Вересень 06, 2021
Суспільне презентує NewsHouse 2.0
У понеділок, 6 вересня, Суспільний мовник презентує свій новий ньюзрум разом з європейськими медіапартнерами Deutsche Welle (DW) та BBC Media Action — NewsHouse 2.0.
Скоро розпочне роботу новий кросплатформовий мультимедійний ньюзрум, розташований на Хрещатику, у самому серці Києва. Команда новин Суспільного зможе використовувати покращену структуру збору новин, сучасну систему виробництва та високоякісне обладнання, що надається DW Akademie та BBC Media Action у межах проєкту, фінансованого ЄС, за додаткової допомоги Федерального міністерства закордонних справ Німеччини та Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності націй та розвитку Великої Британії для модернізації станції. Для української аудиторії це означає надійні новини, які можна швидко та зручно отримати на всіх платформах, включаючи вебсайт Суспільне Новини, канали соціальних мереж, телебачення та радіо.
Читайте також: «Ми будуємо історичне місце, яке стане серцем свободи слова в Україні», — Дмитро Хільченко і Тетяна Кисельчук про NewsHouse 2.0
«Ціль Суспільного мовника — стати новинами “номер один” за довірою в Україні. Сучасний, технологічний, мультимедійний ньюзрум в центрі Києва поруч із постійним навчанням журналістів щонайкраще наближає нас до спільної цілі. Ми щиро вдячні нашим міжнародним партнерам, їхня підтримка в розбудові Суспільного мовлення — безцінна», — розповідає Тетяна Кисельчук, членкиня правління, відповідальна за інформаційне мовлення і діджитал-платформу, керівниця проєкту NewsHouse 2.0.
Керівниця Департаменту новин НСТУ Ангеліна Карякіна зазначила, що завдяки цьому проєкту вдалося перетворитися зі старомодних, розділених на телебачення та радіо команд зі створення новин на справжню мультимедійну організацію з найбільшим потенціалом у країні.
«Ми вітаємо прогрес, досягнутий суспільним мовником. НСТУ створює програми та надає об’єктивну інформацію в той час, коли суспільству це потрібно найбільше — під час безпрецедентної пандемії коронавірусу. Суспільне мовлення та якісні новини є важливим елементом будь-якої демократичної системи. Для України, в контексті конфлікту, що триває, та посилення дезінформації, незалежність ЗМІ також є частиною національної безпеки. Суспільний мовник є рушійною силою держави щодо захисту від інформаційних маніпуляцій. Ми в Представництві ЄС сподіваємося, що НСТУ буде сильним гравцем у забезпеченні свободи ЗМІ та якісної журналістики», — зазначив Матті Маасікас, Посол Європейського Союзу, Голова Представництва ЄС в Україні.
Читайте також: Представники BBC Media Action та Deutsche Welle Akademie розповіли про підтримку проєкту NewsHouse 2.0
З метою навчання майбутніх медіапрофесіоналів київський офіс Академії суспільного мовлення буде проводити навчання у хабах в Києві та Одесі, а також впроваджуватиме проєкти для підвищення медіаграмотності громадськості. Академія суспільного мовлення була створена навесні 2019 року за підтримки DW Akademie в межах проєкту ЄС. Завдяки Академії Суспільний мовник здатен зробити вагомий внесок у незалежний, об’єктивний та плюралістичний медіапростір України.
«Потреба надавати швидку та надійну інформацію ніколи не була настільки нагальною. Пандемія, тривалий конфлікт в Україні та постійні інформаційні атаки з боку Росії показують, що вільна та критична журналістика має вирішальне значення. Зі своїм новим мультимедійним простором НСТУ матиме можливість виконувати свою місію як незалежний суспільний мовник. Ми в DW пишаємося тим, що є частиною цієї трансформації та ділимося своїми знаннями й досвідом на користь усіх громадян України», — розповів Петер Лімбург, Генеральний директор Deutsche Welle (DW).
«За допомогою цього сучасного ньюзруму журналісти НСТУ зможуть по-новому висвітлювати найважливіші репортажі для кожного в Україні. Її багатоплатформова структура та методи роботи побудовані за зразками BBC, а кваліфіковані журналісти перейняли редакційні цінності BBC — довіру та неупередженість. Ми дуже пишаємось нашим внеском», — зазначила Еллі Хаворт, директорка проєкту BBC Media Action.
Презентація транслюватиметься онлайн о 16:00 на фейсбук-сторінці European Union in Ukraine та на ютуб-каналі DW Akademie. Мова презентації — англійська.
Суспільне мовлення — це перший в історії України справді незалежний мовник, що служить і підзвітний лише громадянському суспільству.
Сьогодні Суспільне — це найбільша медіакомпанія країни, що включає:
- 2 загальнонаціональні телеканали — UA: ПЕРШИЙ та UA: КУЛЬТУРА;
- 3 загальнонаціональні радіоканали (Українське радіо, Радіо Промінь та Радіо Культура);
- 24 регіональні мовники (місцеве теле- і радіомовлення);
- 1 найбільша в Україні студія звукозапису — Будинок звукозапису;
- Симфонічний оркестр та ще 4 музичні колективи;
- Академія суспільного мовлення;
- 36 сайтів та понад 100 сторінок у соцмережах.
DW Akademie — це центр Deutsche Welle з розвитку міжнародних ЗМІ, підготовки журналістів та передачі знань. З 2013 року цей центр реалізує масштабні медіапроєкти в Україні за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини (BMZ), Федерального міністерства закордонних справ (AA), Німецького товариства міжнародного співробітництва (GIZ) та Представництва Європейського Союзу. З 1997 року центр DW Akademie працює в країні в меншому масштабі.
BBC Media Action — це міжнародна організація BBC з розвитку ЗМІ. Вона працює в більш ніж 20 країнах світу, підтримуючи зацікавленість у незалежних і суспільних ЗМІ, які необхідні для процвітання демократичних суспільств. В Україні BBC Media Action працює у сфері розвитку медіа вже понад десять років за підтримки Європейського Союзу (ЄС), Міністерства закордонних справ і у справах Співдружності націй та розвитку Великої Британії (FCDO) та інших відомих установ.