Новини компанії

Вересень 14, 2023

Студенти Київського університету ім. Бориса Грінченка вивчатимуть дисципліну про суспільне мовлення

Представники Суспільного Мовлення викладатимуть дисципліну «Суспільне мовлення в сучасному медіапросторі» для студентів магістерської освітньо-професійної програми «Журналістика» Київського університету ім. Бориса Грінченка.

«На початку цього року виникла ідея додати до магістерської програми окрему дисципліну про суспільне мовлення як про інституцію, адже це одна зі складових демократії. Наші лектори будуть розповідати студентам про закордонні практики, досвід країн-членів Європейської мовної спілки, про Суспільне Мовлення в Україні, створення якого стало однією з небагатьох успішних реформ. Про важливість Суспільного Мовлення під час війни, яку дуже важко переоцінити», — розповів Дмитро Козлов, член правління Суспільного Мовлення, відповідальний за управління персоналом. 

«Ця освітньо-професійна програма спрямована на формування, крім визначених стандартом вищої освіти, ще й таких компетентностей як здатність до усвідомленого пошуку, встановлення та донесення суспільству правди, відстоювання правдоцентричної позиції при здійсненні журналістської діяльності, а також здатність приймати рішення у професійній діяльності з позицій соціальної відповідальності. Вважаємо це особливо важливим у нинішніх надзвичайних умовах, які переживає Україна та світ», — зазначила гарант магістерської освітньо-професійної програми «Журналістика» Світлана Петренко, докторка філософії з журналістики, доцентка кафедри журналістики та нових медіа. 

Читайте також: Суспільне показало виступ президентки Єврокомісії про підтримку України

Дисципліна є обов’язковою для студентів, які навчаються на магістратурі, триватиме 1,5 року та складається з трьох модулів:

  • суспільне мовлення: теорія та практика; 
  • суспільне мовлення та цифрові медіа: розвиток, тренди та перспективи; 
  • економіка й управління суспільного мовлення: моделі фінансування, стійкість та суспільна цінність.  

Заплановані як теоретичні лекції, так і практичні завдання: студенти побувають у ньюзрумі Суспільного, отримають знання від людей, які творять незалежну українську журналістику. Так, в межах першого модуля шеф-редакторка Суспільне Новини Христина Гаврилюк розповідатиме про інформаційне мовлення в діджиталі; журналістка Анастасія Іванців — про журналістику під час війни; Дмитро Грінченко, провідний ведучий новин, — про інформаційне мовлення на платформах радіо та телебачення. Катерина Жуліна, директорка з виробництва та розміщення регіонального контенту, та Марія Заіченко, виконавча продюсерка «Продюсерського центру» регіонального мовлення, розкажуть про регіональне мовлення, а Анастасія Гудима, керівниця Координаційного центру мовлення нацспільнот Суспільного, — про розмаїття, рівність та інклюзію. 

Першу лекцію провела Світлана Остапа, голова наглядової ради Суспільного, яка розповіла студентам про безпрецедентну історію створення суспільного мовника в Україні, про перші роки реформи й роботу Суспільного під час війни росії в Україні. 

«Проєкт про популяризацію суспільного мовлення серед студентів профільних факультетів і відділень вузів є надзвичайно важливим. Молодь сприймає Суспільне як даність. Вони вже звикли, що воно є в інформаційному просторі України. Хоча нам усього шість років, і реформа триває. Важливо було пояснити студентам різницю між державним, комерційним і суспільним. Сподіваюсь, що мені вдалося це зробити», — поділилась Світлана Остапа

«Майбутні магістри побачать, що таке незалежна журналістика, а завдяки спілкуванню з нашими лекторами отримають певні професійні запобіжники, які дозволять працювати за журналістськими стандартами, дотримуватися етичного кодексу. Якщо ми будемо вбудовані в освітні програми закладів вищої освіти, то це додасть нам сталості, зрозумілості в очах суспільства. Можливо, це ще одна цеглина в розбудові нашої подальшої взаємодії з ним», — прокоментував Дмитро Козлов і додав, що вітає вибір студентів темою своїх досліджень суспільне мовлення. 

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.