Січень 21, 2025
Суспільне отримало від Японії нову пересувну телевізійну станцію та обладнання
20 січня у Києві презентували сучасну модернізовану пересувну телевізійну станцію (ПТС) Суспільного Мовлення, яку компанія отримала від уряду Японії через співпрацю з агентством міжнародного співробітництва «Джайка» (JICA).* Презентація відбулася за участі Посла Японії в Україні Масаші Накаґоме, представників посольства Японії в Україні, представників японського агентства з міжнародного співробітництва JICA Ukraine та колег із японського суспільного мовника NHK.
«Японія вже давно підтримує Суспільне Мовлення України, місією якого є служити суспільним інтересам. Наше партнерство ґрунтується на наших спільних цінностях демократії, свободи слова та життєво важливої ролі, яку відіграє Суспільне Мовлення у відстоюванні цих принципів, — сказав Масаші Накаґоме, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні. Він також додав:
— Дивлячись у майбутнє, Японія покладає великі сподівання на Суспільне Мовлення. Перш за все, я вважаю, що український суспільний мовник повинен і надалі залишатися маяком неупередженості та доброчесності в журналістиці. В епоху, коли дезінформація та пропаганда процвітають, роль суспільного мовника, що заслуговує на довіру, є більш важливою, ніж будь-коли. Я очікую від Суспільного точного, збалансованого та всебічного висвітлення новин, яке надає громадянам інформацію, необхідну для прийняття обґрунтованих рішень, що є основою демократії та вільного і відкритого суспільства», — наголосив Масаші Накаґоме.
Крім того, посол Японії в Україні висловив сподівання, що Суспільне зміцнить своє партнерство з NHK, щоб охопити аудиторію в Японії та Азії. Обмін знаннями й досвідом про те, як українське суспільство і його народ протистоять російській агресії, має бути широко розповсюджений у світі.
«Японія залишається непохитною у своїй відданості підтримці вільної та демократичної України. Я глибоко переконаний у здатності Суспільного відреагувати на ці виклики та підтримувати живу демократію. Дякую вам», — підсумував Масаші Накаґоме, Надзвичайний і Повноважний Посол Японії в Україні.
Читайте також: Суспільне відвідав новий посол Японії в Україні
Крім ПТС, японське агентство міжнародного співробітництва «Джайка» (JICA) передало Суспільному Мовленню сучасне технічне обладнання для роботи редакцій, зокрема 80 знімальних комплектів на базі смартфонів Apple, понад 50 комплектів на базі камер Sony Alpha для зйомок.
Оновлення техніки сприятиме розширенню можливостей редакцій та оптимізації робочих процесів. Це важливо для оперативного інформування людей про події в Україні, особливо під час повномасштабного вторгнення.
Світлана Остапа, голова наглядової ради Суспільного, зазначила:
«Дякуємо японському народу, японському уряду за надзвичайну підтримку України загалом і Суспільного мовника зокрема. Ця підтримка триває з першого дня реформи Суспільного мовлення. Нам учора виповнилося 8 років, і всі ці роки ви з нами пліч-о-пліч.
Особливо важлива ця підтримка під час повномасштабного вторгнення. Дякуємо вам за нову техніку, за нові студії й за допомогу в оцифруванні наших величезних архівів. Це допомагає нам бути стійкішими і професійнішими. Це не короткострокова одноразова допомога, це допомога, яку український народ пам’ятатиме десятиліттями».
Голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький наголосив на надзвичайній важливості допомоги японських партнерів у підтримці українського суспільного мовника та свободи слова в Україні:
«Упродовж минулих восьми років ви постійно підтримуєте Суспільне, продовжуєте навчати нас, надаєте нам можливості використовувати найсучасніше обладнання. Ми дуже цінуємо це та сподіваємося на тривалу майбутню співпрацю».
Читайте також: Делегація JICA відвідала центр мовлення та виробництва західного хабу Суспільного у Львові
Загалом, у межах співпраці з Урядом Японії та агентством міжнародного співробітництва «Джайка» (JICA) за «Проєктом розвитку потенціалу Суспільного мовника України. Фаза 2», метою якого є зміцнення структури та функціонування АТ «НСТУ» у забезпеченні безперебійного надання неупередженої та достовірної інформації, Суспільне Мовлення отримує важливу технічну й технологічну допомогу щодо забезпечення співробітників сучасною технікою та засобами для сталого виконання професійних завдань.
Крім того, до реалізації проєкту залучено експертів NHK Foundation. Вони надають допомогу в навчанні персоналу шляхом онлайн- та офлайн-тренінгів, в тому числі в рамках навчальних турів до Японії та обміну досвідом працівників Суспільного та японського суспільного мовника NHK.
* «Проєкт розвитку потенціалу Суспільного мовника України. Фаза 2» є логічним продовженням співпраці, започаткованої між Суспільним та JICA у січні 2017 року, та спрямованої на розбудову Суспільного у таких напрямках, як удосконалення вмінь працівників АТ «НСТУ» користуватися й технічно обслуговувати телевізійне обладнання для покриття усієї території України; удосконалення вмінь виробляти якісні програми в освітньому секторі та створення в AT «НСТУ» інформаційної структури з метою висвітлення природних катастроф і надзвичайних ситуацій.
Фаза 2 цього проєкту була погоджена сторонами вже під час повномасштабного вторгнення росії та має на меті зміцнення структури й функціонування АТ «НСТУ» у забезпеченні безперебійного надання неупередженої та достовірної інформації (термін дії проєкту 17.02.2023 — 16.02.2026). В лютому цього року відбулося підписання протоколу щодо нових напрямів підтримки, зокрема щодо архівів Суспільного, що свідчить про постійну увагу до проблем Суспільного та вагому підтримку з боку JICA.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Фото — Анастасія Мантач