Новини компанії

Вересень 08, 2021

Як пройшла презентація NewsHouse 2.0 для партнерів проєкту

6 вересня відбулася презентація нового кросплатформового мультимедійного ньюзруму NewsHouse 2.0 на Хрещатику, 26. Проєкт профінансовано Європейським Союзом та Федеральним міністерством закордонних справ Німеччини та реалізується двома медіапартнерами — BBC Media Action та DW Akademie.

Партнери з Німеччини DW Akademie створили єдиний простір для Суспільного, оснащений за найновітнішими європейськими технологіями. Важливою складовою проєкту реформи мовника було навчання та тренінги для журналістів від британського BBC Media Action. Надалі Європейський Союз продовжить підтримувати Суспільного мовника в інституційній реформі й виробництві новин і програм.

Читайте також: «Ми будуємо історичне місце, яке стане серцем свободи слова в Україні», — Дмитро Хільченко і Тетяна Кисельчук про NewsHouse 2.0

Офлайн-презентацію NewsHouse 2.0 відвідали:

 • Матті Маасікас, Посол Європейського Союзу, Голова Представництва ЄС в Україні;
 • Анка Фельдгузен, Пані посол Німеччини в Україні;
 • Ніколас Херрокс, тимчасовий повірений у справах Великої Британії в Україні;
 • Карстен фон Намен, голова Deutsche Welle Akademie;
 • Міхаель Кархаузен, директор Deutsche Welle Akademie;
 • Хелен Шампань, директорка проєкту NewsHouse 2.0;
 • Еллі Хаворт, директорка проєкту BBC Media Action;
 • Бйорн Еріксен, колишній директор Європейської мовної спілки та інші.

Під час презентації, модераторами якої стали членкиня правління, відповідальна за інформаційне мовлення і діджитал-платформу, керівниця проєкту NewsHouse 2.0 Тетяна Кисельчук та проєктний менеджер BBC Media Action Дмитро Хільченко, міжнародні партнери висловили підтримку, а члени команди, які працювали над реалізацією проєкту NewsHouse 2.0, розповіли про концепцію нового конвергентного ньюзруму. 

«Упродовж осені це прекрасне місце — NewsHouse 2.0 — стане новим домом для ньюзруму Суспільного. Революційні події на Майдані у 2014 році, які відбулися за кілька метрів від місця, де ми стоїмо зараз, призвели до створення нового медіа в Україні. Якщо бути відвертими, то створення незалежного суспільного мовника було необхідним, і незабаром зародилося Суспільне», — сказала Тетяна Кисельчук, членкиня правління, відповідальна за інформаційне мовлення і діджитал-платформу, керівниця проєкту NewsHouse 2.0.

«NewsHouse 2.0 створювався для надання Суспільному нового мультимедійного ньюзруму, і що важливіше — для нових підходів у роботі», — зазначив Дмитро Хільченко, проєктний менеджер BBC Media Action.

Ангеліна Карякіна, керівниця департаменту новин НСТУ, привітала гостей презентації та зазначила, що завдяки NewsHouse 2.0 Суспільне стало справжньою мультимедійною організацією з найбільшим потенціалом у країні: «NewsHouse 2.0 — це не тільки стіни, комп'ютери та простір. NewsHouse 2.0 — це про робочий процес та людей. Разом із підтримкою та консультаціями донорів ми розвивали та створювали нові ролі, нові посади та наймали людей, які працюватимуть у цьому ньюзрумі».

Серед міжнародних партнерів першим виступив Матті Маасікас, Посол Європейського Союзу, Голова Представництва ЄС в Україні, який зазначив, що незалежність ЗМІ також є частиною національної безпеки, водночас Суспільний мовник виконує роль рушійної сили держави у захисті від інформаційних маніпуляцій.

«Ми вітаємо прогрес, досягнутий суспільним мовником — Суспільне мовлення створює програми та надає об’єктивну інформацію в той час, коли суспільству це потрібно найбільше — під час безпрецедентної пандемії коронавірусу. Суспільне мовлення та якісні новини є важливими елементами будь-якої демократичної системи», — сказав Матті Маасікас.

До нього доєдналися інші міжнародні партнери проєкту:

 • «Наші стосунки з Суспільним мовником особливі, історія співпраці й активного залучення DW Akademie в Україні розпочалася з 2014 року. Серед багатьох наших досягнень — створення Академії суспільного мовлення для забезпечення навчання та розвитку Суспільного мовлення та професіоналів у сфері медіа», — Петер Лімбург, Генеральний директор Deutsche Welle (DW), привітав Суспільне із запуском NewsHouse 2.0 відеоповідомленням.

 • «Я справді задоволений цією чудовою співпрацею, яку ми мали із нашими друзями з BBC Media Action, та зокрема — із Суспільним мовником, який переконав нас, що цей проєкт матиме успіх, незважаючи на усі проблеми та перешкоди. І я хотів подякувати кожному з команди Суспільного за прихильність, зусилля та підтримку. DW Akademie продовжуватиме вас підтримувати», — Карстен фон Намен, голова Deutsche Welle Akademie.

 • «У 2014 році Суспільне було створене, і воно створене для хороших справ завдяки завзятості Майдану. І я дуже рада, що відтоді ми змогли підтримати Суспільне разом — Deutsche Welle Akademie, BBC Media Action та Європейський Союз, щоб воно стало успішним суспільним мовником, адже це непроста задача у ці дні змін», — Анка Фельдгузен, Пані посол Німеччини в Україні.

 • «Ми раді привітати Суспільне з презентацією мультимедійного ньюзруму NewsHouse 2.0. Ми впевнені, що цей ньюзрум допоможе вам охопити нову аудиторію. І дозвольте нам чути від вас лише позитивні новини», — Ніколас Херрокс, тимчасовий повірений у справах Великої Британії в Україні.

 • «Ми дуже пишаємось участю BBC у цьому проєкті. Ми також раді, що змогли запропонувати досвід співробітників та консультантів BBC, які допомогли створити мультимедійну редакцію й надати поради щодо редакційних принципів та алгоритмів», — сказала у відеопривітанні Франческа Ансворт, директорка відділу новин і поточних подій BBC.

Резюмував презентацію Микола Чернотицький, голова правління Суспільного мовника. Він акцентував на можливостях роботи команди завдяки реалізації проєкту кросплатформового мультимедійного ньюзруму NewsHouse 2.0.

«Я щасливий, що команда Суспільного має цей ньюзрум. Це неймовірно, потенціал цього місця очевидний. Наші журналісти працюватимуть у серці міста, в будівлі, що є історичною батьківщиною мовлення в Україні. Це дасть нам чудові можливості працювати мультимедійно, адже це приміщення — про новий спосіб роботи наших новинних команд», — зазначив Микола Чернотицький.

Дивіться повне відео презентації — за посиланням

Дивіться всі фото з презентації NewsHouse 2.0 за посиланням

NewsHouse 2.0 — це новий кросплатформовий мультимедійний ньюзрум, розташований на Хрещатику, 26. Команда новин Суспільного використовуватиме покращену структуру збору новин, сучасну систему виробництва та високоякісне обладнання, що надається DW Akademie та BBC Media Action у межах проєкту, фінансованого ЄС, за додаткової допомоги Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності націй та розвитку Великої Британії для модернізації станції. Для української аудиторії це означає надійні новини, які можна швидко та зручно отримати на всіх платформах, включаючи телебачення, радіо, вебсайт Суспільне Новини та сторінки у соціальних мережах.

Нагадаємо, Суспільне мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА й канали Суспільного радіо (Українське радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Фото — Анастасія Мантач