The Country Is Like a Pomegranate was presented at the European Broadcasting Union Podcast Forum in Oslo and included in the EBU podcast catalogue. Radio Kultura also held a series of book clubs at the Book Lion bookstore.
  • You can listen to the Suspilne Ukraine radio stations in the languages of national communities in the mobile application.
  • The Academic Choir of Ukrainian Radio turns 90. The Academic Choir of Ukrainian Radio performed a reconstruction concert Hai, Rozhestvo! to mark the 100th anniversary of the world premiere of Shchedryk and performed variations of Shchedryk in the Great Lavra Bell Tower.
  • The Honoured Academic Symphony Orchestra of Ukrainian Radio performed a charity tour IL TEATRO PER L`UKRAINA in the major concert halls of Italy. 
  • The fifth season of the national project I Am a Virtuoso! took place.

CHILDREN BROADCASTING

  • The Brave Tales, a book of fairy tales about friendship, support and unity based on the audio project of Suspilne Ukraine, was published by the ACCA publishing house. The book was presented at the Readeat bookstore in Kyiv, at the BookForum, at the Frankfurt Book Fair, and at the Kyiv Book Weekend book festival. The fairy tales were read on Saint Nicholas Day at the Child Rights Protection Centre. The publication received many reviews from bloggers, artists and public figures.
  • Bedtime Stories feature 40 audio tales, including fairy tales written by contemporary authors, as well as Ukrainian folk tales, tales of the indigenous peoples of Ukraine and national communities.
  • The Brobaks Show is a new educational project with brothers Leo and Alvin Busha as hosts. This is a bright explainer for children between the ages of 5 and 8 years in the live action & animation format about the world around us.
  • Collider is an educational and entertainment project with safe Ukrainian content for teenagers to counteract the dominance of Russian content. 
  • The Brobaks YouTube channel for kids by Suspilne Ukraine was presented at the NEOsvitnii Arsenal festival.

EUROVISION AND JUNIOR EUROVISION

 

  • The Eurovision Song Contest 2023 in Liverpool was indeed not only on behalf of Ukraine, but also with Ukraine in its heart. Many Ukrainian celebrities, namely Kalush Orchestra, Go_A, Jamala, Tina Karol and Verka Serduchka, performed in the final of the contest. Herman Nienov became the director and creative director representing Ukraine. King Charles III of the United Kingdom spoke to the organisers and hosts of this year’s show. Among them were Oksana Skybinska, head of the Ukrainian delegation to the Eurovision Song Contest, and Yuliia Sanina, host of the Eurovision Song Contest 2023 from Ukraine and frontwoman of The Hardkiss. The Eurovision Village fan zone in Liverpool featured performances by Ukrainian musicians. The representatives from Ukraine the band TVORCHI took sixth place.
  • The Eurovision Song Contest 2023 has made it to the top of the Highlights of the Year rating for the most popular Google searches among Ukrainians. 
  • 162 million viewers and a record number of online users have watched it live. There are 4.8 billion views of #Eurovision2023 on TikTok.
  • Suspilne Kultura TV channel achieved record-breaking results during the broadcast of the Eurovision Song Contest 2023 Grand Final: the average share was almost 20%. During the announcement of the results of voting for the contestants, the share reached 40%.
  • In two weeks, the Eurovision Ukraine YouTube channel and social media channels by Suspilne Ukraine got almost 21 million views, of which more than 910 thousands were live broadcasts of the semifinals and final of the Eurovision Song Contest from Timur Miroshnychenko’s commentary studio in Liverpool.
  • Anastasiia Dymyd with the song “Kvitka” (Flower) took fifth place at the Junior Eurovision 2023, and France won for the second time in a row. 
  • We presented a new design for the National Selection for the Eurovision Song Contest 2024. 

SPORTING EVENTS

WORK IN UKRAINIAN COMMUNITIES

“This is the year when we felt even more the support of our partners, thanks to whom Suspilne Ukraine changes, increases its capacity and creates unique projects. We have launched a joint broadcasting complex and a new studio in Lviv, a studio control complex on Khreshchatyk. The Suspilne Mediateka project, a platform for archival video and audio recordings of our history, has become incredible. We preserve history, document the modern times, and become stronger,” said Rodion Kochubey, Member of the Managing Board of Suspilne Ukraine in charge of operation activity.

  • The Suspilne Ukraine team visited communities of the Rivne, Cherkasy, Odesa, Poltava and Dnipro regions and met with the residents of 32 communities there.
  • 250 people expressed a desire to become hyperlocal correspondents in their communities: this is the number of applications for multimedia journalism training received by the team. Among them were selected fifty people, who took this course and gave their feedback about it.
  • Suspilne Ukraine has received hyperlocal correspondents in three communities in the Rivne region and another three in the Cherkasy region.  It will be known in early 2024 who will work and in which communities in the Odesa, Poltava and Dnipro regions.

The Suspilne Ukraine team filmed 5 episodes of the Voice of Communities TV talk show about the higher education in war conditions, the rational use of the budget funds, the rehabilitation of military personnel and veterans, the challenges that Ukrainian farmers overcome during a full-scale war and the problems with water supply after the destruction of the Kakhovka Hydroelectric Power Plant.

ESTABLISHMENT OF HUBS IN THE REGIONS

In 2023, Suspilne Ukraine launched hubs in the regions. There are six of them, with centres in Kharkiv, Chernihiv, Lviv, Cherkasy, Odesa, and Rivne. The editors-in-chief of these hubs were selected in an open competition. Next year, each of these hubs will receive its own specialisation.

EVENTS

 

Suspilne Ukraine representatives took part in more than 80 events held in Ukraine and abroad, including:

  • The EBU Media Summit 2023, which was attended by Dmytro Khorkin, Victoriia Murovana, Vadym Miskyi, and Maksym Krechetov.
  • Annual conference of the international news industry News Xchange 2023: Angelina Kariakina: "Media should leave no room for ambiguity".
  • International documentary marketplace Sunny Side of the Doc 2023: Lukian Halkin and Kateryna Feleniuk spoke about the opportunities for cooperation between the broadcaster and international productions.
  • CHANSE conference in Tallinn: Victoriia Murovana delivered a speech.
  • The L.A. Screenings, an international television market in Los Angeles, which was attended by Dmytro Khorkin and Hryhorii Tychyna
  • The Media and Ukraine international conference held on the occasion of the 100th anniversary of Czech Radio, which was attended by Dmytro Horkin.
  • Media Development Day: Zurab Alasania spoke about the first years of the reform at Suspilne Ukraine.
  • Kyiv Media Week: Mykola Chernotytskyi spoke about the criteria for the success of Suspilne Ukraine, plans for 2025, and opportunities for cooperation. Hryhorii Tychyna spoke about the opportunities for cooperation with Suspilne Ukraine for Ukrainian content producers. 
  • Lviv BookForum, a panel discussion involving the representatives of Suspilne Ukraine.
  • National Media Talk: Svitlana Ostapa, Andrii Taranov, and Andrii Titok.
  • Radio Days 2023, an international conference attended by Andrii Taranov.
  • Donbas Media Forum where Mykola Chernotytskyi spoke about investments in news and hyperlocal network, Svitlana Ostapa and Viacheslav Mavrychev spoke about the work and safety of reporters working in the combat zone, Fedir Skrypnyk spoke about the standards of journalism at Suspilne Ukraine, and Olesia Vakulenko spoke about the work within the de-occupied territories.
  • The Council of Europe's Regional Forum on Freedom of Expression in Times of War.
  • Made in Ukraine: Content Market Overview and Pitching, a discussion within the international television content market MIPCOM attended by Hryhorii Tychyna.
  • International forum BALTIC MEDIA FORUM 2023 (Vilnius, Lithuania): Inna Biletska and Alla Sadovnyk shared the experience of investigations by the Suspilne team with colleagues from other countries. They also took part in the Ukrainian conference of investigative journalists.
  • Human Dimension Conference, an international conference attended by Anastasiia Korinovska.
  • CDAC conference (London): Mariia Frey on the communication challenges of Suspilne Ukraine during the war. 
  • Media and Culture Days 2023 Conference (Bucharest, Romania): Iryna Slavinska spoke about the role of radio in promoting cultural content. 
  • Discussions about the policy of tolerance and non-discrimination in the Ukrainian media by the National Council of Television and Radio Broadcasting of Ukraine: Mariia Frey, Iryna Slavinska, and Anastasia Hudyma spoke about the experience of Suspilne Ukraine. Anastasia Hudyma also took part in the European roundtable on diversity and inclusion in the audiovisual sector.
  • People Management Conference: Dmytro Kozlov spoke about how the full-scale war affected the corporate culture at Suspilne Ukraine.
  • Forum Ask the Media: Censorship, Trust, and Everything About Editorial Work: Khrystyna Havryliuk spoke about how Suspilne Ukraine gained the trust of readers and how the media had changed over the past years.
  • Editorial Board. Summit: Mykola Chernotytskyi spoke about the powerful local network of Suspilne Ukraine.
  • The Voice of Public Service Media, the EBU communications conference.
  • Yevhen Chyzh, Chief Producer of Ukrainian Radio, Yurii Tabachenko, Executive Producer of Ukrainian Radio, and Maksym Yakovenko, Executive Producer of Radio Promin, visited the Czech Radio team to share their experience and strengthen cooperation.
  • Yevhen Aharkov, a host, TV journalist and editor of Suspilne Ukraine, met with the students of the School of Heroes. 

Moreover, Suspilne Ukraine presented more than 60 own projects at the international television market MIPTV (Cannes), in particular, as part of the Ukrainian Content. Global Cooperation Initiative.

WE BECAME PARTNERS — 110 partnership agreements concluded

Among them: the IX Lviv Media Forum 2023; the XI International Book Arsenal Festival; the 30th Lviv BookForum International Literary Festival; the award ceremony of the 6th National Film Critics’ Award Kinokolo; the award ceremony of The Memory of the Nation Awards; Donbas Media Forum - Suspilne Ukraine joined the biggest autumn conference; the second Reporter national competition of student videos; the opening of the Jam Factory Art Centre art space in Lviv; the third Responsibility Award 2023; the first Kyiv Book Weekend book festival-fair, and others.

In collaboration with the talented artist Nikita Titov, we created joint projects for the Independence Day of Ukraine and the Day of Defenders of Ukraine.

We signed a Memorandum of Cooperation with the Ministry of Veterans Affairs.

TEAM

“It was a difficult year. We changed the composition of the team in accordance with the challenges and the company’s strategy. We engaged new talents, including those to work directly in communities. We developed and trained not only those who work at Suspilne Ukraine, but also other media professionals. Thanks to the assistance of our partners from the EBU, we supported the families of our employees. We have started and continue to adapt the company to work with employees, women and men, returning from military service. We are confident that the most valuable thing that Suspilne Ukraine has is the people who work here,” said Dmytro Kozlov, Member of the Managing Board of Suspilne Ukraine in charge of human resources.

  • We held the Suspilne Code-2023 and awarded the best people and projects. We have recorded interviews with all the winners of the Suspilne Code-2023 award. Dmytro Kozlov told about the third annual Suspilne Code award for the employees of the company.
  • How it all began: special projects about podcasts, the Public Media Academy Juniors of Suspilne Ukraine, the Brobaks YouTube project for kids, NewsHouse 2.0.
  • Suspilne Ukraine representatives are members of the jury of the Prix Europa and Heart of Europe international TV festivals.
  • Suspilne Ukraine representatives joined the working groups regarding the establishment of co-regulatory bodies of the National Council of Television and Radio Broadcasting: Hryhorii Tychyna, Chief Producer at the Television Directorate, for co-regulation in the audiovisual sphere; Yevhen Chyzh, Chief Producer of Ukrainian Radio, in the audio sphere; and Victoriia Murovana, Digital Platforms Chief Producer of Suspilne Ukraine, in the online media sphere.
  • The sign language interpreters of Suspilne Ukraine talked about the peculiarities of the profession.
  • Children of the Suspilne Ukraine employees went on vacation to Bulgaria and Romania.
  • The Suspilne Ukraine team received trainings and attended lectures, in particular: on corporate management; Anti-Crisis Podcast; a special course on management decisions; intensive training on improvement of project management skills; on inclusive language; on safety and working in a hostile environment; on television makeup trends; on recovery tools for Ukraine and decentralisation; a series of trainings for cameramen working in hubs.

But we weren’t the only ones to study: our colleagues taught the discipline Public Broadcasting in the Modern Media Space for the Master’s students of the Journalism  Educational and Professional Program at Borys Grinchenko Kyiv University.

“The Supervisory Board of Suspilne Ukraine held seven meetings this year, adopting several dozen decisions. One of the most important decisions was the adoption of the company’s new Development Strategy for the period 2023-2025. We believe that the role of Suspilne Ukraine in the new environment is crucial. In the preamble to the Strategy, we stated that Suspilne Ukraine would defend its independence and freedom of speech, encourage the understanding of new collective experience and build new communication networks among Ukrainians around the world. The priorities of Suspilne Ukraine in the coming years will be to maintain and deepen trust, engage more closely with society on the basis of independent and righteous journalism, create influential content aimed at spreading historical truth, strengthening public security and Ukrainian culture. Along with the entire Ukrainian nation, we became stronger and more resilient in 2023. I am very grateful for this to all our employees! Special thanks to the Members of the Supervisory Board, the Head and the Members of the Managing Board. We will win!” said Svitlana Ostapa, Head of the Supervisory Board of Suspilne Ukraine.

It was an incredible year of realised hopes. Thank you for making it happen!

Yours sincerely,

Suspilne Ukraine