Новини компанії

Жовтень 25, 2023

Майже сотня жителів громад Рівненщини відвідала зустрічі з командою Суспільного

Медійники, фрилансери, громадські активісти, студенти, працівники центрів надання культурних послуг, бібліотекарі, педагоги, науковці, музейні працівники, підприємці та небайдужі місцеві мешканці, зацікавлені у якісних змінах життя громад, — майже сотня жителів Гощанської, Костопільської, Вараської, Сарненської, Дубенської, Острозької громад Рівненщини відвідала зустрічі з командою Суспільного, що відбулися з 18 по 21 жовтня.

Зустріч у Костополі. Фото Маріанни Приступи

Читайте також: Команда Суспільного вирушила у громади на пошуки гіперлокальних кореспондентів

В експедицію Рівненщиною на пошуки гіперлокальних кореспондентів вирушили: генеральний продюсер регіонального мовлення Суспільного Артем Шелковий, керівниця проєкту з розбудови гіперлокальної мережі Суспільного Євгенія Гайфер, шеф-редактор Суспільне Рівне Орест Гринюк, керівник діджитал-підрозділу Суспільне Рівне Іван Марчук та завідувачка редакції контенту Суспільне Рівне Ольга Татаренко. Вони розповіли учасникам зустрічей про цінності Суспільного, журналістські стандарти, досвід роботи перших гіперлокальних кореспондентів, навчання і майбутню співпрацю з місцевим мовником Суспільне Рівне

«Завдяки комунікаційним турам ми не лише інформували про пошук кореспондентів у регіоні, а й намагалися зʼясувати, якому контенту надають перевагу люди в громадах, сформувати для себе базу потенційних тем, які покажуть і, можливо, зможуть розв’язати їхні проблеми. Наступним кроком буде дуже важливий та складний відбір учасників на навчання, оскільки зараз ми маємо достатньо багато заявок від охочих», — розповідає Євгенія Гайфер.

Зустріч у Гощі. Фото Маріанни Приступи

«За чотири дні ми побували у шести громадах і зустрілися з людьми дійсно небайдужими, з тими, хто, на моє переконання, зможе стати частиною Суспільного. Прозвучало багато запитань. Люди, з якими ми говорили, вже націлені на співпрацю. Вони приміряють роль кореспондента громади на себе. Дехто після певного навчання практично вже готовий працювати з нами. Користуючись нагодою, хочу ще раз закликати тих, хто ще не заповнив анкету, зробити це до 5 листопада, аби ваша громада була почутою в усій Україні», — говорить шеф-редактор Суспільне Рівне Орест Гринюк.

Читайте також: «Навчимо мультимедійній журналістиці і дамо обладнання для якісної роботи», — шеф-редактор Суспільне Рівне про пошук кореспондентів у громадах

Зустріч у Вараші. Фото Назара Мідрігана

«Мені пощастило в рамках проєкту поспілкуватися з потенційними кандидатами в гіперлокальні кореспонденти у містах Вараш та Сарни. Було справді приємно бачити людей, як на мою думку, мотивованих і зацікавлених. Як би там не склались обставини у підсумку, вважаю, що навчання для них буде корисним досвідом, і класно, що Суспільне долучається до такого процесу. Як керівник діджитального підрозділу Суспільне Рівне, я напряму співпрацюватиму з гіперлокальними кореспондентами й моя мотивація — щоб це були найкращі з найкращих. Сподіваюсь, так і буде. Ще у цих поїздках корисно було почути деякі проблемні моменти, які турбують місцевих, візьмемо ці теми в розробку», — говорить керівник діджитал-підрозділу Суспільне Рівне Іван Марчук.

Зустріч у Сарнах. Фото Маріанни Приступи

Читайте також: «Життя — не тільки в столиці». Марія Фрей — про гіперлокальну мережу Суспільного та розбудову хабів у регіонах

Зустрічі з громадами проводили у різних локаціях: у центральних бібліотеках Гощі, Костополя, Вараша, Сарненському історико-етнографічному музеї, Дубенському замку та в Острозькій академії.

«Відчула інтерес до проєкту, бажання навчатися нового. Учасники цікавилися форматом співпраці, особливостями роботи кореспондента у своїй громаді. Багато учасників уже мають досвід роботи в медіа, деякі хочуть навчатися, щоби бути частиною команди Суспільного в регіоні. У них є уявлення про потреби редакції, про те, що нинішній журналіст — це універсальний боєць, який живе новинами громади», — каже завідувачка редакції контенту Ольга Татаренко.

Зустріч у Дубні. Фото Маріанни Приступи

Зустріч у Дубні. Фото Назара Мідрігана 

Жителі громад мали можливість розповісти про успіхи чи проблеми громади, поділитися враженнями від зустрічі із командою Суспільного ще й на локації «Відкритий мікрофон».

Учасники зустрічі у Дубні. Фото Юрія Шесталюка

«Зустріч пройшла дуже затишно і доброзичливо. Вибудувався конструктивний діалог. Ми отримали відповіді на всі свої запитання і, сподіваюсь, нашу громаду представлятиме гідний кандидат на Суспільному», — говорить Тетяна Мартинцева з Вараша.

Зустріч у Вараші. Фото з фейсбук-сторінки Вараської міської бібліотеки

«Я тиждень стежив за розвитком проєкту “Стань голосом громади” у соцмережах, на сайтах, читав відгуки. Все було викладено доволі зрозуміло, але неформальна зустріч — це зазвичай набагато інформативніше спілкування. Команда Суспільного показала себе надзвичайно професійно. Я отримав вичерпні відповіді на всі свої запитання: дізнався і про заробітну плату, й умови роботи, й про те, чим займатиметься кореспондент у своїй громаді. На додачу —  була класна душевна атмосфера загалом, смачна кава і приємні подарунки», — ділиться відгуком Вадим Новак, журналіст видання «Сарни News City».

Нагадаємо, Суспільне Мовлення розбудовує на Рівненщині, Одещині, Черкащині, Дніпропетровщині та Полтавщині гіперлокальну мережу універсальних журналістів, які працюватимуть у територіальних громадах. Запрошує безоплатно вчитися мультимедійної журналістики та долучитися до команди Суспільного. 

Про результати відбору команда Суспільного повідомить листом на електронну пошту, яку учасники вказали при реєстрації. З-поміж усіх, хто подався з Рівненщини, на навчання потрапить 10 осіб. Учасники навчальної програми, які покажуть найкращий результат за підсумками навчань, будуть офіційно працевлаштовані, отримають техніку для роботи й стануть гіперлокальними кореспондентами Суспільного у своїй громаді.

Зустріч в Острозі. Фото Маріанни Приступи

«Я прийшла на зустріч, бо побачила багато анонсів. Дізналась про все, що мене цікавило. На всі запитання почула відповіді. Заповнила анкету і готова працювати на Суспільному, оскільки добре знаю громаду, її мешканців, і мене всі знають. Працювала інспекторкою з благоустрою і старостою одинадцяти сіл. Маю досвід спілкування з кореспондентами приватних каналів і Суспільного. Мабуть, це доля — потрапити на таку зустріч. Маю велику комунікативну мережу і буду корисною громаді й Суспільному мовнику», — говорить Олена Вахер, фрилансерка з Гощі.

«Щиро вдячні за комунікацію, нову інформацію і можливості, за цікаві сувеніри. Хочеться побажати вам плідної роботи, частіше виїжджати у наші громади, спілкуватися і, звісно, налагодити контакт із нашими місцевими активістами, щоб життя нашої громади було висвітлене у повному обсязі. У нас дійсно робиться багато хороших справ. Громада є однією із лідерів на Рівненщині, і хочеться, щоб люди про це знали», — каже Олена Гажаман з Гощі.

Зустріч у Дубні. Фото Юрія Шесталюка

«На зустріч прийшли люди, які бачать себе у майбутньому кореспондентами громад. Усі дізнались багато цікавого і корисного про роботу Суспільного в області. Важливо, що кандидатів будуть навчати й забезпечувати технікою», — говорить завідувачка бібліотек громади Алла Колошва з Костополя.

«Щиро дякуємо Суспільне Рівне і Суспільне Мовлення за мотиваційну зустріч і спілкування! Ставайте частиною команди якісного медіа, заповнюйте анкету, хто ще цього не зробив», — закликає учасник зустрічі в Острозі, доцент кафедри журналістики Національного університету «Острозька академія» Олексій Костюченко.

Зустріч у Гощі. Фото Маріанни Приступи

Зустріч у Вараші. Фото Маріанни Приступи

Крім Рівненщини, гіперлокальну мережу команда Суспільного розбудовує на Одещині, Черкащині, Полтавщині та Дніпропетровщині. Графік зустрічей у тамтешніх громадах — за посиланням.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні. 

Оперативні та якісні новини Рівненщини — читайте на цифрових платформах Суспільного у Рівному:

* Програма для України з розширення прав і можливостей на місцевому рівні, підзвітності та розвитку «U-LEAD з Європою» спільно фінансується ЄС та його державами-членами Німеччиною, Польщею, Швецією, Данією, Естонією та Словенією для підтримки України на її шляху до зміцнення місцевого самоврядування. U-LEAD сприяє прозорому, стійкому та підзвітному багаторівневому управлінню в Україні, яке відповідає на потреби громадян, та розширює можливості громад.