Жовтень 28, 2024
Суспільне відвідав новий посол Японії в Україні
25 жовтня у головний офіс Суспільного в Києві завітала делегація посольства Японії в Україні на чолі з новим послом Масаші Накаґоме.
Серед представників посольства Японії в Україні також прибули: заступник голови Місії, Радник-посланник Юджі Токіта, перший секретар Нозому Ямашіта, перший секретар Такао Асамура, радниця з економічних питань Олена Сінілкіна.
Під час зустрічі Світлана Остапа, голова наглядової ради Суспільного, висловила вдячність за багаторічну підтримку та надану українському суспільному мовнику допомогу, а також сподівання на продовження плідної співпраці та поглиблення цих значущих партнерських відносин у майбутньому:
«Між Києвом і Токіо понад вісім тисяч кілометрів. Але ми стали набагато ближчими друзями ніж із деякими своїми сусідами. Ми надзвичайно вдячні японському уряду й NHK за всю ту допомогу, яку ви надавали нам від початку реформи, й зокрема під час повномасштабного вторгнення».
Читайте також: Мовлення під час війни — інтерв'ю з головою українських суспільних ЗМІ
Посол Японії в Україні Масаші Накаґоме розповів про нещодавню зустріч з послами «Великої сімки», пріоритетною темою якої були саме незалежність і свобода медіа, які є важливими для демократичної України та українського народу.
«Робота над збереженням журналістської незалежності суспільного мовника є дуже важливою, не менше важлива й роль інвестиційної співпраці. Тому ми раді, що можемо допомогти вам», — зазначив посол.
Під час зустрічі голова правління Суспільного Микола Чернотицький розповів про телерадіокомпанію, її структуру та проєкти. Зокрема він наголосив, що Суспільне має найширшу мережу кореспондентів серед українських медіа.
«Новинам Суспільного довіряють 77% аудиторії*. Підписки на соцмережі Суспільного зросли на мільйони з початку повномасштабного вторгнення, адже у нас перевірені життєво важливі новини для українців. Наразі ми маємо 12,5 млн підписок у соціальних мережах», — зазначив Чернотицький.
Читайте також: Суспільне Новини — новинна стрічка без маніпуляцій, — дослідження Texty.org.ua
Також Микола подякував японській делегації за тривале партнерство та допомогу, які відіграли ключову роль у зміцненні потенціалу Суспільного в Україні та значно підвищили стійкість суспільного мовника у найскладніші часи.
«Протягом 2016–2024 років у рамках співпраці Суспільного Мовлення з урядом Японії, JICA та фундацією NHK завершені проєкти із загальним обсягом фінансової підтримки понад 4,8 млн доларів США (в тому числі обладнання для прямих ефірів у несприятливих умовах), а також на стадії реалізації перебувають два проєкти із загальною сумою фінансової підтримки понад 20,5 млн доларів США (в тому числі обладнання, програмне забезпечення, тренінги, семінари, навчальні візити тощо)», — поділився він.
Після розмови голова правління провів екскурсію телерадіокомпанією для японської делегації та вручив подарунки з айдентикою Українського Радіо, які були нещодавно розроблені до його 100-річного ювілею.
* За даними дослідницької компанії Gradus, зібраними у червні 2024 року.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих диджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатека — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Фото — Анастасія Мантач