Новини компанії

Листопад 21, 2021

Новий дім новин — на Хрещатику, 26 офіційно відкрили NewsHouse 2.0 для служби новин Суспільного

Сьогодні, 21 листопада, на Хрещатику, 26 відбулося офіційне відкриття NewsHouse 2.0 — це новий кросплатформовий мультимедійний ньюзрум Суспільного мовника. Проєкт запроваджує нові способи роботи, які застосовують великі міжнародні мовники, включаючи BBC та Deutsche Welle. Новини створюватимуться з використанням всіх платформ: телебачення, радіо, сайту та соціальних медіа.

Вітали гостей керівниця проєкту NewsHouse 2.0 і членкиня правління Тетяна Кисельчук та член правління Суспільного, відповідальний за платформу радіо, Дмитро Хоркін

Тетяна Кисельчук підкреслила, що відкриття NewsHouse саме у День Гідності та Свободи не випадкове, адже саме революційні події на Майдані у 2014 році призвели до кардинальних змін у нашій країні, зокрема — і до створення Суспільного.

Читайте також: #МояІсторіяМайдану — спецефір до Дня Гідності та Свободи на UA: ПЕРШИЙ

Споруда на Хрещатику, 26 була зведена ще в далекому 1849 році під поштову станцію. 

«Через 60 років перетворилася на телефонну станцію. Радіо в Україні почало мовити в 1924 році, зокрема з цієї будівлі — з 1951 року. Отже, майже 200 років це місце є способом передачі інформації: спочатку листи, потім телефонний зв'язок, згодом радіо», — підкреслив історичну важливість цього місця Дмитро Хоркін.

Голова Наглядової ради Суспільного мовлення Світлана Остапа нагадала місію мовника та зазначила, що Новини Суспільного, які сьогодні отримали новий дім, мають бути професійними, представляти різноманіття точок зору, бути неупередженими та рівновіддаленими від усіх політичних сил.

«Нам тільки п’ятий рік, наше головне досягнення — це незалежність. Саме держава зобов’язалася забезпечувати нашу незалежність. Без незалежного сильного суспільного мовника не буде розвитку демократичної країни. До Суспільного росте довіра суспільства. В Україні 90% відсотків медіа належать олігархам, необхідно створювати здорову екосистему в медіапросторі. Саме в часи катаклізмів люди йдуть за достовірною інформацією до Суспільного, бо нашій інформації можна довіряти», — сказала Світлана Остапа.

Читайте також: Посли G7 висловили підтримку суспільному мовнику в Україні

Голова правління Суспільного Микола Чернотицький також відзначив символічність дати відкриття та розповів про важливість нового етапу новин Суспільного.

«Це середовище передбачає новий алгоритм роботи для наших новинних команд. З іншою філософією виробництва, з місією служіння суспільству, з дійсно якісною та незалежною журналістикою. Ми вже пройшли такий довгий шлях. Наша сумарна аудиторія діджитальної, телевізійної та радійної платформи становить 13 млн громадян щомісяця. І ми продовжимо боротися за нову аудиторію та доносити до них цінності вільної, якісної ​​та незалежної журналістики. Важливість будівлі NewsHouse неможливо недооцінити. Але це не тільки цегла, бетон, скло та нова техніка. Це дім майбутнього Суспільних новин в Україні. І особисто мій Northern Star — щоб новини Суспільного стали на першому місці серед усіх медіа за рівнем довіри та за охопленням аудиторії», — зазначив Микола Чернотицький.

Генеральна продюсерка інформаційного мовлення Суспільного Ангеліна Карякіна розповіла, як NewsHouse допоможе об’єднати та покращити роботу новинних команд — радіо, телебачення та команди сайту і соціальних мереж.

«За цей рік з допомогою наших колег та колег великих світових суспільних мовників ми змогли створити мультимедійний ньюзрум. Ми висвітлювали на всіх платформах сотні новин з місця події: вибори в США, вибори в Німеччині, карабаську війну з боку Вірменії та Азербайджану та інші. Будівництво закінчено, але журналістська робота — процес щоденний, постійний і вимагає від нас нового стандарту якості», — поділилася Ангеліна Карякіна.

У фіналі Тетяна Кисельчук та Дмитро Хоркін подякували партнерам, завдяки яким NewsHouse 2.0 реалізований. Проєкт профінансований ЄС, за додаткової допомоги Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності націй та розвитку Великої Британії. Реалізувався спільно з DW Akademie та BBC Media Action.

Читайте також: Як пройшла презентація NewsHouse 2.0 для партнерів проєкту

До слова також запросили першого голову правління Суспільного, завдяки якому народилася ідея створення цього простору, Зураба Аласанію.

«Створення контенту не завжди дорівнює створенню сенсів. Критерії суспільних мовників: інформація може бути обмежена лише здоровим глуздом та стандартами журналістської етики (не власниками). Контент має нести в собі сенси і користь суспільству. Що й робить Суспільне мовлення в Україні», — підсумував Зураб Аласанія.

Право традиційного перерізання стрічки передали ведучій та кореспондентці новин Суспільного Анні Чередниченко.

«Я з Суспільним уже 4 роки. Переїзд до нового Ньюзруму відкриває перед нами великі можливості. Це наша нова домівка. Чекайте на нові матеріали від нас», — сказала Анна Чередніченко.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media. Щомісяця Суспільне дивляться, слухають і читають понад 13 млн українців.

Фото — Анастасія Мантач

Фото — Володимир Шевчук

Більше фото дивіться в альбомі на офіційній фейсбук-сторінці Суспільного мовлення.