Листопад 16, 2023
Будь-яка мрія досяжна, головне — вірити в неї, — телеведучий Суспільного Євгеній Агарков на «Школі Героїв»
Ведучий, тележурналіст і редактор Суспільного Євгеній Агарков розповів учням про свій професійний досвід. Він став учасником «Школи Героїв». Це зустрічі, на яких спікери з різних сфер діяльності діляться з учнями особливостями своєї професії. Також діти мають можливість розпитати не лише про фах, а й про життя — дізнатися про захоплення гостей, їхні проєкти, а також отримати поради.
Читайте також: Представниці Суспільного здобули журналістську премію «25 до 25: молоді та зухвалі»
Зокрема Євгеній Агарков поділився лайфхаками зі своєї професії, розказав, де можна навчатися та здобувати навички, на що звертати увагу у професіях журналіста, ведучого й диктора. Пояснив, у чому відмінність між роботою на телебаченні та радіо, а також показав різні вправи й техніки в роботі з голосом.
Ведучий поділився власною історією вибору професії: «Коли я в дитинстві обирав собі фах, у мене були думки про якусь публічну професію — актора чи телеведучого. Та я завжди думав, що люди на екрані — це недосяжна мрія, зірки, до яких неможливо дотягнутися. Тому одразу відкидав ідею, що можу теж стати актором чи ведучим. Через те, що я завжди відганяв ці думки, ми з батьками обирали між професією юриста й менеджера міжнародного туризму».
Коли Євгеній навчався в 11 класі кібернетико-математичного ліцею у Кропивницькому, до них на урок прийшла дівчина, яка промотувала серед учнів свій університет. Вона розповіла, що вчиться на тележурналістку, телеведучу й дикторку телепрограм, а сама родом із Кропивницького.
«Тоді я усвідомив, що все ж таки це досяжна мрія. Адже ці люди серед нас, тож можна просто поїхати з Кропивницького в Київ навчатися і стати телеведучим. Я попросив її контакт, потім приїхав у цей університет на день відкритих дверей і зрозумів, що це не міф, а реальність, що все досяжно. З цього університету вийшло багато зірок, які й досі працюють», — ділиться Євгеній Агарков.
Батьки підтримали Євгенія, допомогли йому з підготовчими курсами. Відвідавши університетський день відкритих дверей, він зрозумів, що ще потрібно покращити, тож почав готуватися інтенсивніше: «З першого разу не вступив через обмежену кількість бюджетних місць. Та коли через місяць оголосили додатковий набір, приїхав іще раз, склав іспити, і з другого разу вступив на бюджет».
«А далі вже все залежить від вас самих. Я не мав на телебаченні нікого ні серед близьких, ні серед друзів чи знайомих, а все-таки зумів пробитися, зростати і продовжувати розвиватись у цій сфері й далі. Тож усі публічні професії — акторство, журналістика, телеведучі, та й узагалі будь-яка професія — реальні. Головне — захотіти та продовжувати бити в одну точку. Інколи потрібен час, щоб зупинитись, подумати, що робиш не так, і знову бити в цю точку. Можливо, треба з кимось порадитись, поговорити. Та важливо розуміти: будь-яка мрія абсолютно досяжна. Головне — вірити в неї й досягати її», — підсумував Євгеній Агарков.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
Фото — Андрій Пушкар