Новини компанії

Вересень 28, 2023

Суспільне Мовлення отримало рейтинг від NewsGuard

Суспільне Мовлення — серед 25 українських новинних медіа, які приєдналися до Ініціативи журналістської довіри (Journalism Trust Initiative) від міжнародної організації «Репортери без кордонів», опублікували свої звіти прозорості й отримали рейтинг за протоколом NewsGuard.

«Сайт suspilne.media отримав високі оцінки за достовірність інформації, відмежування фактів від думок та за прозорість. Водночас є кілька пунктів, над якими ми плануємо попрацювати, аби покращити своє місце в рейтингу», — розповіла Христина Гаврилюк, шеф-редакторка новин Суспільного Мовлення. 

Читайте також: Журналістика з найкращою експертизою — як студенти вивчають суспільне мовлення

NewsGuard — інструмент, який оцінює довіру до вебсайтів новин та відстежує дезінформацію в мережі. Медіа оцінюють на предмет достовірності й дотримання журналістських стандартів усієї інформації, яку воно публікує. 

«Багато українських медіа, від місцевих новинних сайтів до національних, продемонстрували високі журналістські стандарти, незважаючи на жахливі обставини, як з точки зору скорочення доходів, так і операційних труднощів. Це доводить, що можна підтримувати найвищі стандарти навіть у найважчі часи й що стандарти мають значення», — повідомила Чайн Лаббе, віцепрезидентка з питань партнерства та керівний редактор із питань Європи NewsGuard.

Ініціатива журналістської довіри (Journalism Trust Initiative — JTI) — це міжнародний стандарт для видавців новин, запроваджений у 2021 році з ініціативи паризької організації «Репортери без кордонів». Ініціативу розробляли 130 міжнародних експертів. Стандарт включає загальновизнані та узгоджені критерії прозорості медіа, професійних стандартів та механізмів підзвітності, які регулюють виробництво новин.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.