Листопад 15, 2023
Мачей Янчак: Офіс Ради Європи в Україні продовжуватиме підтримувати Суспільне
Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак відвідав Суспільне Мовлення та запевнив у подальшій підтримці українських журналістів.
Мачей Янчак, а також старша спеціалістка проєкту Ради Європи «Захист свободи слова та свободи медіа в Україні» Олена Демченко зустрілися з головою наглядової ради Суспільного Світланою Остапою та головою правління Миколою Чернотицьким.
Читайте також: На Суспільному розповіли європейським письменникам про журналістику під час війни
«Офіс Ради Європи в Україні допоміг нам з нуля створити Суспільне, повіривши в те, що суспільне мовлення можливе в Україні. Хоча я, як журналістка, скептично до цього ставилась, адже у нас дуже сильні олігархічні медіа та вкорінене державне мовлення. Велика роль в ухваленні закону “Про суспільні медіа в Україні” належить саме Офісу Ради Європи в Україні. Усі ці роки ви є нашим надійним партнером, який відстоює незалежність Суспільного при будь-яких спробах влади на неї впливати», — підкреслила Світлана Остапа під час зустрічі.
«Для нас важливо бачити, що в Україні є незалежне та професійне Суспільне Мовлення. Ми пишаємося тим, що дотичні до його розбудови. Свобода слова — один з пріоритетів, який ніхто не має ставити під сумнів. Я запевняю, що ми й надалі будемо поруч з вами, підтримувати вас усіма можливими способами, коли ви цього будете потребувати. Ми тут і ми готові розширювати нашу співпрацю. Важливо, щоб Суспільне й надалі розвивалося, а ваші стандарти роботи стали взірцем якісної журналістики в Україні», — зауважив Голова Офісу Ради Європи в Україні Мачей Янчак.
«Єдине, де ми щороку відвойовуємо нашу незалежність — це бюджет. За 6 років нашого існування жодного разу нам не дали повного фінансування згідно з законом. Ми вистояли, дякуючи донорам, міжнародним партнерам, які допомагають фінансувати проєкти, надають обладнання», — зазначила Світлана Остапа.
Вона наголосила на ролі Офісу Ради Європи в Україні в розробці програмних документів, проведенні стратегічних сесій для наглядової ради та правління.
Микола Чернотицький підкреслив, що важливо розвивати Суспільне як інституцію. Він відзначив важливу роль Європейської мовної спілки, яка з початку повномасштабного вторгнення системно підтримує Суспільне: від виключення зі складу ЄМС росії до забезпечення медіакомпанії генераторами, передавачами, проведення Євробачення-2023 у Ліверпулі тощо.
Офіс Ради Європи в Україні системно надає експертну підтримку Суспільному у багатьох напрямах: розробці програмних документів; розвитку кадрового потенціалу; посиленні організаційного напряму; сприянні реформі; підвищенні обізнаності населення та інших. За підтримки Офісу створено документальний серіал «Розстріляні машини» — про воєнні злочини російських військових в Україні. З початку повномасштабного вторгнення надавалася підтримка технічної спроможності Суспільного, покривалися нагальні потреби компанії, пов’язані з війною. Наразі триває проєкт «Захист свободи слова та свободи медіа в Україні. Фаза 1» в рамках Плану дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» (2023-2026 рр.).
Мачей Янчак також дав інтерв’ю Суспільне Новинам, де розповів про План дій Ради Європи для України «Стійкість, відновлення та відбудова» на 2023-2026 роки; пріоритети 4-го Саміту Ради Європи, який відбувся у Рейк’явіку; співпрацю Ради Європи з Суспільним Мовленням. Також говорили про те, як Рада Європи опікується питаннями безпеки журналістів.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
Фото Анастасії Мантач