Новини компанії

Липень 14, 2023

«Антикризовий подкаст» — результати тренінгу від Радіо Промінь

12 липня креативна продюсерка Радіо Промінь Вікторія Польченко презентувала результати тренінгу «Антикризовий подкаст», який було розроблено і проведено для команди Радіо Промінь. За результатами тренінгу дві команди Радіо Промінь вже представили пілоти своїх нових подкастів.

«Ми розуміємо, що всі ми зараз перебуваємо в кризі. Кожен відчуває зменшення продуктивності та страх братися за нові проєкти, важче стало втілювати стратегічні плани. Багато людей мають травматичний досвід. Тому нашим завданням було допомогти команді не боятися кризових ситуацій, бачити виклики та можливості криз, правильно визначати потреби аудиторії, а також пов’язати все це з місією та стратегічними цілями Суспільного Мовлення. Для того, щоб зробити нашу роботу ефективнішою та створювати саме такі подкасти, які потрібні людям зараз», — каже Вікторія Польченко.

Тренінг тривав шість тижнів:

  • В перший тиждень Вікторія Польченко знайомила слухачів з теорією криз. Команди розбиралися, які є ознаки кризи та як вони характеризуються у світі, якою є сучасна криза в Україні, які виклики й можливості існують для журналістів у кризових ситуаціях, а також окреслили актуальні для антикризових подкастів теми. 
  • Другий тиждень був присвячений власне подкастам. Учасники згадали типи й жанри подкастів, визначили взаємодію між змістом і формою, а також зафіксували, що і як може впливати на емоційний стан аудиторії та що визначає успіх подкасту. Окремо йшлося про метрики подкастів і зворотний зв’язок зі слухачем. 
  • В наступні тижні тривала робота над пілотами: команди опрацьовували ідеї та карти проєктів, працювали над сценаріями, проводили інтерв’ю та монтажі. 

За результатами тренінгу були створені пілотні випуски двох нових антикризових подкастів, тизери яких презентували члени команд. 

Подкаст «Український спорт. Епоха сучасної незалежності» презентували ведучий Дмитро Захарченко та спортивний коментатор Костянтин Дульцев. Третьою ведучою подкасту стала коментаторка Галина Вініченко. Подкаст розповідатиме про визначних українських спортсменів минулих років, історії успіху яких нерозривно пов’язані з історією розвитку нашої країни. Подкаст побудований у формі розмови між трьома ведучими, з елементами документалістики та ексклюзивними інтерв’ю з героями випусків. В результаті слухачі почують проєкт про історію нашої країни, яка переживала нелегкі часи після здобуття незалежності, а чиї спортсмени досягали результатів не завдяки, а всупереч багатьом обставинам. «Ми хочемо показати, що спортивні “синьо-жовті перемоги” — це також елемент самоідентифікації українців як всередині країни, так і у світі загалом», — зазначив Дмитро Захарченко.

Читайте також: Про війну, літературу і конституційну традицію — 9 важливих розмов на Радіо Культура

Другий подкаст «Все, записано!» присвячений історії українського дубляжу. Це подкаст для тих, хто любить українську мову в кіно. Як вона змінила і об’єднала різні покоління українців, як дубляж збагатив українську мову і зруйнував міф про її меншовартість та яке воно — те покоління українців, які жодного разу в житті не чули російської озвучки? Про все це розкажуть автори подкасту та їхні гості — актори українського дубляжу, режисери й перекладачі. Кожна серія вибудовуватиметься навколо головного героя, історію якого доповнюватимуть історії з українського прокату, або, навпаки, певні історії українського дубляжу розкриватимуться за допомогою історій різних акторів, режисерів, продюсерів чи навіть глядачів. Вестимуть подкаст ведучий Денис Денисенко та кінокритикиня Віра Сивачук.

«Впевнена, що тепер, після тренінгу, наші журналісти знають набагато більше про подкасти: від цільової персони і тизерів до початкового драфту й аудіограми. Ми отримали гарну матрицю для виробництва таких проєктів, за які раніше боялися братися. Водночас ми навчилися не боятися кризи і дедлайнів. Ми розуміємо, як зробити так, щоб стратегія Суспільного Мовлення до 2025 року працювала вже зараз. І як, зрештою, має виглядати подкаст не лише у часи війни, а й після перемоги. Разом ми розробляємо той контент, який допоможе українцям ідентифікувати себе, справжніх, і зробити це можна буде також за допомогою наших подкастів. До того ж команди розробили пілоти подкастів, які можуть бути інтегрованими в ефірні блоки чи розміщені на сайті як лонгріди. Різноманітність форм подачі — це доступність для різної аудиторії в зручний для неї час», — зазначила Вікторія Польченко.

Зараз іще триває робота над проєктами, але вже невдовзі їх можна буде почути на Радіо Промінь і на подкаст-платформах Суспільного.

Радіо Промінь — перша музична радіостанція України, що працює в ефірі з 1965 року. За форматом — музично-інформаційний канал. Має загальнонаціональне покриття, мовить 24 години на добу. З усіма частотами в регіонах та лінками на соцмережі Суспільного можна ознайомитися за посиланням. Радіоканали Суспільного також можна слухати в мобільному застосунку suspilne.radio та на сайті ukr.radio.

Суспільне Мовлення — найбільше незалежне медіа в Україні, до якого входять загальнонаціональні телеканали Перший та Суспільне Культура й радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, а також 24 місцеві телерадіокомпанії та супутниковий телеканал Суспільне Новини. Новини про Україну читайте на сайті suspilne.media та діджитал-платформах.

Фото — Володимир Шевчук