Новини компанії

Грудень 05, 2023

Україна — у фокусі уваги європейських мовників: 91-ша Генеральна асамблея ЄМС

Україна залишається у фокусі уваги європейських мовників, а Суспільне тісно співпрацює з країнами-членами ЄМС задля постійного висвітлення російської агресії. Про це розповіли Микола Чернотицький та Андрій Таранов, які взяли участь у 91-й Генеральній асамблеї Європейської мовної спілки у Женеві.

Читайте також: Ангеліну Карякіну обрали членкинею новинного комітету ЄМС

Микола Чернотицький розповів, що під час підбивання підсумків роботи ЄМС неодноразово підіймалася тема України: «Ми вдячні європейським партнерам, які не припиняють висвітлювати злочинну російську агресію в Україні: це і поширення контенту Суспільного, і міжнародні розслідування російських воєнних злочинів. Україна постійно на порядку денному Європейської мовної спілки».

Андрій Таранов, член правління Суспільного Мовлення, Микола Чернотицький, голова правління Суспільного Мовлення, Ноель Карран, генеральний директор Європейської мовної спілки

«Суспільне продовжує інтегруватися до Європейської мовної спілки, яка є найважливішою організацією європейських суспільних мовників. Ми співпрацюємо з ними на шляху України до ЄС», — підкреслив Микола Чернотицький та додав, що чотири представники Суспільного цього року увійшли до складу комітетів ЄМС.

Читайте також: Понад 108 тис. разів поширили сюжети Суспільного мовники-члени ЄМС, — Микола Чернотицький

«Цей рік особливий для Європейської мовної спілки. Ми святкуємо 30 років відтоді, як наша  Спілка прийняла членів. У 1993 році до складу ЄМС увійшли мовники з країн Східної Європи. ЄМС передбачала створення континенту, об'єднаного ЗМІ, і це сталося набагато раніше, ніж розширення ЄС на Схід у 2004, 2007 та 2013 роках. Ми раді, що Ангеліна Карякіна була обрана до складу Комітету з питань новин ЄМС і зможе зробити свій внесок у новинну спільноту ЄМС. Також голова правління Суспільного Микола Чернотицький — член виконавчої ради ЄМС. Ще троє представників Суспільного входять до комітетів ЄМС. Наразі наш технічний директор Антоніо Аркідіаконо з’ясовує можливості щодо використання в Україні середньохвильового передавача, розташованого в Монако. Ми продовжуємо допомагати Суспільному Мовленню», — розповіла Радка Бетчева, голова зі зв’язків з членами Європейської мовної спілки в Центральній та Східній Європі.

«Наша інтеграція до ЄМС — перш за все наше щоденне нагадування колегам про війну, про необхідність не втрачати фокус європейських ЗМІ на події в Україні. Але це також співпраця з найсильнішими медіакомпаніями Європи. Це і досвід, і допомога, і співпраця», — наголошує Андрій Таранов.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.