Новини компанії

Травень 19, 2023

Офлайн-показ документального проєкту «ПОЗИЦІЯ УКРАЇНА»

18 травня відбувся спеціальний показ трьох серій документального проєкту «ПОЗИЦІЯ УКРАЇНА», які на замовлення Суспільного Мовлення зняла команда кінообʼєднання #Babylon'13. «ПОЗИЦІЯ УКРАЇНА» — це 12 документальних історій про людей, які опинилися на лінії фронту російсько-української війни.

Читайте також: Історії воїнів з передової — у проєкті «ПОЗИЦІЯ УКРАЇНА» на Першому

Участь у презентації та обговоренні з глядачами взяли творці проєкту — режисер і продюсер #Babylon'13 Володимир Тихий, режисер #Babylon'13 Костянтин Кляцкін та виконавча продюсерка суспільного-політичного мовлення Суспільного Катерина Феленюк.  

«Найважливіше, найцікавіше зараз відбувається поміж нас, — говорить Володимир Тихий. — Останні 7-8 років ми спостерігаємо потужний злет свідомості українців. Так, війна — це велика трагедія, але з іншого боку, це штовхає країну подалі від російської імперії та постімперських цінностей. У 2014-15 роках, знімаючи й говорячи про війну, — ти вважаєш себе трохи хворим, ніби заважаєш людям спокійно жити й комфортно почуватися. Та за останній рік все змінилося, ця війна стала тотальною. Люди змінилися надзвичайним чином. Безперечно, відчуття там, на фронті, й тут — різні, але це одна й та ж країна», — розповідає Володимир Тихий.

Костянтин Кляцкін відзначив, що співпраця із Суспільним дозволила реалізувати проєкт якомога швидше.

«Ми знімаємо вже дуже давно і багато, але часто не маючи ресурсної підтримки і чітких дедлайнів, ми можемо роками не випускати відзняті історії. Тому дуже важливо, що Суспільне тут виступило з ініціативою. Всі історії, які ми відзняли, — є унікальними. Ми проїхали дуже різні відтинки фронту: від Дніпровського, Запорізького напрямку до Харківського. Це сотні історій, які ми намагалися знімати, але у формі фільму вони вийшли саме завдяки нашій співпраці з Суспільним. І це дуже класно. Ми відчуваємо, що маємо бути там, де українці змінюють нашу історію… радий, що все вдалося», — говорить Костянтин Кляцкін.

Продюсерка Катерина Феленюк зазначила, що завдяки проєкту війну можна не тільки побачити, але й почути:

«Ми задумували цей проєкт ще навесні 2022 року. Нам хотілося показати життя фронту через портрет конкретної людини: військового, медика, волонтера. Сподіваюся, нам з #Babylon'13 це вдалося. У цього проєкту є багато чеснот. Тут ви можете не тільки побачити війну, а й почути, як вона звучить. Нещодавно мій друг, наш колега, а нині військовослужбовець Павло Казарін написав класний пост у фейсбуці. Він пише, що тил дуже часто узагальнює військових, робить їх представниками безликої касти і носіями універсальних істин та емоцій. І тим важливіше, що в нашому проєкті ми показуємо, наскільки різні люди захищають нас».

Глядачам представили три серії: «Піл» — про відомого українського кінооператора Ярослава Пілунського, який нині є командиром підрозділу аеророзвідки, «Арійка» — про парамедикиню добровольчого медичного батальйону «Госпітальєри» Людмилу Литвиненко, та «Коуч» — про фітнес-тренера Романа Вільховецького, який нині є одним з наймолодших командирів ДФТГ «Хартія». Також всі серії проєкту можна дивитися на ютуб-каналі Першого.

Більше фото з показу за посиланням.

Перший канал Суспільного Мовлення показує серії документального проєкту «ПОЗИЦІЯ УКРАЇНА» під час інформаційного марафону «Єдині новини #UAразом» щочетверга о 17:45 та щосуботи о 8:15

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

Фотографувала Анастасія Мантач