Жовтень 17, 2023
Понад 108 тис. разів поширили сюжети Суспільного мовники-члени ЄМС, — Микола Чернотицький
Понад 108 тисяч разів сюжети Суспільного поширили мовники-члени Європейської мовної спілки з лютого 2022-го по кінець вересня 2023 року. Про це повідомив Микола Чернотицький, голова правління Суспільного, під час лекції для журналістів та студентів, яку організувала Комісія з журналістської етики.
«Ми надали 1460 сюжетів для членів ЄМС. Їх поширили 108 070 разів на 219 каналах 85 мовників. На цифрових платформах сюжети Суспільного отримали 50 млн переглядів», — уточнив Микола Чернотицький.
Він нагадав, що у 2022 році Суспільне Мовлення отримало нагороду Гуннара Гойдаля за видатні досягнення у сфері обміну новинами між європейськими мовниками у межах Eurovision News Exchange.
Читайте також: Українське Радіо — лідер серед радіостанцій, де українці найчастіше слухають новини
Микола Чернотицький зазначив, що 38% українців протягом тижня споживають новини Суспільного. 86% аудиторії — довіряють їм (дані дослідження Gradus Research Company, квітень 2023).
«Наша мета — щоб до 2025 року 51% українців споживали новини Суспільного. Під час війни колосально збільшилась довіра — 86%. Ми прагнемо у післявоєнний період зберегти довіру на рівні не менше 70%. Для порівняння, BBC ставлять собі завдання мати рівень довіри 50%», — додав голова правління Суспільного.
Говорячи про присутність медіакомпанії на різних платформах, він підкреслив: «Суспільне має бути там, де людям зручно отримувати новини: прочитати на телефоні, почути по радіо, побачити по телевізору».
Зокрема, сьогодні соцмережі є одним з найголовніших джерел новин в Україні. Загальна кількість підписників у соціальних мережах Суспільного — 8,4 млн, серед них у телеграмі — більш як мільйон. Микола Чернотицький звернув увагу на загрози, які несе телеграм, серед них — неврегульованість роботи телеграм-каналів, популярність анонімних каналів, які не несуть відповідальність за контент.
Водночас із подібними проблемами стикаються й інші європейські країни.
«Якщо завтра замість телеграму буде інша популярна платформа, будемо продукувати контент там», — додав Микола Чернотицький.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.