Новини компанії

Липень 04, 2023

Проєкт Суспільного «Wedding during the War» — серед переможців The UCC Documentary Pitch

Проєкт Суспільного Мовлення «Wedding during the War» став одним із переможців пітчингу ідей виробництва документальних проєктів The Ukraine Content Club Documentary Pitch, який проходив 27 червня у межах форуму Content Budapest 2023 для розвитку бізнесу в Центральній та Східній Європі. Разом із проєктом Суспільного Мовлення до трійки найкращих ідей також увійшли «Russian Warship F*ck You! Decisive Battle» від 1+1 media та «Risen from the Ashes» від FILM.UA Group.

Три проєкти-переможці будуть виготовлені під егідою UCC та представлені наступного року на міжнародних ринках. 

Читайте також: «З міжнародними партнерами формуємо спільний контентний фокус»: Суспільне на платформі документалістики

Найкращі ідеї визначала міжнародна група експертів ініціативи Ukraine Content Club (National Geographic, TF1, Warner Bros. Discovery, ZDF, ITV Studios та ін.) з різноманітних документальних серіалів, які представляють найкращу добірку оригінального українського продукту від медіаінституцій для потенційних партнерств та співпраці з виробництва.

За словами директорки департаменту ліцензування прав Суспільного Мовлення Олени Сікан, проєкт «Wedding during the War» отримав найбільшу кількість балів від міжнародних експертів серед представлених проєктів.

«Значний потенціал для міжнародної співпраці та найбільше схвальних відгуків експертів отримав документальний проєкт Суспільного “Wedding during the war” від продюсерки Катерини Феленюк. Разом з тим всі три документальні проєкти-переможці надалі будуть просуватися UCC на міжнародній арені єдиним пакетом. Ще одна представлена на форумі ідея проєкту Суспільного “For Life” показує важливість співпраці України та країн Євросоюзу на всіх рівнях, висловлює подяку країнам-партнерам. Отож, для суспільних мовників участь у таких міжнародних інституційних заходах є вкрай важливою для вивчення можливостей і вироблення моделей контентної співпраці з іншими телекомпаніями Європи та світу», — наголосила Олена Сікан.

Катерина Феленюк, виконавча продюсерка суспільно-політичного мовлення та продюсерка проєкту «Wedding during the War», зазначає, що документальний фільм з реальними героями поєднуватиме одразу декілька жанрів: драму, мелодраму та навіть комедію.

«Я щаслива від того, що міжнародна спільнота колег побачила потенціал в цьому документальному проєкті, бо він декларує свято життя, навіть у війну! Попри жахливі втрати, трагедії, обстріли — кількість весіль в Україні росте! І ми маємо це показати. У кожній історії наших героїв, як і у житті нашої країни, намішані всі відомі драматургічні жанри. Звичайно, тут буде драма — більшість наших героїв мають безпосереднє відношення до бойових дій. Їм є що розповідати крізь сльози. Тут буде мелодрама — історії кохання завжди примушують стикатись серце глядача. І ще — це комедія, бо українське весілля і його традиції — це завжди про радість і трохи старомодні обряди, які ми самі рідко розуміємо. Це наша версія світла у кінці тунелю, наш внесок у бойовий дух українців», — розповіла Катерина Феленюк.

Під час форуму також вперше презентовано пітчинг документальних проєктів учасників Ukrainian Content Club та відбулася панельна дискусія з представниками медіагруп України Суспільне Мовлення, FILM UA та 1+1 Media, а також міжнародних телеканалів і дистриб’юторських компаній TF1 та Scorpion TV. Останні займаються спільним виробництвом і продажем у всьому світі документальних фільмів і телешоу.

Нагадаємо, у квітні 2023 року Суспільне Мовлення представило понад 60 проєктів власного виробництва на міжнародному телеринку MIPTV (Канни), зокрема в межах ініціативи Ukrainian Content. Global Cooperation. Суспільне вперше презентувало окремий каталог анімації, в якому представлені анімаційні серіали «Тото», «Яся та її робот», «Портал пригод», а також терапевтичні історії «Хоробрі казки».

Минулого року Суспільне Мовлення в межах ініціативи Ukrainian Content. Global Cooperation вперше взяло участь у кількох міжнародних телеринках: міжнародний телеринок MIPTV (Канни), міжнародний телеринок NATPE (Будапешт), та MIPCOM (Канни).

Ukrainian Content. Global Cooperation — це спільна ініціатива ключових українських медіакомпаній: Суспільного Мовлення, Starlight Media, 1+1 media та FILM.UA Group, яка сприяє міжнародному співробітництву та посилює його. Вона покликана підтримати аудіовізуальну індустрію України в часи повномасштабної війни. Для зручності інформування професійної спільноти ініціатива випускає каталоги та інформаційний бюлетень, в якому надаються найактуальніші бізнес-пропозиції українських компаній з усіма ключовими даними в фактах та цифрах. 

Ukraine Content Club — українська ініціатива, що має на меті залучення провідних медіакомпаній світу для підтримки української аудіовізуальної індустрії, яка постраждала від російської агресії. Зібрані кошти будуть використані для розробки та виробництва драматичних і документальних серіалів у різних жанрах, а її іноземні партнери отримають права на новостворені шоу для показу на своїх каналах і платформах.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й канали Суспільного радіо (Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура), а також 24 регіональні телерадіокомпанії. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media.

Фото — UCC