Грудень 21, 2023
Допомагатимемо з міжнародною експертизою, — Посол ОБСЄ Марцел Пешко відвідав Суспільне
Посол ОБСЄ Марцел Пешко відвідав Суспільне Мовлення, де зустрівся із головою та секретарем наглядової ради Світланою Остапою та Вадимом Міським, головою правління Миколою Чернотицьким. На зустрічі також була присутня Ольга Прокопенко, керівниця медіапроєкту ОБСЄ.
Читайте також: Суспільне розширює обмін новинами з європейськими медіа у проєкті A European Perspective
Микола Чернотицький розповів про незалежність Суспільного Мовлення, чиї редакції працюють згідно з професійними стандартами. Присутні обговорили можливість запровадження медіаомбудсмена для Суспільного із залученням міжнародної експертизи. Представники ОБСЄ наголосили, що готові зі свого боку посприяти в забезпеченні необхідних для цього інструментів.
«ОБСЄ — це організація, що піклується про безпеку та кооперацію. На мою думку, ми завжди будемо дорадчим органом, який аналізує найкращі практики. В Україні цей інструмент можна використовувати, щоб збирати експертні дискусії з представниками різних медіагалузей та структур задля втілення основних ідей на медіаринку України. ОБСЄ може бути корисною для Суспільного, для подальшого зміцнення незалежної та професійної журналістики в Україні, використовуючи найкращий міжнародний досвід», — зазначив Марцел Пешко.
Світлана Остапа поділилася: «Коли кілька років тому ми обговорювали питання запровадження омбудсмена, ми вивчали досвід іноземних суспільних мовників. У нас відрізняється структура: ми маємо діючу редакційну раду, яка частково займається цими питаннями. Окрім того, є фахівці, які регулярно проводять моніторинг на предмет дотримання стандартів».
Вадим Міський зауважив, що редакційна рада дуже наближена за функціоналом до того, що на Заході називають медійним Омбудсменом:
«Нам би хотілося бути новаторами в цій галузі в Україні, тому що жодна інша медійна компанія поки що не запровадила в себе ефективний механізм медіаомбудсмена. Ми розуміємо, що Суспільне в перспективі буде тільки збільшувати аудиторію і ставати ще видимішим елементом українського медіаринку. Тож класний механізм комунікації з аудиторією буде, в першу чергу, на користь самій аудиторії».
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.
Фото: Олег Переверзєв