Жовтень 20, 2023
Репортаж Суспільного здобув третє місце на Prix Bohemia Radio
Репортаж журналіста Тараса Ібрагімова «З вікна бачу Антонівський міст» здобув третє місце у категорії «Репортаж» на 39-му міжнародному фестивалі Prix Bohemia Radio, організованому Чеським радіо.
Відеоверсію для Українського Радіо адаптувала редакторка Людмила Павленко.
Антонівка — селище на березі Дніпра, яке потерпає від обстрілів росіян після звільнення Херсона. Воно розташоване впритул до підірваного Антонівського мосту, стратегічно важливого для росіян об'єкта, що є єдиним найкоротшим місцем переправи на окупований ними правий берег. У репортажі йдеться про те, як живуть під постійним прицілом окупантів мешканці Антонівки і як староста селища Сергій Іващенко їх підтримує.
Читайте також: Суспільне — постачальник української документалістики на світові телеекрани, — Григорій Тичина на MIPCOM
«Вони ночували у нас під воротами. І розмови тут такі, що ось, якщо нас на передок пошлють, уб'ємо свого командира і здамося. Ось такі розмови ми чули весь час. А ось коли сильно почалося, і на ранок, коли наші заходили, жодного човна, жодного орка вже ніде не було», — згадує мешканка села Ірина.
«Репортаж був зроблений на початку грудня минулого року, через місяць після звільнення Херсона. У перші дні після звільнення міста ми активно працювали у Херсоні, аби показати емоції людей. Згодом, у наступні дні й тижні ми зосередились на конкретних історіях. Розповідали історії місцевих партизанів, волонтерів, а також людей, яким довелось пройти через російський полон. Одразу після відступу російські військові почали обстрілювати Херсон і, зокрема, Антонівку. Так ми дізнались історію Сергія, старости Антонівської громади, який попри небезпеку продовжував їздити в Антонівку, аби допомагати місцевим з евакуацією та продуктами. Власне ця історія про сміливого старосту Сергія та місцевих жителів, які після окупації опинились під обстрілами», — розповідає журналіст Суспільне Новини Тарас Ібрагімов.
У цій категорії за нагороду змагався ще один репортаж Тараса Ібрагімова та шеф-редакторки Суспільне Новини Христини Гаврилюк «Як троє чоловіків зібрали сотні тіл у Бучі». Перше місце здобув репортаж Мартіна Доразіна «Атака на Слов’янськ» — Чеське радіо Radiožurnál / Чеське радіо плюс.
«Ми надзвичайно цінуємо вибір журі, а особливо те, що у фінальній частині конкурсної програми в номінації "Репортаж" тема протистояння України російській агресії була домінантною. Власне, перше місце в конкурсі здобув репортаж чеського журналіста Мартіна Доразіна з українського Слов'янська», — розповіла Людмила Павленко, яка представляла репортажі Суспільного під час фестивалю.
Вона поділилась, що від журі прозвучало багато коментарів про виняткову важливість документування свідчень цивільних під час війни, адже це допомагає фіксувати історичні події, а також збирати факти про воєнні злочини: «Це дає надію на покарання винних у таких злочинах. Члени журі, зокрема Джеремі Бренстен, Маріанна Алвайс, Девід Воган просили передавати висловлену ними вдячність українським журналістам за відвагу працювати у гарячих точках заради об'єктивного інформування аудиторії. Вся програма фестивалю засвідчила, що Україна продовжує залишатися у фокусі медіа європейських країн».
39-й міжнародний фестиваль Prix Bohemia Radio організований Чеським радіо, яке цього року відзначає своє 100-річчя. Церемонія закриття фестивалю відбулась в Оломоуці з 16 по 19 жовтня. Експертне журі визначило по три найкращі роботи в чотирьох категоріях: документалістика, репортаж, драма та подкаст. Також була вручена спеціальна студентська відзнака.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.