Новини компанії

Липень 18, 2023

Шеф-редактори хабів Суспільного в регіонах: переможці конкурсу

За результатами відкритого конкурсу обрали шеф-редаторів/-ок хабів Суспільного Мовлення, які працюватимуть у Черкасах, Львові, Чернігові, Харкові та Одесі. Згідно з рішенням правління, переможці розпочнуть роботу на нових посадах після 18 липня. 

Переможцями стали: 

У Рівному конкурс на шеф-редактора північно-західного хабу буде оголошено повторно. До визначення переможця обов’язки шеф-редактора Суспільне Рівне виконуватиме Орест Гринюк.

Шеф-редактор/-ка відповідальний/-на за дотримання журналістських стандартів контенту, який виготовляє команда хабу, керує його творчими процесами та координує бюро, які до нього належать: планує роботу своєї новинної редакції, а також відповідає за досягнення показників ефективності бюро. 

«Ми обрали шеф-редакторів зсередини своєї команди — навіть у тих регіонах, де склалась найбільша конкуренція, наші колеги проявили найґрунтовніше розуміння контексту регіону та досвід побудови мультимедійної редакції. Переважно вони вже реалізували це в своїй філії і тепер зможуть масштабувати на хаб», — зазначила Христина Гаврилюк, головна редакторка служби новин Суспільного Мовлення.

Читайте також: Хаби у регіонах Суспільного: запитання — відповіді

Загалом, конкурс тривав у два етапи: спочатку департамент кадрового адміністрування відібрав претендентів за поданими документами, а далі з ними провела співбесіду конкурсна комісія, до якої входять члени та голова правління Суспільного. 

Ніна Волощук

Ніна Волощук за освітою журналістка і філологиня, у 2004-му закінчила Черкаський національний  університет ім. Б. Хмельницького. Починала роботу з посад кореспондента і коректора, згодом очолила редакцію інформаційно-аналітичних програм телебачення у Черкаській обласній телерадіокомпанії, з січня  2017 — головна редакторка новин Суспільне Черкаси. Налагодила всебічне інформування про події в області, у спільних програмах Суспільного Мовлення працює над проєктами, які показують проблеми громад і способи їх розв’язання. Вважає, що журналістика має бути неупередженою, точність і достовірність важливіші за оперативність, а дотримання стандартів та етичних принципів зміцнює довіру аудиторії.

«Усі ці роки разом із командою крок за кроком і день за днем ми вчимося і міцніємо. Робота в умовах ковіду у 2020-му та повномасштабного вторгнення у 2022-му вивела нас на новий рівень відповідальності перед собою і перед суспільством. Нам є ще чого вчитися, і Суспільне всіляко цьому сприяє — від організації різноманітних тренінгів до обміну досвідом на базі інших філій та командної роботи у підготовці спільних проєктів. Посада шеф-редакторки дозволить мені й команді ефективно використовувати отримані сучасні вміння і вийти за межі свого регіону,  створювати контент загальноукраїнський. Також серед планів — розвивати гіперлокальну мережу, аби ще ширше висвітлювати події з віддалених районів області та більше показувати життя глибинки. Хочу, щоб на прямі ефіри зі студії Суспільне Черкаси чекали наші глядачі, а ми могли оперативно реагувати на запит аудиторії», — каже Ніна Волощук, шеф-редакторка центрального хабу Суспільного.

Ольга Крупник

Ольга Крупник — в телевізійній журналістиці більш як 20 років.  До команди Суспільне Львів долучилася у 2018 році як шеф-редакторка новин для телеканалу, радіо та діджитал-платформ. Раніше отримала досвід роботи спеціальною кореспонденткою загальнонаціональних телеканалів, випусковою редакторкою та сценаристкою. За роки роботи в команді Суспільного налагодила виробництво новин філії за стандартами журналістики. Була залучена у проєкт співпраці зі Шведським радіо та телебаченням SVT, який допоміг Суспільне Львів підвищити рівень довіри та взаємодії з аудиторією, зокрема цифрових платформ. З початком повномасштабного вторгнення росії в Україну Ольга працювала випусковою редакторкою щоденного інформаційного вечора «Суспільне. Спротив». На посаді шеф-редакторки хабу Ольга Крупник планує розвивати конвергентну взаємодію у командах бюро.

«Побудувати конвергентну команду на рівні хабу — щоб кожен із нашої команди взаємодіяв один з одним, міг “підхопити” матеріал колеги та доповнити його залежно від платформи, де він виходить. На Суспільне Львів цей алгоритм працює успішно, тож ми прагнемо розширити його на усі команди бюро, що належать до хабу. Стандарти Суспільного, якість, взаємодія, взаємозамінність — наша навігація на найближчі роки», — каже Ольга Крупник, шеф-редакторка західного хабу Суспільного.

В'ячеслав Мавричев 

В’ячеслав Мавричев очолив команду новин Суспільне Харків у грудні 2017-го. До цього 12 років працював польовим репортером, власним кореспондентом, редактором локальних новин. Протягом 2014 року працював воєнним кореспондентом в зоні АТО. Під час роботи на Суспільне Харків зробив акцент на розбудові one-man-band-журналістики, впроваджував стратегію «digital first» разом із колегами зі Шведського радіо та телебачення SVT, у 2021 році — розбудовував гіперлокальну мережу інформаторів Суспільного на Харківщині. Від початку повномасштабного вторгнення росії в Україну не покидав Харків, повернувся до роботи журналістом «у полі»,  поєднуючи шеф-редакторство та репортерство. Став автором циклу матеріалів про оборону Харкова та регіону, продовжує працювати на лінії зіткнення та в деокупованих містах та селах. У червні 2022 року нагороджений орденом «За заслуги» III ступеню, у червні 2023 року — відзнакою «Щит Сил територіальної оборони ЗСУ».

«Східний хаб Суспільного просто зараз — це лінія фронту. Після перемоги, на жаль, це буде випалене поле. Працювати в таких умовах вкрай складно й виснажливо, але місія Суспільного — захищати свободи в Україні. Тож ми повинні докласти максимум зусиль, відшукати або й створити найефективніші редакційні алгоритми, щоб вся країна та світ знали правду про війну, яку розв’язала росія. Кожен кадр, кожне інтерв’ю — це можливість вплинути на наших міжнародних партнерів, отримати більшу підтримку і наблизити перемогу. Ми маємо вчасно і якісно інформувати тих, хто опинився у зоні небезпеки, — щоб зберегти якомога більше життів наших співвітчизників. Ми повинні зафіксувати якомога більше доказів воєнних злочинів росіян — щоб убивці та кати були покарані міжнародним судом. Ми мусимо записати для нащадків, закарбувати в пам’яті прізвища кожного, хто став на захист української землі й заплатив за це найвищу ціну. І вже після перемоги ми зобов’язані докласти максимум зусиль, щоб допомогти українцям пережити цю велику спільну травму, загоїти рани, відбудувати житло та жити», — каже В'ячеслав Мавричев, шеф-редактор східного хабу Суспільного.

Алла Скорик 

Алла Скорик очолює команду новин Суспільне Чернігів з 2018-го. Приєдналася до команди філії заради втілення реформ і розвитку телеканалу. За цей час Суспільне Чернігів стало впливовим місцевим медіа, про яке знають і далеко за межами України. У квітні 2022 року Алла Скорик в межах престуру до США розповідала американським журналістам про події в Україні. У квітні 2023 року у складі делегації українських журналістів відвідала Брюссель і Рим з адвокаційним візитом. Цього ж року Алла Скорик отримала корпоративну нагороду «Суспільний код-2023» й стала людиною року в номінації «Відчуваю крила».

«Реорганізація контентної роботи у хаби — це новий виклик для Суспільного. Будемо вибудовувати систему так, щоб додати продуктивності кожній із філій та бюро і випрацювати механізми взаємодії. Все це для того, аби підсилити та підстрахувати одне одного. У нас є ще й безпекові нюанси — для кожного регіону вони свої. У хабі можна буде розподілити частину обов`язків так, щоб врахувати безпековий компонент. У підсумку маємо показати, що в рамках хабу, коли координуються дії, можна поділити між собою роботу й показати хороший результат», — каже Алла Скорик, шеф-редакторка північно-східного хабу Суспільного.

Діана Зубар 

Діана Зубар долучилася до команди Суспільне Одеса у 2021 році як редакторка стрічки новин, згодом очолила діджитал-відділ. Раніше готувала репортажі, аналітику та лайфстайл-тексти для центральних та регіональних видань. На Суспільне Одеса Діані  разом із командою вдалося досягти якісних показників на діджитал-платформах і водночас налагодити робочі процеси редакції, організувавши злагоджену та якісну взаємодію.

«Управляти всіма творчими процесами хабу — це складний та ресурсозатратний процес, проте я щаслива, що можу тут реалізувати власні ідеї. Планую формувати міцні зв'язки між командами та допомагати розвивати регіонам діджитал-платформи, адже вже маю в цьому досвід. Хочу розвивати Суспільне Мовлення в цілому та розвиватися самій всередині нашої команди. Багато сил віддала Суспільному, вмотивована віддавати й далі і працювати на його зростання, адже вважаю це медіа найякіснішим», — каже Діана Зубар, шеф-редакторка південного хабу Суспільного.

Згідно з Концепцією регіонального мовлення на 2022-2025 роки, відбудеться трансформація філій Суспільного, на базі яких будуть створені шість хабів Суспільного: центральний, західний, північно-західний, північно-східний, південний та східний. Кожен з них включатиме центр виробництва та декілька бюро в найближчих областях, а також гіперлокальну мережу журналістів в об’єднаних територіальних громадах. Терміни створення східного хабу залежатимуть від безпекової ситуації в регіоні.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.