Вересень 25, 2023
Журналістика з найкращою експертизою — як студенти вивчають суспільне мовлення
Студенти магістратури Київського університету ім. Бориса Грінченка, які вивчають журналістику, відвідали ньюзрум Суспільного NewsHouse 2.0 та послухали перші лекції про роботу журналістів у межах дисципліни «Суспільне мовлення в сучасному медіапросторі».
Так, на минулому тижні для студентів розпочалась обов’язкова дисципліна про суспільне мовлення. Протягом півтора року лектори Суспільного розповідатимуть про теорію та практику суспільного мовлення, про розвиток, тренди й перспективи цифрових медіа, а також про економічну складову роботи суспільного мовника. Першу лекцію провела Світлана Остапа, голова наглядової ради Суспільного, — про історію створення суспільного мовника в Україні, про перші роки реформи й роботу Суспільного під час повномасштабної війни.
Шеф-редакторка Суспільне Новини Христина Гаврилюк розповіла про інформаційне мовлення. Зокрема як організована структура інформаційної мережі, про редакційні засади інформаційного мовлення та яка роль Суспільного в інформуванні світу про події в Україні.
«Наші новини є на всіх платформах, у першу чергу оперативно на діджитал-платформах: на сайті, в ютубі та в соцмережах і, звичайно, традиційно — на радіо й телебаченні. Наша головна філософія полягає в тому, що новини мають бути на будь-якій платформі в доступному для нашої аудиторії вигляді», — сказала Христина Гаврилюк. Вона зазначила, що в київському ньюзрумі позмінно працюють близько 300 людей, а також понад тисяча людей виготовляє інформаційний контент по всій Україні.
Шеф-редакторка Суспільне Новини поділилася також, як змінилася робота впродовж минулих півтора року: «Очевидно, що зараз левову частину нашої роботи займають новини про повномасштабну війну та бойові дії. У нас працюють повноцінні редакції в усіх обласних центрах, окрім Херсона та Донецької області, де базується по кілька знімальних груп. Ми також висвітлюємо новини з окупованих територій».
Про інформаційне мовлення в діджиталі розповіла шеф-редакторка відео Олена Дуняк, а на радіо і телевізійних платформах — Дмитро Гринченко, провідний ведучий новин на радіо й телебаченні. Журналістка Анастасія Іванців — про журналістику під час війни. Екскурсію ньюзрумом провела Ірина Жуковська, операційна директорка інформаційної служби Суспільного Мовлення.
Студенти поділилися своїми очікуваннями від курсу та власними професійними вподобаннями:
Юліанна Єрмолатій (на фото — третя зліва)
«Суспільне — одне з найпопулярніших українських медіа. Зараз ми подивилися репортаж — і в мене по шкірі пішли мурахи (зі звільненого Херсону — ред.). Було трохи складно після пар просидіти тривалий час, слухаючи лекції й ознайомлюючись із кухнею Суспільного. Але час промайнув настільки швидко і цікаво, що я в тотальному захопленні.
На Суспільному мені подобаються статті про культуру, а професійно мене приваблює політична журналістика».
Андрій Чабан
«Очікувань як таких я не вибудовував, оскільки дізнався про курс нещодавно. Що стосується спікерів — одразу відчутна їхня фаховість, вони розповідають зі знанням справи. Переконаний, що в майбутньому це знадобиться в моїй професії. Я хотів би працювати зі спортивними новинами. Створювати контент в першу чергу для діджиталу, але, мабуть, і для телевізійників також. Війна змусила відійти від своєї професії, тому я зараз працюю в іншій галузі — як системний програміст.
З тем, що мене цікавлять, — кризовий менеджмент. Тому що журналісти працюють 24/7 — як упоратися з великою кількістю задач за умови постійного браку часу».
Анастасія Левківська
«Я живу за принципом — не май очікувань, щоб не розчаровуватися. Але я вірю, що буде цікаво та інформативно. Ось я прослухала лекцію, мені сподобалося — як усе організовано, як добувається інформація. Виникло питання — як журналісти знаходять зв’язки, щоб отримувати інформацію. Але, я думаю, це все якось напрацьовується.
Переважно я стежу за новинами Суспільного — що побачу в інстаграмі й телеграм-каналі, те читаю. Мене влаштовує інформація. яку я отримую. На те, щоб дивитися телебачення, переважно не вистачає часу. Я стежила за новинами марафону — якщо порівнювати, то мені подобається, як подає інформацію Суспільне».
Влада Лінніченко (на фото попереду)
«Найбільше моє очікування — дізнатися нове для себе, тому що журналістика для мене — потаємна професія. Її внутрішня кухня закрита. Мені хотілося дізнатися більше, особливо про Суспільне. Зараз Суспільне — дуже важливе медіа для інформування людей. Тому я саме сюди хотіла потрапити, щоб побачити й дізнатися щось нове, і забрати собі для подальшого розвитку в професії.
Я б хотіла бути універсальною журналісткою та працювати із суспільними новинами».
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
Фото — Олег Переверзєв