Новини компанії

Серпень 04, 2021

«Колапс: як українці зруйнували імперію зла» — на UA: ПЕРШИЙ прем’єра серіалу Суспільного

23 та 24 серпня на суспільному телеканалі UA: ПЕРШИЙ відбудеться прем’єра документального серіалу «Колапс: як українці зруйнували імперію зла». Документальний серіал створений на замовлення і за сценарієм Суспільного мовника компанією «Esse Production House».

Стрічка розповість про роль українців у розпаді СРСР та здобуття Україною незалежності. У серіалі представлений український погляд на глобальні події. 

Читайте також: «Ми спростуємо міф, що незалежність Україні дісталася просто так», — Олександр Зінченко

«Щоб добре уявляти своє майбутнє, потрібно чітко відрефлексувати, що сталося в минулому. У серіалі “Колапс” ми вперше за 30 років дотягнулися до деяких фактів, які ще не відрефлексовані. Це як переглянути “родинний альбом”: відновлюєш затерті спогади, згадуєш про зв’язки між важливими подіями. Ми пропонуємо тут згадати, як відбувалися відомі події, а також проаналізувати досі не відомі факти. Ми зіставили деякі документи ЦРУ і КДБ та прийшли з певними запитаннями, наприклад, до Леоніда Кравчука. Виявилося, що таких запитань йому досі ніхто не ставив. Ми покажемо відповіді на питання, які багато кого здивують. І в серіалі точно буде кілька сенсацій…», — розповідає автор сценарію серіалу, історик Олександр Зінченко.

Серіал розвінчує пропагандистські міфи про причини й передумови здобуття Україною незалежності. Українці доклали багато зусиль для здобуття незалежності. Наш народ поклав великі жертви на вівтар своєї самостійності.

«Це дуже деструктивний міф — що незалежність впала нам в руки сама. Цей серіал варто показати за кордоном, щоб там це теж розуміли, адже наявні пропагандистські міфи дуже вкорінені й там. І без міжнародної дистрибуції цього зробити не можна. Звісно, і в Україні цей серіал має подивитися якнайбільше людей. Гадаю, він заслуговує на те, щоб його показували й у школах. 

І навіть для тих, хто жив у час розпаду СРСР, у серіалі є дуже багато відкриттів. Важливих у тому розумінні, що сьогодні ми живемо у світі, сформованому в тому числі наслідками розпаду СРСР. Наслідки ці досі на нас впливають. Війна, яку проти нас розв’язала Росія, корінням теж сягає того часу і тих процесів. Багато що було закладено саме тоді», — вважає продюсер і автор ідеї серіалу, Ярослав Лодигін.      

Режисер — Сергій Лисенко, сценарист — Олександр Зінченко. Оператор — Сергій Михальчук. Продюсер та автор ідеї — Ярослав Лодигін. Продюсери — Віталій Шеремєтьєв, Ольга Безхмельницина, Ірина Бубнова, Сергій Недзельський.

Глядачі каналу UA: ПЕРШИЙ можуть переглянути стрічку в понеділок, 23 серпня, із 17:00 (4 серії) та у вівторок, 24 серпня, із 18:00 (3 серії).

Нагадаємо, що виробництвом серіалу «Колапс. Як українці зруйнували імперію зла» займалася команда кінематографістів документалістів з «Esse Production House».

Серіал не просто розповідає про вихід України з СРСР та роль українців у розпаді імперії зла. Це спроба показати повністю українську точку зору без наративів будь-якої іноземної держави. 

Серіал матиме не лише унікальне змістове наповнення, а й запропонує глядачам високий технічний і художній рівень продукту.