Новини компанії

Липень 26, 2023

Олександр Зінченко та Олена Гусейнова стали лауреатами премії імені Івана Франка

У середу, 26 липня, двоє членів команди Суспільного — Олександр Зінченко, сценарист творчих проєктів, та Олена Гусейнова, ведуча Радіо Культура — стали лауреатами премії імені Івана Франка 2023 року.

Сценарист Олександр Зінченко, а також режисер Сергій Лисенко перемогли у номінації «За найкращий твір у телевізійній сфері» за документальний фільм «Колапс: як українці зруйнували імперію зла»

У номінації «За найкращий твір у радіомовній сфері» премія присуджена Олені Гусейновій та Мирославу Лаюку за цикл радіопередач спецпроєкту «Леся Українка: 30 радіоісторій».

Читайте також: «Я є великою прихильницею Суспільного Мовлення», — ексклюзивне інтерв'ю Саманти Пауер для Суспільного

Щорічна премія присуджується під час засідання комітету із присудження премії Державного комітету телебачення і радіомовлення України напередодні дня народження Івана Франка.

Документальний серіал «Колапс: як українці зруйнували імперію зла» розповідає про роль українців у розпаді СРСР та здобуття Україною незалежності. У серіалі представлений український погляд на глобальні події. Документальний серіал створений на замовлення і за сценарієм Суспільного компанією «Esse Production House».

«Мені хотілося б, щоб цей фільм подивився кожний, хто ще не подивився. Ця історія спростовує багато міфів. Незалежність нам не падала на голову, як сніг. Кожний крок вимагав багато важких зусиль таких людей, як, наприклад, Левко Лук'яненко, який був засуджений до розстрілу за боротьбу за Незалежність, помилуваний, відсидів більше чверті століття за свої переконання, але написав проєкт Акту проголошення Незалежності й отримав її як подарунок на день народження. Та цей подарунок долі не падав йому, як сніг на голову — Лук'яненко боровся за це тридцять років!» — прокоментував перемогу Олександр Зінченко

Він додав, що історія також про те, як домовлятися та знаходити компроміси — «це історія того, як парламентська опозиція — Народна Рада — примусила комуністичну більшість виконувати той порядок денний, який означав рух вперед, а не назад у минуле. Врешті-решт, це історія про те, як знаходити компроміс. Це історія про те, як українці скористалися дуже коротким вікном можливостей і спростували аксіому, що, мовляв, "українці ніколи не втрачали можливості втратити можливість"».

«Леся Українка: 30 радіоісторій»цикл радіопередач, присвячений 150-річчю з дня народження визначної поетеси. Образ Лесі Українки, висвітлений із різних сторін, наближає слухача до розуміння цієї особистості та відповідей на питання: чому радянська влада споруджувала пам’ятники Лесі Українці, але катувала в ГУЛАГу її родичів та друзів?

«Леся Українка — важливий голос у теперішній воєнній реальності. Її тексти чимало людей перечитують новими очима, помічаючи в них нові контексти. Саме тому робота сценариста Мирослава Лаюка, що актуалізує також суспільно-політичні смисли творчості Лесі Українки, є надзвичайно важливою для команди Радіо Культура. Ми з великим захопленням працювали над цим радіосеріалом. Продюсерка Олена Гусейнова зробила все, щоб Леся Українка зазвучала в ньому живим голосом — цитатами зі своїх листів, статей і художніх текстів», — зазначила виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська.

Голосами радіоісторій стали зірки театру й кіно: Євген Нищук, Дмитро Рибалевський, Римма Зюбіна, Ольга Сумська та інші улюблені актори. Ефір відбувся 2021 року на Радіо Культура.

Голова Держкомтелерадіо Олег Наливайко під час оголошення лауреатів премії підкреслив, що Суспільне Мовлення щороку «підвищує рівень своїх творчих робіт, активно бере участь у конкурсних змаганнях, представляючи гідні проєкти. Цьогоріч на здобуття премії було подано п’ять цікавих фільмів».

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

Довідково

Присудження премії імені Івана Франка відбувається щорічно напередодні дня народження Івана Франка – 27 серпня. Премія у розмірі 10 тисяч гривень присуджується у 4-х номінаціях. Цього року на здобуття премії надійшло 23 роботи.