Новини компанії

Червень 28, 2023

На Суспільне Новини традиційно відсутня джинса — моніторинг ІМІ

На сайті Суспільне Новини не виявлено замовних матеріалів згідно з моніторингом Інституту масової інформації, проведеним в червні серед 23-х популярних онлайн-медіа. Вісім із них не мають ознак використання джинси.

Читайте також: «З міжнародними партнерами формуємо спільний контентний фокус»: Суспільне на платформі документалістики

Крім Суспільне Новини, до переліку сайтів, де відсутня джинса, потрапили вісім медіа: «Українська правда», «Ліга.net», «Бабель», «Радіо Свобода», «Дзеркало тижня», «Укрінформ» та Gazeta.ua. На сайті «Громадське» немаркованих матеріалів з ознаками замовності також не виявлено, але тут присутні матеріали з некоректним маркуванням реклами.

Також аналітики ІМІ визначили антилідерів червневого моніторингу із замовними матеріалами. 

«В онлайн-медіа України різко зросла кількість замовних матеріалів. Ринок джинси, що поступово оживав після початку повномасштабного вторгнення Росії, у другому кварталі 2023 року отримав нове дихання. Якщо попереднє дослідження ІМІ щодо кількості матеріалів з ознаками замовних на сторінках провідних українських онлайн-медіа виявило 79 таких публікацій, то тепер їх було виявлено 131», — йдеться у звіті.

Дослідження ГО «Інститут масової інформації» проводилося в період  7–9 червня  2023 року. Загалом вибірка матеріалів становила понад дві тисячі новин.

Нагадаємо, Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві мовники. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.