Грудень 21, 2023
Суспільне розширює обмін новинами з європейськими медіа у проєкті A European Perspective
З грудня новини Суспільного розміщуються на вебсайтах європейських мовників — учасників проєкту A European Perspective — загальноєвропейської мережевої редакції новин. Наразі у проєкті беруть участь 20 організацій з 17 країн.
У межах проєкту новинні статті суспільних медіа перекладаються різними мовами за допомогою інструменту EuroVox з використанням штучного інтелекту, а завдяки інструменту автоматичної рекомендації контенту (PEACH) вони з'являються на сайтах учасників проєкту. Ініціатива використовує можливості штучного інтелекту, зберігаючи при цьому роль журналістів у прийнятті рішень. Організації-учасники відображають спеціальну стрічку новин на головних сторінках своїх сайтів або в межах публікацій.
«Ми щиро вітаємо приєднання Суспільного до проєкту A European Perspective, що збігається з історичним місяцем відкриття переговорів про вступ до ЄС в середині грудня 2023 року. Журналісти Суспільного стають частиною загальноєвропейської мережевої редакції, місія якої — ділитися журналістськими матеріалами та перспективами з іншими учасниками. Ми захоплюємося нашими українськими колегами за їхню зацікавленість та першу участь у проєкті.
Ми також раді, що українська онлайн-аудиторія зможе познайомитися з журналістикою інших суспільних мовників з усієї Європи.
Сподіваємося, що унікальна журналістська й технологічна співпраця, яка ґрунтується на обміні журналістськими матеріалами та знаннями, і надалі допомагатиме інформувати нашу аудиторію та надихатиме на пошук рішень», — зазначила Юстина Курчабінська, старша менеджерка зі стратегії та розвитку новин Європейської мовної спілки.
Читайте також: Україна — у фокусі уваги європейських мовників: 91-ша Генеральна асамблея ЄМС
«З 1 грудня ми почали віддавати новини про події в Україні для розповсюдження їх на сторінках учасників проєкту. Наступний крок, над яким ми працюємо зараз, — запуск спеціального боксу на сайті Суспільне Новини, де щодня публікуватимуться новини журналістів із Франції, Іспанії, Італії, Естонії, Фінляндії та інших країн. Зараз, під час війни, для нас особливо важливо, аби новини з української перспективи були доступні якомога більшій кількості читачів по всьому світу. Водночас поява новин європейських мовників на сайті Суспільного стане можливістю розказати більше про події у світі», — зазначила продуктова менеджерка Суспільного Анастасія Коріновська.
За перші два тижні співпраці європейські мовники опублікували на своїх сторінках понад 25 матеріалів Суспільного. Зокрема це матеріали про блокування кордону, воєнні злочини росіян в Україні та наслідки війни в різних регіонах.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.