Червень 22, 2023
Суспільне Мовлення на XI Міжнародному фестивалі «Книжковий Арсенал»
У четвер, 22 червня, у Києві стартує XI Міжнародний фестиваль «Книжковий Арсенал». Суспільне Мовлення традиційно стало генеральним інформаційним партнером заходу.
Офіційне відкриття «Книжкового Арсеналу» відбудеться 22 червня о 17:00. Церемонію вестиме ведучий Радіо Промінь Денис Денисенко.
Читайте також: Ірина Славінська — кураторка основної літературної програми «Книжкового Арсеналу»
У п’ятницю, 23 червня, о 22:00 спеціальний репортаж про відкриття і програму цьогорічного фестивалю можна буде подивитися у програмі «Культура на часі» на телеканалі Суспільне Культура. Напередодні й у день відкриття в ефірі програми — спеціальні інтерв’ю з учасницями фестивалю:
- 21 червня о 22:00 — інтерв’ю з кураторкою основної літературної програми «Книжкового Арсеналу» та виконавчою продюсеркою Радіо Культура Іриною Славінською про підготовку до фестивалю, роботу над літературною програмою та найцікавіші події «Книжкового Арсеналу»;
- 22 червня о 22:00 — інтерв’ю з письменницею Ірен Роздобудько про її нову книжку, про дитячі читання на фестивалі, про те, як за допомогою літератури говорити з дітьми про війну та як в еру тіктоків та інстаграму заохочувати дітей читати.
Сім подій цьогорічного «Книжкового Арсеналу» підготовлені та будуть проведені спільно з Радіо Культура: три публічні інтерв’ю та чотири поетичні читання. Всі публічні інтерв’ю транслюватимуться наживо в ефірі Радіо Культура, а записана поезія звучатиме найближчими днями у лінійці радіолітературних передач.
Програма Радіо Культура на «Книжковому Арсеналі»:
22 червня, четвер:
19:00 — поетичні читання «Поезія в пікселі».
Поезію читатимуть Ярина Чорногуз, Олена Герасим’юк, Артур Дронь, Ліза Жарікова, Анатолій Дністровий, Павло Вишебаба, Максим Кривцов. Модеруватиме читання ведуча та головна редакторка літературної редакції Радіо Культура Олена Гусейнова.
23 червня, п’ятниця:
13:00 — публічне інтерв’ю «Щоденник про дні війни».
Ведучий Вадим Карп’як говоритиме з есеїстом та художником Анатолієм Дністровим і поетом та літературознавцем Остапом Сливинським про те, чому важливо вести щоденники та інші документальні нотатки у воєнні часи і як ці записи формують нашу пам'ять і уявлення про історичні моменти.
16:15 — поетичні читання «Вірші про нас».
Катерина Калитко, Катерина Міхаліцина, Юлія Мусаковська та Лесик Панасюк читатимуть тексти Анетти Камінської, Крисі Домбровської, Олени Дженінгс, Іллі Камінського, Гінтараса Граяускаса, Юргіти Яспоніте, Ліни Екдаль, Марії Ілляшенко та інших європейських авторів. Модеруватиме читання Олена Гусейнова.
24 червня, субота:
13:00 — публічне інтерв’ю «Родина та війна».
Олена Гусейнова говоритиме з літературознавицею Тетяною Огарковою та філософом Володимиром Єрмоленко про те, як воєнні обставини вплинули на сім’ю та побут родини, де обоє батьків волонтерять, працюють як журналісти, стали голосами України в світових медіа.
17:15 — поетичні читання «Війна говорить жіночими голосами».
Свої вірші читатимуть Катерина Калитко, Катерина Міхаліцина, Юлія Мусаковська, Мар’яна Савка, Світлана Поваляєва, Ярина Чорногуз, Любов Якимчук. Модеруватиме читання Олена Гусейнова.
25 червня, неділя:
13:00 — публічне інтерв’ю «Читацькі досвіди в часи війни».
Олена Гусейнова говоритиме з письменницями Євгенією Кузнєцовою, Іреною Карпою та письменником Богданом Коломійчуком про те, як у воєнні часи працює популярна література, вибудовуючи діалог із читачами в нових обставинах.
17:15 — поетичні читання «Поезія після 24 лютого».
Читатимуть: Ярина Чорногуз, Анатолій Дністровий, Дмитро Лазуткін, Павло Коробчук, Світлана Поваляєва, Павло Вишебаба, Марина Пономаренко, Марися Нікітюк, Андрій Хаєцький. Модеруватиме читання Олена Гусейнова.
Команда проєкту «Культурний інстинкт» в межах «Книжкового Арсеналу» запише інтерв’ю з письменником Олександром Михедом та поетками Катериною Калитко і Яриною Чорногуз. Говоритимуть про новинки на українському книжковому ринку, переосмислення нашої культури та контекст повномасштабної війни в літературі.
Олександр Михед поділиться своїм досвідом взаємодії з російською культурою та розповість про нову книгу «Позивний для Йова», яка представлена на цьогорічному Арсеналі. У ній автор розкриває власний досвід мобілізації.
Катерина Калитко розкаже про свої вірші як миттєву реакцію на сьогоднішню реальність. А також — значення українських та міжнародних премій під час повномасштабної війни.
Ярина Чорногуз познайомить глядачів зі своєю новою збіркою [dasein: оборона присутності], написаною прямо на передовій. Поетка також поділиться своїм досвідом військової-поетки та планами на майбутню творчість.
«Культурний інстинкт» можна дивитися в ефірі телеканалу Суспільне Культура та ютуб-каналі Суспільне Культура.
Нагадаємо також, що виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська стала кураторкою основної літературної програми XI Міжнародного фестивалю «Книжковий Арсенал», яка у 2023 році отримала назву «Перенести досвід у пам’ять». Програма представить різноманітні голоси літературної сцени — щоденники, документальні нотатки й художні твори, тексти професійних письменників і тих, хто почав писати лиш у реальності після лютого 2014 та 2022 років, а також поезію. Детальніше про літературну програму можна дізнатися тут.
Розклад всіх подій цьогорічного «Книжкового Арсеналу» можна подивитися тут.
«Книжковий Арсенал» — міжнародна подія, організована Мистецьким арсеналом. Фестиваль проводиться з 2011 року, і за це десятиліття став однією з найбільш впливових літературно-мистецьких подій Східної Європи. До цьогорічної програми фестивалю увійшло близько 100 подій, які відбуватимуться на першому поверсі Мистецького арсеналу.
Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві мовники. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.