Новини компанії

Серпень 23, 2023

27 подкастів Суспільного — серед номінантів аудіопремії «Слушно»

27 подкастів від Суспільного стали номінантами у п’яти різних категоріях аудіопремії «Слушно», яку проводить медіасервіс MEGOGO. З 21 серпня по 15 вересня триватиме голосування, під час якого слухачі матимуть змогу вибрати найкращі українськомовні подкасти. Результати конкурсу оголосять 30 вересня, в Міжнародний день подкастів.

Читайте також: Команди Суспільного Чернігова та Харкова отримали відзнаки від Media Development Foundation

Подкасти Суспільного представлені у наступних категоріях: 

  • історія і суспільство (12 подкастів);
  • культура та мистецтво (5 подкастів);
  • розважальний (5 подкастів);
  • спорт (3 подкасти);
  • а також здоров’я та саморозвиток (2 подкасти).

Для участі в голосуванні необхідно зареєструватися на сайті премії та вибрати свій улюблений подкаст у кожній з категорій, натиснувши на кнопку «Голосувати». Кожен слухач може проголосувати лише за один подкаст у кожній категорії.

Крім голосів слухачів, команда MEGOGO Audio також обере подкасти, які отримають окремі відзнаки від медіасервісу. Зокрема один із проєктів отримає спеціальну нагороду — «Подкаст у часи війни» — за актуальність і послідовну якісну роботу з темами, які стосуються повномасштабного вторгнення в Україну. Також один із номінантів отримає головний приз — гран-прі премії «Слушно».

Віддавайте голос та підтримуйте улюблений подкаст Суспільного на сайті премії

Список номінантів Суспільного аудіопремії «Слушно» 

Про історію та суспільство

Війни завжди були частиною історії людства і для них теж існують свої закони. Як і чому росіяни їх порушують? Хто віддає злочинні накази, а хто їх виконує? Обстріли міст, окупація, мінування територій, руйнування інфраструктури, катування, вбивства мирних мешканців та інші воєнні злочини росіян у другому сезоні подкасту.

Подкаст про травматичну історію України у XX столітті: Другу світову війну, радянське та нацистське масове насильство. Як нашим дідусям і бабусям вдалося вціліти під владою кривавих режимів? Масові вбивства, депортації, концтабори, грабунки, примусова праця та інші жорстокості. Це індивідуальні досвіди багатьох людей, які ще живуть серед нас.

Від методичок КДБ до міфу про «хороших русскіх». Вивчаємо анатомію російських інформаційних спецоперацій. Чим вони небезпечні та як ми можемо їм протидіяти? Екстрасенси, гороскопи, соцмережі та інші інструменти інформаційної війни.

Українці воюють за свободу — свободу держави й особисту свободу кожного з нас. Про це — у другому сезоні світоглядного шоу «Інструкція. Війна» з Іваном Семесюком.

Проєкт вміщає 6 історій про людей: свідків Голодомору, чиї записи збереглись у справах НКВС; дослідників, які без українського коріння самостійно дошукались до правди і, попри зусилля радянської системи, оприлюднювали дослідження.

Російські військові знищують українські міста, залишають людей без житла, руйнують школи, музеї. Все, що ми будували роками. Та попри все ми не здамося і все відбудуємо. А як це зробити, ми розкажемо у нашому подкасті Rebuilding.

Як українські музиканти виборюють нашу перемогу на всіх фронтах? Звідки беруть натхнення та нові ідеї? Про творчість, яка згуртовує та надає сил на боротьбу.

Подкаст присвячений вільним людям, які творять вільну країну. Вільними стали українці, які пережили російську окупацію. Вільними є активісти й волонтери, які невтомно допомагають людям, постраждалим внаслідок війни. Вільною є Україна, яка виборює свою незалежність і свободу.

«Ця благословенна країна схожа на гранат, привабливий зовні й поживний усередині». Так про Україну писав мандрівник і письменник XVII століття Павло Халебський. Ці та інші свідчення про Україну авторів-іноземців зібрали й розказали письменниця Гася Шиян і письменник Олександр Михед. Історії про те, як світ відкривав для себе Україну — від Античності до наших днів — від Радіо Культура.

Шок, бої та життя під обстрілами. Хроніка-рефлексія про Харків і початок повномасштабної війни — ключові події та історії «шрамів», які змінили «обличчя» нашого міста та його жителів.

«Моя історія війни» — подкаст від Суспільне Запоріжжя. У кожному епізоді ми розповідаємо історії тих, кого зачепила російська агресія.

Подкаст про Стару Полтаву. Ми говоримо про історію нашого міста.

Про культуру та мистецтво

Знакові твори української та зарубіжної літератури з фондів Українського Радіо. Один дотик — і ви вже наодинці з культовими текстами.

«Книгосховище» — авторський подкаст письменниці та радіоведучої Олени Гусейнової. Як змінюється сучасна українська література під впливом війни? Ці та інші питання Олена Гусейнова обговорює з відомими письменниками, видавцями, критиками, літературознавцями й іншими гостями подкасту.

Подкаст з улюбленими письменниками та їхніми текстами від Радіо Культура. Юрій Андрухович і його радіо, Катерина Калитко та душі її історій, Софія Андрухович і те, як влаштовано цей світ, Тарас Прохасько й інші відомі українські письменники та письменниці в кожному епізоді розкажуть вам свої нові історії.

До 300-річчя Григорія Сковороди Радіо Культура підготувало добірку цікавих записів. Байки, «Листи до Михайла Ковалінського», озвучені Олексієм Богдановичем, «Що є свобода» у виконанні Сергія Жадана та розмови про видатного українського філософа.

Новий погляд на класику в подкасті письменника Мирослава Лаюка. Книжки, про які всі чули, але не всі читали.

Розважальний подкаст

Найцікавіше про Євробачення від ведучої Анни Тульєвої. Наш подкаст супроводжує конкурс на всіх етапах: репетиції, розмови, бекстейдж, відбір, а також інтерв'ю з артистами та музичні новини.

Комедійно-мілітарне, контртривожне, міжненачасове шоу «Гомін Аут». Яскравий промінчик іронії у потоці апокаліптичних новин від Радіо Промінь. Ведучі: Настя Зухвала, Антон Тимошенко та Єгор Шатайло.

Аудіоказки від Суспільного відтепер у подкастах. Вмикайте дітям в укриттях, у довгій дорозі чи коли змушені залишатися в домівках під час комендантської години.

Тридцять детективних історій про героїв та лиходіїв. Від автора «Найкращого сищика імперії» Владислава Івченка. Аудіосеріал від Радіо Культура.

Селекція — шоу нової української музики. Щоп'ятниці Олександр Стасов збирає в ефірі шоу «Селекція» на Радіо Промінь відомих артистів і тих, хто тільки починає свою музичну кар'єру, щоб презентувати найкращі новинки та обговорити найважливіші музичні події.

Про спорт

Спорт значно більший за рекорди, перемоги та поразки. Журналісти Суспільне Спорт Олексій Мандзій та Сергій Захарченко спробують довести це своїми розмовами про актуальні новини тижня.

Все, що треба знати про Чемпіонат світу з футболу-2022 в Катарі. Які національні збірні будуть змагатися за головний трофей на цей раз? Очікування від команд та історія їхніх минулих виступів. Кого вважають фаворитами, а кого аутсайдерами змагань? Кому пощастило під час жеребкування, а кому доведеться докласти неймовірних зусиль для виходу зі своєї групи?

Біатлон — найпопулярніший зимовий вид спорту в Україні. П’ять з дев’яти медалей на зимових олімпіадах були завойовані для нашої країни саме біатлоністами. В тому числі перша медаль незалежної України. Крім того — численні перемоги на етапах Кубка світу, чемпіонатах світу і Європи. Спортивні коментатори Радіо Промінь Галина Вініченко і Костянтин Дульцев розкажуть про все це в цьому подкасті.

Про здоров’я та саморозвиток

Впродовж усього життя нас супроводжують емоції. Наш подкаст про те, як усвідомити їх, розуміти себе та оточення. У цьому нам допоможуть досвідчені психологи, яких запрошує на розмову Тетяна Трощинська, ведуча Радіо Культура.

Якщо ви це чуєте — це ваш знак переходу. Переходу на українську мову. В процесі мовного переходу перебувають люди будь-якого віку з усіх куточків України. Мовний активіст і блогер Данило Гайдамаха свого часу сам перейшов на українську. 

Додамо, у 2021 році подкаст-розслідування від Суспільного під назвою «Дрогобич 101/1» отримав гран-прі першої української премії подкастів «Слушно». У 2022 році 28 подкастів Суспільного стали номінантами аудіопремії «Слушно», чотири з яких — «Теорія неймовірності», «Головний подкаст», «АН-26. Історія останнього польоту» та «Русскій фейк, іді на***!» — визнані переможцями у чотирьох номінаціях.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший, Суспільне Культура, супутниковий телеканал Суспільне Новини, радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також національна мережа місцевих каналів. Новини про Україну та регіони читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах