Новини компанії

Грудень 29, 2023

Радіостанції Суспільного можна слухати мовами нацспільнот у мобільному застосунку

У застосунку Суспільне радіо можна прослухати у прямому ефірі та в записі чотири радіостанції Суспільного — Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура та Радіоточка. Зокрема, додаток дозволяє слухати радіопрограми мовами національних спільнот.

«Додаток, на відміну від FM-сигналу, не має географічних обмежень. Таким чином він дає змогу долучитися до прослуховування радіо у будь-якому місці, де є інтернет, — каже генеральний продюсер Українського Радіо Євген Чиж. — Окрім того, слухач може обрати не тільки ті програми, які зараз транслюються онлайн, а й архівований контент».

Як пояснює керівниця координаційного центру мовлення національних спільнот та проєктів з розмаїття Суспільного Мовлення Анастасія Гудима, на радіостанціях Суспільного, зокрема в застосунку, можна почути новини та проєкти на різну тематику угорською, словацькою, румунською, болгарською та гагаузькою мовами.

«Творчі групи досконало володіють цими мовами, створюючи проєкти зі знаком якості Суспільного. Окрім того, що мовлення різними мовами — це повага усіх спільнот в Україні незалежно від походження та підтримка наших спільних зв'язків, це також важлива складова у забезпеченні інформаційної самосвідомості для представників національних спільнот, — розповідає Анастасія Гудима. — Мови національних спільнот являють собою і мови європейських країн, і оскільки додаток доступний у будь-якому куточку світу — це важлива складова у боротьбі з російськими наративами»

Читайте також: Анастасія Гудима: «Хочемо бути партнерами у промоції прав різних спільнот»

Застосунок Суспільне радіо дозволяє дізнаватись розклад ефірів кожної з радіостанцій, обирати для слухання окремі програми чи спецпроєкти. До того ж можна зберегти потрібний запис на свій мобільний пристрій, щоб програти його без інтернету. Наприклад, у бомбосховищі чи під час блекаутів. Завдяки застосунку українці, які опинилися за кордоном або на тимчасово окупованих територіях, можуть продовжувати тримати інформаційний та культурний зв’язок з Україною. 

Застосунок можна безплатно встановити на будь-який смартфон, завантаживши його у Google Play (для Android) aбо в App Store (для iOS). Ті слухачі, які не звикли завантажувати додатки, можуть скористатися всіма функціями на мобільній вебверсії Суспільного радіо.

Мобільний застосунок та вебверсію Суспільного радіо створено за підтримки проєкту Ради Європи «Зміцнення свободи медіа, доступу до інформації та посилення системи Суспільного мовлення в Україні».

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Маємо Суспільне Медіатеку — платформу унікальних відео та аудіо Суспільного від 1950-х і до сьогодні. Захищаємо свободи в Україні.