Новини компанії

Грудень 14, 2023

Ярослав Юрчишин: Суспільне — чудовий приклад успішної реформи

Першим медіа, яке відвідав новообраний голова комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин, стало Суспільне Мовлення.

«Суспільне — це чудовий приклад успішної реформи, яку ми адвокатували ще від громадського сектора в минулому скликанні. Платформа стала взірцем журналістських стандартів, як в діджиталі, так і в традиційних медіа. Тож логічно, що я планую максимально сприяти не лише Суспільному у виконанні їхніх завдань, а й підвищенню стандартів журналістики загалом», — заявив народний депутат.

Читайте також: Ми опублікуємо всі унікальні записи, які вдасться знайти, — Таїсія Турчин про архіви Суспільного

«​​Дякую Суспільному за внесок у розвиток свободи слова та розробку якісного продукту. Документальні фільми, які хочеться передивлятися, сюжети з передової, об’єктивне висвітлення політики, трансляції топових спортивних подій... Команда пройшла великі зміни до розгалуженої медіаплатформи із регіональними осередками. Вражений тим, що горизонт планування по певних напрямках сягає аж 2032 року.  Готовий сприяти в усьому, що допоможе Суспільному виконувати нові завдання та підтримувати свободу слова на найвищому рівні», — зазначив Ярослав Юрчишин.

Марія Фрей, членкиня правління, відповідальна за новини та регіональне мовлення, розповіла, що на Суспільному працює департамент моніторингу контенту та стандарту мовлення, який постійно моніторить дотримання стандартів та політичної збалансованості в ефірі програм Суспільного.

Окремо учасники зустрічі зупинились на розбудові гіперлокальної мережі Суспільного.

«Ми хочемо за два роки розбудувати гіперлокальну мережу, щоб в кожному районі був кореспондент Суспільного. По-перше, щоб ми не втратили території, які не густо заселені. По-друге, коли почнеться відбудова, то наявність незалежного журналіста, який пише про це, буде одним із факторів, що знизить корупційні ризики. Ще до повномасштабного наступу у нас був пілотний проєкт у Сумській, Чернігівській, Харківській областях. Саме кореспондент, якого ми взяли на роботу під час цього проєкту, з перших днів наступу працював в Охтирці й надав перші фотографії звідти. Те ж саме було в Прилуках», — розповів Микола Чернотицький.

«Окрема подяка за регіональну мережу. Я, як людина, яка займається питаннями антикорупції, знаю, що доступ до інформації, наявність мережі журналістів, які зможуть висвітлювати події, є одним з чинників запобігання корупції», — переконаний Ярослав Юрчишин.

Читайте також: Побороти засилля російського контенту — як презентували освітній проєкт для молоді «Колайдер»

На зустрічі обговорили також питання внесення змін до законодавчих актів, які мають посилити захист журналістів. Так, однією з задач є вдосконалення законодавства в частині захисту роботодавцем саме журналістів, чиїй діяльності перешкоджають, а не тільки майна компанії, наприклад.  

Другою проблемою є відсутність належного нормативно-правового забезпечення страхування людей, які працюють в зоні бойових дій, через що великі страхові компанії не заходять на цей ринок.

«Близько 200 працівників Суспільного працюють у зоні бойових дій, на небезпечній території або відряджаються туди для роботи. Ми їх страхуємо — не лише тому, що зобов'язані це робити відповідно до закону, а й тому, що ми розуміємо, наскільки це важливо. На жаль, попри те, що зміни до закону відбулись і цей вид страхування нарешті з‘явився серед обов’язкових, досі не прийняті порядок та правила його проведення, форми типового договору, особливі умови ліцензування, методики розрахунків, розміри страхових сум та максимальних розмірів страхових тарифів тощо. Тому мейджери страхування не заходять на цей ринок. Якби на ньому були представлені топкомпанії у цій сфері, і сервіс, і розмір страхування були б інші», — розповів Дмитро Козлов, член правління Суспільного, відповідальний за управління персоналом.

Ярослав Юрчишин пообіцяв сприяти внесенню змін до законодавчих актів задля розв’язання цих проблем. Учасники зустрічі домовились на початку наступного року провести на Суспільному виїзне засідання комітету з питань свободи слова спільно з профільним підкомітетом інформаційної та гуманітарної політики, який очолює народна депутатка від фракції «Слуга народу» Євгенія Кравчук.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Фото Анастасії Мантач