Новини компанії

Листопад 16, 2023

Під час війни комунікація є особливо важливою, — Марія Фрей

Про комунікаційні виклики Суспільного під час війни, як змінюється комунікація в умовах повномасштабного вторгнення, який вплив на громадян має інформація та до яких наслідків призводить зупинка інформування — розповіла Марія Фрей, членкиня правління Суспільного, відповідальна за новини та регіональне мовлення, на конференції CDAC, що відбулася 15 листопада в Лондоні. 

Читайте також: Прем’єра фільму «Голос спротиву» — як Суспільне вистояло на початку повномасштабної війни

«Завдяки моїй подвійній ролі медіаменеджерки та жінки з дітьми, я розумію, наскільки важливою є комунікація, особливо під час повномасштабної війни.

Переживання такого досвіду дає зрозуміти, як важко зберігати спокій і не піддаватись емоціям», — сказала членкиня правління Суспільного.

Спікерка поділилася досвідом, який отримало Суспільне Мовлення під час повномасштабного вторгнення, зокрема в частині комунікацій всередині команди. 

«У часи невизначеності складно передбачити людську поведінку, адже інстинкти та швидке прийняття рішень стають першочерговими. Команду Суспільного ми готували до повномасштабної війни завчасно. Для цього розробили різні сценарії, щоб бути готовими до несподіваних і складних ситуацій. Ми також створили план міграції для працівників філій, щоб вони знали, куди їхати в разі надзвичайної ситуації»

Марія Фрей наголосила, що в умовах кризи важливі й адаптаційні навички працівників, адже з обмеженим ресурсом доводиться швидко вчитися й виконувати непритаманні функції. 

Щодо комунікації з аудиторією перед повномасштабним вторгненням Суспільне продукувало матеріали, які мали допомогти підготуватися до різних ситуацій під час війни, зазначила Марія Фрей. Компанія продовжує через свої платформи надавати важливу для виживання інформацію й водночас зважає в інформуванні на психоемоційне здоров’я суспільства.

Під час виступу спікерка також наголосила на значних змінах в українських комунікаціях, які відбулися внаслідок повномасштабної російської агресії.

  • Руйнування: знищені передавачі радіотелевеж, за допомогою яких передавався сигнал на окуповані території, та через що мешканці тимчасово окупованих територій залишились без інформаційного зв’язку з Україною. 
  • Цензура війни та самоцензура: з міркувань безпеки Україна запровадила  обмеження, заборонивши негайну демонстрацію зображень із місць, що зазнали обстрілів. В той самий час українські журналісти почали обережно ставитись до тем, що можуть розколювати суспільство. 
  • Дезінформація: росія організовує масштабні дезінформаційні кампанії в Україні та світі, використовуючи знаменитостей, впливових осіб та інших для поширення неправдивої інформації і впливу на громадську думку.
  • Зміна пріоритетів споживачів: наразі інформація про безпеку, захист і нагальні проблеми має пріоритет над іншими повідомленнями.
  • Медійний ландшафт: соціальні мережі відіграють вирішальну роль у поширенні інформації.
  • Роль гуманітарних місій в комунікаціях: у зонах війни гуманітарні організації часто слугують основним джерелом інформації, а представники міжнародних місій визнаються постраждалими людьми як єдиний спосіб зв’язку із зовнішнім світом.
  • Зміцнення громад: надзвичайні ситуації можуть посилити комунікацію в громадах.

На завершення Марія Фрей навела приклади подолання викликів воєнного часу Суспільним Мовленням. Серед них — застосування застарілих технологій передачі інформації, використання друкованих засобів (постери з порадами) для поширення важливих повідомлень. Також важливо бути близькими до аудиторій та надавати інформацію на тій платформі й у тому форматі, в якому аудиторії найзручніше її отримати. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.