Новини компанії

Грудень 13, 2023

Побороти засилля російського контенту — як презентували освітній проєкт для молоді «Колайдер»

Команди Суспільного Мовлення та комунікаційне агентство pedan|buro представили освітньо-розважальний проєкт для дітей і підлітків «Колайдер». Як виникла ідея, які завдання ставили перед собою творці, які виклики довелося долати та яким бачать розвиток проєкту — розповіли гостям під час презентації 12 грудня в MacPaw Space.

Більше фото з презентації за посиланням.

Вікторія Мурована, генпродюсерка цифрових платформ Суспільного, розповіла, що проєкт з‘явився завдяки підтримці Європейського Союзу ідеї створення діджитал-контенту для українських підлітків на платформах, де вони найбільш активні.

«Ми вперше говоримо з, напевно, найскладнішою для нас аудиторією. Запропонувати щось, що зацікавить, заспокоїть, відволіче, розважить, дасть щось корисне, при цьому буде яскравим і динамічним. Змусить замислитися, відчути повагу до себе і до своїх інтересів і залишиться достатньо не крінжовим, щоб сподобатися, прокоментувати поділилися з друзями — це завдання із зірочкою. Як ми з цим впораємося — оцінять глядачі».

Вікторія Мурована зауважила, що мистецький конкурс Суспільного Мовлення на створення такого контенту був відкритий для всіх креативних команд України, і перемогу в ньому здобуло pedan|buro.

«Надважливо, що на цьому шляху зустріти однодумців, із якими разом втілюємо в життя цю зухвалу мрію, — створювати контент для молоді», — наголосила генпродюсерка цифрових платформ Суспільного. Вона також додала, що найціннішими для команд проєкту є зворотний зв’язок, коментарі, які залишають під відео. Їх багато, і вони свідчать про те, що відео дивляться і вступають у діалог і навіть дискусію з творцями.

Вікторія зазначила, що ще одне важливе завдання, яке команда проєкту ставить перед собою — почати системно виробляти безпечний український контент для підлітків на противагу засиллю російського.

Олександр Педан, співзасновник pedan|buro, креативний продюсер «Колайдера», розповів про сенси, які закладали в «Колайдер»:

«У слово “зухвалість” ми вкладаємо саме кмітливість і свободу. Адже наша молодь набагато кмітливіша: я дивлюся на свого сина і розумію, що він мислить зовсім по-іншому, швидше реагує на ситуацію, не боїться нічого. Тож наші діти точно не бояться бути зухвалими. А ще вони люблять трошки похизуватися, і ми на це теж розраховуємо. Прагнемо показати на прикладі “Колайдера”, що не треба боятися бути зухвалим і показувати свої досягнення — свої знання з фізики, з хімії, знання про Україну, пишатися українською мовою і шерити цей контент».

Юлія Дичук, керівниця дитячої та підліткової редакції Суспільного Мовлення, розповіла, що ідея формату експлейнера «Та невже!» виникла у результаті досліджень аудиторії як альтернатива російському контенту. У форматі «Хто тут Ейнштейн?» знялися популярні блогери та артисти. Завдяки цьому відео «Колайдера» не конкурують з їхньою аудиторією, а навпаки залучають її.

Анастасія Зубченко, креативна директорка pedan|buro та режисерка ютуб-каналу «Колайдер», додала, що ідея «Хто тут Ейнштейн?» полягає в тому, що «два блогери/артисти змагаються між собою у справжніх наукових батлах і перевіряють фізичні явища, хімічні досліди на собі, показуючи, що наука насправді — не мука. Наука — це цікаво, класно, вона оточує нас всюди».

«”КіберХата” — це, напевно, найскладніший формат, — розповіла Юлія Дичук, — тому що в ньому ми хочемо не просто розважати, а й порадити, як краще поводитися в інтернеті, щоб це було безпечно. Ми запросили блогерів, яким довіряє молодь — Лє Пєшку та Миколу Мальчина. На своєму досвіді вони будуть відповідати, як вони теж десь помилялися».

Олена Левандовська, співзасновниця pedan|buro зауважила: «Безумовно, те, що ми хочемо боротися зі сліпою стадною довірливістю. Наше прагнення — це критичне мислення, адже це база, на яку стануть наші діти. І якщо вони будуть так мислити, то ми віримо, що це буде дуже потужний захист у нашому майбутньому для України, в інформаційних атаках і не лише».

«Вам вдалося зробити продукт високого рівня. Я дивився із захватом, значить аудиторія “Колайдера” значно ширша, — сказав Вадим Міський, секретар наглядової ради Суспільного з власного прикладу. — Я дуже радий, що Суспільне перше вийшло на цей ринок. Я теж маю мрію, щоб цей проєкт надихнув значно більше гравців на цьому полі — як медіакомпанії, так і поодиноких блогерів — творців контенту, робити якомога більше українськомовного контенту для дітей і підлітків, для нашого з вами майбутнього».

Програма створена за фінансової підтримки Європейського Союзу. Її зміст є виключною відповідальністю АТ «НСТУ» і не обов’язково відображає позицію Європейського Союзу.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.

Фото — Анастасія Мантач