Червень 13, 2023
Допомога партнерів та обмін досвідом — Суспільне про візит до Японії
З 1 по 6 червня делегація Суспільного Мовлення з робочим візитом побувала на суспільному мовнику Японії NHK, відвідала його об’єкти в Токіо, Осаці й Канадзаві та обмінялася досвідом роботи у сфері організації резервної системи мовлення під час надзвичайних ситуацій.
Читайте також: Найбільше лихо для України — сусідня країна росія, — Микола Чернотицький у Токіо
У складі делегації Суспільного були Микола Чернотицький, голова правління Суспільного, Марія Фрей, членкиня правління, відповідальна за новини та регіональне мовлення, Олександр Павліченко, заступник голови наглядової ради Суспільного, Микола Ковальчук, директор департаменту організаційного розвитку, та Тетяна Сірук, заступниця директора департаменту закордонного співробітництва.
Представники Суспільного та Японського агентства міжнародного співробітництва (JICA), завдяки якому був організований візит, провели чергову зустріч Спільного координаційного комітету проєкту міжнародної технічної допомоги «Проєкт розбудови потенціалу Суспільного мовника України. Фаза 2», підсумували роботу та узгодили план наступних дій. Йдеться про надання виробничого й адміністративного обладнання, генераторів, а також навчальних програм для менеджерських, технічних і виробничих команд Суспільного Мовлення, які заплановані до кінця 2023 року.
«Завдяки японським колегам у нас була максимально насичена програма цього візиту: про роботу журналістів під час кризових ситуацій, взаємодію центрального офісу, бек-офісу та регіональних станцій. Я дякую нашим японським партнерам, які підтримували та продовжують підтримувати Суспільне: забезпечують компанію фаховими консультаціями, сучасною телевізійною технікою, обладнанням, зокрема для прямих трансляцій у надзвичайних ситуаціях», — розповів про візит Микола Чернотицький.
Зустріч з керівництвом JICA
«Під час подібних робочих візитів ми не тільки отримуємо знання, як наші колеги працюють з кризовим інформуванням, але також ділимося власним досвідом, який зараз цікавить багатьох наших партнерів. Нам “пощастило” відчути на собі землетруси та тайфун і побачити, як працюють місцеві журналісти безпосередньо в полях», — поділилась враженнями Марія Фрей.
Українська делегація Суспільного в резервній студії NHK в Осаці
За словами Олександра Павліченка, заступника голови наглядової ради Суспільного, під час зустрічей в NHK важливим був досвід колег з організації системи внутрішнього аудиту й робота з запобігання ризикам. В регіональних студіях Осаки та Канадзави українська делегація ознайомилася з місцевими практиками оцінки й мотивування персоналу та поділилася власним досвідом з цих питань.
«Важливим і наскрізним питанням, яке постійно підіймалося, було питання роботи в умовах надзвичайного стану — в Японії це природні стихійні лиха, такі, як землетрус, тайфун, цунамі. В Україні найбільшим стихійним лихом є росія та її присутність, але в умовах війни з цією державою теж постає низка викликів, зокрема, створення резервних можливостей забезпечення безперебійного мовлення Суспільного на всіх платформах. Була чудова нагода подякувати JICA за їхню ефективну та своєчасну підтримку у створенні резервного офісу Суспільного й технічне оснащення, яке допоможе якісно працювати журналістам Суспільного поза межами студії», — зазначив Олександр Павліченко.
Розповідь про діджитал-новини
«Було приємно зʼясувати, що японська та українська системи управління схожі і ми можемо застосовувати їхній досвід у розвитку компанії. В NHK аудитори зростають із середини компанії, проходять навчання та сертифікацію», — додав Микола Ковальчук, директор департаменту організаційного розвитку.
Телецентр NHK в Канадзаві
Тетяна Сірук, заступниця директора департаменту закордонного співробітництва, уточнила, що знайомство з багатьма представниками компанії-партнера під час візиту сприятиме подальшому обміну контентом та пропозиціями зі спільного виробництва, також допоможе в реалізації другої фази проєкту JICA.
«Найбільш цінним для моєї подальшої роботи є інформація щодо планування, відбору та виробництва масштабних проєктів, оскільки серед них в тому числі проєкти напрямку міжнародного копродакшну, що стало можливим для Суспільного у зв’язку із новим Законом про медіа», — підкреслила Тетяна Сірук.
Під час візиту делегація Суспільного також завітала до Музею історії японського суспільного мовника.
Представники Суспільного зустрілися з послом України в Японії Сергієм Корсунським та представниками JICA, обговоривши подальшу співпрацю.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві мовники. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.
Фото — з особистого архіву Олександра Павліченка, Миколи Ковальчука та з фейсбук-сторінки посла України в Японії