Новини компанії

Серпень 04, 2022

Оновлене «Кримське питання» — на регіональних телеканалах Суспільного

6 серпня о 18:45 в телеефір регіональних каналів Суспільного* повертається щотижневе ток-шоу «Кримське питання»

Телепроєкт «Кримське питання» вперше побачили телеглядачі у лютому 2022 року, проте через повномасштабне вторгнення його довелося тимчасово призупинити. Зараз над «Кримським питанням» працюватимуть журналісти та редактори Суспільне Крим спільно із Суспільне Львів

Читайте також: Головне про Крим — щоп’ятниці в марафоні «Суспільне. Спротив»

В умовах повномасштабного вторгнення армії рф в Україну жителі окупованого півострова зіткнулися з новими викликами — його територію використовують як плацдарм для обстрілів материкової України, ним постачають озброєння. Головне завдання проєкту не змінилося — повернути Крим в український інформаційний контекст та публічно порушувати теми, які стосуються життя мешканців Криму та переселенців, а також перспективи деокупації півострова. 

«В цьому проєкті ми вбачаємо необхідність нагадувати, коли розпочалась агресія рф проти України і як довго вже українські землі перебувають в окупації. Ми будемо відстежувати заяви та дії українських і міжнародних чиновників, звертаючи увагу суспільства на ті помилки, які вже були допущені. І, звісно, разом з експертами плануватимемо, як і коли можлива деокупація Криму», — зазначає генеральна продюсерка регіонального мовлення Суспільного Марія Фрей

«Усі питання, які стосуються Криму, певною мірою стосуються всієї України. Як живуть в окупації наші громадяни та як наша держава бореться за них, чому через територію Криму став можливим наступ військ рф, хто зупинить роботу окупованих портів, через які вивозять вкрадене зерно, — такими будуть теми програм. Усім суспільством ми повинні повертати кримське питання в інформаційну повістку і говорити про Крим більше, — переконаний шеф-редактор новин Суспільне Крим, керівник проєкту «Кримське питання» Руслан Халапов. — Перший випуск готуємо про вкрадене зерно. Нам вдалося зв'язатися з фермером на окупованій території — ексклюзивний коментар людини, яка потерпає від свавілля та злочинів росіян. З цього будемо розпочинати випуск, а продовжимо тему — з профільними експертами».

Ведучою проєкту залишається Олеся Вакуленко, яка веде ще й прямі ефіри вечірнього блоку міжрегіонального марафону «Суспільне. Спротив». Редакторки проєкту — Оксана Емінова та Ольга Крупник

«У нас було вкрай мало часу на запуск проєкту і я неймовірно вдячна колегам, які зробили неможливе, щоб ми могли вийти в ефір вже цієї суботи. В першому випуску, крім теми викраденого українського зерна, яке вивозять через тимчасово окупований Крим, ми також поговоримо і про корінні народи. Кожен наш ефір — це нагадування, що Крим — це Україна», — каже Олеся Вакуленко.

Онлайн дивитися телеканали Суспільного — можна на сайтах регіональних філій. 

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії.

Суспільне Крим — це офіційний сайт телеканалу Суспільного Мовлення Суспільне Крим, всеукраїнського супутникового телеканалу, який мовить 24/7. 

* На період трансляцій спортивних подій Суспільне Крим та Суспільне Донбас мовлять за зміненим ефірним розкладом.