Це найбільша незалежна медіакомпанія України. У складі Суспільного є національні й регіональні канали телебачення та радіо, цифрові платформи, оркестр, ансамблі, хор і навіть Будинок звукозапису.
На відміну від комерційних мовників Суспільне не залежить від олігархів чи політиків, не обслуговує жодних державних органів, політичних сил та бізнес-структур. Суспільне належить українському суспільству й фінансується з податків усіх громадян.
Ні. Ми — Суспільне Мовлення, тобто належимо суспільству та підзвітні йому.
Українське законодавство не передбачає такої особливої форми власності, тож 100% акцій АТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України» належать державі. Однак державні органи не керують Суспільним та не визначають редакційної політики. У цьому полягає ключова відмінність державного від суспільного медіа. Тимчасом як державні медіа працюють в інтересах апарату державних органів та керуються владою, суспільні мовники працюють в інтересах усіх громадян і керуються незалежно обраним менеджментом.dsda
Ви! Суспільне Мовлення існує з податків усіх громадян.
За законом «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» фінансування Суспільного має становити не менше ніж 0,2% видатків загального фонду Державного бюджету України за попередній рік. 2021 року бюджет Суспільного становив 2 млрд 274 млн 158 тис. грн.
Суспільне Мовлення — велика компанія, яка має багато видатків. Лише оплата трансляції всіх наших каналів коштує понад 300 млн грн, не кажучи вже про виробництво контенту для них. Майже сотню мільйонів з’їдає «комуналка» й сплата податків, понад чотири тисячі сто працівників отримують заробітну плату з цього ж бюджету. Ми купуємо права на показ в Україні найбільших міжнародних подій, як-от Олімпійські ігри, Євробачення, світові змагання з біатлону й футболу.
Керівних органів два — це Наглядова рада та правління.
Також у нас є Редакційна рада. Керівниками за адміністративними напрямами роботи компанії є директори, за творчі питання й контент відповідають генеральні продюсери платформ: телебачення, радіо й діджитал. На цьому сайті ви знайдете інформацію про всіх.
Наглядова рада складається з представників депутатських фракцій і груп Верховної Ради України та дев’яти членів від громадських об’єднань й асоціацій. Члени Наглядової ради працюють безоплатно. Саме вони обирають на конкурсі голову та членів правління. Наглядова рада не може втручатися в поточну господарську діяльність правління.
Правління є виконавчим органом і керує поточною діяльністю Суспільного Мовлення. Члени правління працюють платно за контрактами строком на чотири роки.
На цьому сайті ви можете знайти всі рішення правління та Наглядової ради Суспільного Мовлення, всі ключові політики, які визначають нашу діяльність та встановлюють редакційні правила. Усі закупівлі ми проводимо на Prozorro. А інформацію про доходи наших керівників можна знайти в їхніх деклараціях. Крім того, ми оприлюднюємо плани роботи та звіти щороку. Переходьте до розділу «Документи».
Так! Можливо, ви навіть знаєте їх. BBC у Великобританії, NHK у Японії, RAI в Італії, ZDF у Німеччині. Суспільні мовники є в більшості країн Європи, а також у деяких країнах Азії та в США. Наявність у країні суспільного медіа вважають однією з ключових ознак демократії.
Ми маємо зв’язок, обмінюємося досвідом. Усі разом належимо до міжнародної організації — Європейської мовної спілки (ЄМС). Мовники з інших країн нас підтримують, за що ми дуже вдячні. Ще б пак! Адже Суспільне Мовлення наймолодше в цій родині — існує лише 5 років, а найстаршому мовнику BBC — майже 100 років.
Ми мріємо побудувати медіа, якому довіряють українці.
Без преференцій політикам та олігархам. Без «жовтухи», «чорнухи», «джинси», без маніпуляцій і спроб приховати правду за складними термінами. Ми хочемо, аби журналістські стандарти були не просто словами, а стали дієвими правилами. Ми віримо, що демократія неможлива без доступу до чесної та неупередженої інформації.
Ми мріємо про країну, у якій громадяни мають реальні права та свободи, а Суспільне Мовлення — захищає їх.
Дивитися. Слухати. Підтримувати. Приходити в гості. Приходити на роботу. Розміщувати в нас свою рекламу. Поширювати інформацію про Суспільне Мовлення в колі своїх друзів. Підписатися на наші сторінки в соцмережах. Надавати зворотний зв’язок про нашу роботу й ділитися ідеями на платформі «Потрапити на Суспільне».