Лютий 21, 2025
«Теракт біля Палацу спорту» — історія злочину рф у подкасті Суспільне Харків
Слухайте на всіх подкаст-платформах документальний аудіосеріал від команди Суспільне Харків про теракт у Харкові, що стався 22 лютого 2015 року. Тоді під час мирної проукраїнської ходи загинули четверо людей, ще 11 були поранені. Терористи на замовлення спецслужби рф заклали міну у сніг, де мала пройти колона. У семи епізодах подкасту Суспільного — історія, розслідування й ексклюзивні деталі цього злочину.
«Це складна історія не лише тому, що вона про втрати, насильство, підступність, але й тому, що людей, яких визнали винними у скоєнні теракту, обміняли до рф у 2019 році. Це обурило рідних загиблих і громаду Харкова. І попри те, що засуджені оголошені у розшук, їхнє реальне покарання — одне з незакритих питань. Ця історія, як вже зрозуміло, не завершилася вироком, вона продовжилася повномасштабним вторгненням, вона триває досі, і з кожним ударом по Харкову, з кожною втратою вона лише розширюється. Дуже хочеться, щоб імена загиблих пам'ятали, щоб про них говорили, а також, щоб Харків пам'ятав, що тоді сталося і що росія відповідальна за це. Сподіваюся, що слухачі поза Харковом також матимуть змогу відкрити для себе цю історію та знати її», — говорить авторка проєкту Марія Солодовнік.
Протягом подкасту слухачі почують, як теракт готувався, хто його здійснив та як на них вийшли правоохоронці, історії пораненого поліцейського, а також загиблих у теракті. Ці історії журналістам Суспільного розповіли свідки й ті, кого торкнувся теракт. Також у подкасті звучать архівні свідчення терористів.
Читайте також: Телепрем'єра документального фільму «На захід від сходу» — 22 лютого на Суспільному
Над подкастом працювала команда Суспільне Харків:
- Марія Солодовнік — авторка, керівниця диджитал-відділу Суспільне Харків;
- Тетяна Кривоніс — звукорежисерка;
- Юлія Лодяна — дизайнерка обкладинки подкасту.
Автори проводять паралель із 2024 роком. Зокрема розповідають, як російська агресія масштабувалася за 10 років і який вплив це мало на Харків.
«За ці роки Харків дуже змінився, і повномасштабна війна пришвидшила процеси усвідомленості — хто є хто, хто друг, хто ворог, змусила остаточно тих, хто вагався чи не розумів, що відбувається, хто агресор, — визначитися і зайняти сторону. Однак ці процеси починалися у 2014–2015 роках, зокрема теракт біля Палацу спорту мав також на це вплив. Коли російське зло торкнулося життя кожного, історія теракту біля Палацу спорту стає глибшою та зрозумілішою. І хоча не всі спікери захотіли чи змогли знайти час поговорити для подкасту, адже, для декого ця історія досі травматична. Але я все одно щаслива, що 90% з запланованого я втілила», — каже авторка подкасту.
Щотижня виходитиме новий епізод подкасту. А на сайті Суспільне Новини у регіональному розділі, у межах проєкту вийде серія статей на цю тему з розлогими інтерв'ю героїв, їхніми розповідями, роздумами та рефлексіями.
Нагадаємо, з 2021 року команда Суспільне Харків випустила подкасти «Місто Барабашово», «Ан-26. Історія останнього польоту», «П'ятеро з ломбарду» та «Пошрамований».
Слухати подкасти Харківської філії Суспільного можна на всіх подкаст-платформах України.
Всі верифіковані новини від команди Суспільного — на сайті Суспільне Новини. Про Харківщину — у місцевому розділі сайту та в соцмережах мовника Суспільне Харків:
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.