Новини компанії

Листопад 07, 2023

На Суспільному розповіли європейським письменникам про журналістику під час війни

Відомі європейські письменники – Еммануель Каррер, Олів'є Вебер, Олів’є Трюк, Яніс Йонєвс та Денис Пепіч – завітали до Суспільного Мовлення, щоб дізнатися, як працюють українські журналісти за умов воєнного стану. Візит організував Український ПЕН

Про роботу новинарів і виготовлення документальних проєктів, роль Суспільного в інформуванні людей на окупованих територіях розповіли Світлана Остапа, голова наглядової ради Суспільного, голова та члени правління Микола Чернотицький, Марія Фрей, Андрій Таранов, також Христина Гаврилюк, шеф-редакторка Суспільне Новини, та Ірина Славінська, голова Редакційної ради Суспільного та виконавча продюсерка Радіо Культура.

«Війна – це реальність, в якій ми існуємо та за умов якої маємо розвивати компанію. Головний акцент в нашій роботі – це новини. Цього року журналісти Суспільного Мовлення отримали нагороду "Європейський журналіст 2023" у межах міжнародного конкурсу «Приз Європа 2023». Водночас, ми маємо задовольняти інформаційні потреби наших громадян в різних сферах. Зараз відбувається переосмислення нашої історії, зокрема часів російської імперії, радянського союзу. Запит на такий контент від суспільства – величезний», – розповів Микола Чернотицький.

Світлана Остапа акцентувала, що «навіть під час війни журналісти Суспільного працюють за стандартами журналістики, щоб українці отримували об’єктивну, повну інформацію. Ми стежимо, щоб воєнні обмеження в інформаційній політиці не переросли у політичну цензуру. У марафоні «Єдині новини» саме Суспільне дотримується балансу політичних сил»

Христина Гаврилюк звернула увагу, що в кожній країні, де є війна, є певні обмеження – «це питання про наше існування, тому іноді треба подумати і зважити двічі, перш ніж публікувати. Водночас ми завжди керуємось суспільним інтересом. І Суспільне, і наші колеги з інших редакцій роблять чимало критичних матеріалів про владу під час війни»

Своєю чергою Ірина Славінська розповіла, що радіо стало одним з джерел інформації для людей на окупованих територіях: «Для тих, хто опинилися під тимчасовою окупацією, радіо було єдиним джерелом новин про те, що відбувається насправді. Також в умовах екстремальних ситуацій радіо стає єдиним доступним джерелом інформації — ми чули багато історій про це, наприклад, з Херсонщини після підриву росіянами Каховської ГЕС». Андрій Таранов зазначив, що «місія Суспільного — дати людям перевірені новини та, окрім цього, забезпечити потребу в культурних проєктах». 

Водночас Марія Фрей звернулась до міжнародних партнерів: «Наші партнери часто вважають, що українці нічого не бояться. Насправді, це не так — у нас є одне побоювання, що російське вторгнення залишиться непокараним міжнародним правом. Це те, що залежить не лише від нас – нам потрібне потужне міжнародне співробітництво, щоб російські військові злочинці були покарані. Якщо вони перетнуть кордони, якщо будуть жити поруч із вашими сімʼями і ви навіть не знатимете про їхні злочини, Європі не буде спокою».

 

Після зустрічі для гостей провели екскурсію Суспільним: вони відвідали Newsroom, радійні студії, також поспілкувалися з ведучою Радіо Культура Оленою Гусейновою про реалії роботи радіо в перші дні повномасштабного вторгнення. Окрім цього, гості побачили студії в укритті.

Фото: Олег Переверзєв