Новини компанії

Червень 26, 2023

На кінофестивалі Sunny Bunny відбувся допрем'єрний показ проєкту Суспільного «Видимі»

24 червня у столичному кінотеатрі «Жовтень» в межах першого в Україні квір-фестивалю Sunny Bunny відбувся допрем’єрний спецпоказ трьох епізодів документального проєкту «Видимі» Суспільного Мовлення. Подію організували у партнерстві Суспільне Культура із ЛГБТКІА+ кінофестивалем.

Проєкт «Видимі» — це 10 документальних історій, герої яких доводять, що абсолютно всі українці та українки зараз єдині. Вони важко працюють, волонтерять, воюють, борються та творять, і при цьому мають право бути собою. Кожен і кожна з них у свій спосіб проживають цю війну і знаходять шляхи, аби жити наповненим життям та підтримувати інших.

Гості допрем’єрного показу

Модерувала захід директорка департаменту цифрового контенту та соцмереж Суспільного Олександра Чернова.

«Кінофестиваль Sunny Bunny — майданчик, на якому вперше стали дійсно видимими історії наших героїв, їхня персональна боротьба й діяльність як активних громадян та громадянок. Незабаром ці та інші історії можна буде подивитись на ютуб-каналі Суспільне Культура. Для нас як для Суспільного важливо “виходити” до широкої аудиторії й говорити  відверто про зміни, яких потребує наше суспільство», — розповіла Олександра Чернова.

Перед початком показу героїня одного з епізодів, авторка законопроєкту щодо інституту реєстрованих партнерств, юристка, правозахисниця Марія Клюс розповіла про важливість цього закону та про те, з якими проблемами стикається її команда на шляху його прийняття.

Авторка законопроєкту щодо інституту реєстрованих партнерств, юристка, правозахисниця Марія Клюс

У події також взяли участь герої двох серій проєкту «Видимі» — Влад Шаст і Нюра.

Влад займається гуманітарною допомогою постраждалим від війни з перших днів повномасштабного вторгнення. Свій фонд він зареєстрував з мамою Людмилою Шаст, яка також відвідала показ.

Влад Шаст із мамою

Співачка badactress (Нюра) пережила досвід булінгу в 12 років і добре знає, що таке боротись із соціальними стандартами. Вона пише пісні про кохання незалежно від статі, бо в ранні роки їй не вистачало репрезентації ЛГБТІК+ в українській культурі й розуміння, що кохати людину своєї статі — це нормально. Тепер вона сама творить контент українською.

Героїня однієї з серій проєкту «Видимі» — Нюра 

Героїня третьої історії — трансгендерна дівчина Леся Лаврєнова, військовослужбовиця. Фільм розповідає про її шлях до усвідомлення, прийняття себе та мотивації стати на захист України і своєї родини. 

Після показу відбулись обговорення та дискусії гостей події з героями і героїнями проєкту.

Відеоісторії проєкту «Видимі» були створені креативним відеопродакшеном Cofounder Studio на замовлення Суспільного у партнерстві з BBC Media Action. Ця ініціатива є частиною програми «Сприяння рівності та протидія дискримінації». Проєкт реалізується Національним демократичним інститутом за фінансової підтримки Швеції. 

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Фото — Володимир Шевчук