Новини компанії

Липень 06, 2021

«Серіал про розпад СРСР встановлює нову планку документалістики для Суспільного», — Ярослав Лодигін

До 30-річчя незалежності України Суспільний мовник покаже унікальний документальний серіал «Колапс: як українці зруйнували імперію зла». Проєкт виробляє кінокомпанія «Ессе Продакшн Хаус» за сценарієм та на замовлення Суспільного мовлення. Стрічка розповість про здобуття Україною незалежності, роль українців у розпаді СРСР. Погляд на ті події буде показано повністю з української точки зору. 

Читайте також: Микола Чернотицький: Ми хочемо створити гіперлокальну мережу журналістів у регіонах

«Серіал “Колапс: як українці зруйнували імперію зла” складається з семи серій. Це дуже напружена історія. Вона стосується грандіозної історичної події — розпаду, по суті, останньої імперії — СРСР. Розпад Радянського Союзу — це точка відліку для кожного українця, знає він про це чи ні. Серіал має цікаво розповісти цю історію. Тим більше, що в останній час відкрився цілий ряд нових джерел інформації для дослідників — і в США, і в Україні (розкриті архіви КДБ в рамках “архівної революції”). Тепер є можливість вийти за межі пропагандистських наративів інших країн. Є змога підібратися ближче до фактів, до того, що справді сталося і яку роль у цьому відігравала Україна й українці. Документи та свідчення учасників подій показують, що ця роль була вирішальною», — розповідає автор ідеї та продюсер серіалу, член правління Суспільного Ярослав Лодигін.   

За його словами, серіал матиме не лише унікальне змістове наповнення, а й запропонує глядачам високий технічний і художній рівень продукту.  

«Над “Колапсом” працює Сергій Михальчук — найкращий кінооператор в Україні. В його активі приз за операторську роботу на “Берлінале” й кінофестивалі в Сан-Себастьяні. В нас дуже досвідчена і фахова продюсерська команда. Сергій Лисенко — талановитий режисер як художніх, так і документальних проєктів. Він чудово розуміє українську аудиторію. Загалом створено симбіоз інструментів, які дозволяють динамічно розповісти всю цю історію. 

На Суспільному працюють класні фахівці з документалістики, здатні працювати швидко й створювати гідний продукт. Дуже важливо, щоб ця робота поставила нову планку в документалістиці, яку виробляє Суспільне мовлення. Я хотів би, щоб “Колапс: як українці зруйнували імперію зла” став таким орієнтиром. Щоб документальний контент Суспільного став візитною карткою компанії», — зазначив Ярослав Лодигін.

Режисер — Сергій Лисенко, сценарист — Олександр Зінченко. Продюсер та автор ідеї — Ярослав Лодигін, продюсери: Ірина Бубнова та Сергій Недзерський (Суспільне мовлення); Ольга Безхмельницина і Віталій Шеремєтьєв (Ессе Продакшн Хаус).

Нагадаємо, в перших зйомках документального серіалу «Колапс: як українці зруйнували імперію зла» взяли участь журналіст і письменник Віталій Портніков та письменниця й поетеса Оксана Забужко