Новини компанії

Липень 10, 2023

Про війну, літературу і конституційну традицію — 9 важливих розмов на Радіо Культура

У червні гості програми «Час інтерв'ю» на Радіо Культура говорили про досвід війни в житті і літературі, про волонтерство, систему правосуддя і справедливість, про мандрівки та про українську історію.

Голова фонду «Повернись живим» Тарас Чмут розповів про те, що завдання фонду — не забезпечити кожного військовослужбовця, а допомогти Україні виграти війну. Також у випуску — про культуру споживання волонтерської допомоги, про оподаткування волонтерських коштів, про те, де фонд бере кошти та чому зменшилися пожертви. Ведучий — Вадим Карп’як.

Читайте також: «Вигнанець і перевертень» — на Радіо Культура продовження циклу детективів Андрія Кокотюхи

Засновник проєкту Ukraïner, журналіст, мандрівник та громадський діяч Богдан Логвиненко поділився думками про те, як правильно контратакувати російську культуру у світі, а також розповів, що його найбільше вразило й здивувало в мандрівках Україною. Ведучий — Вадим Карп’як.

Правозахисниця, голова організації «Центр громадянських свобод», лауреатка Нобелівської премії миру Олександра Матвійчук говорила про те, чи працює в Україні система правосуддя, якщо її не «штовхати», про реалії сучасної міжнародної системи миру і безпеки та про запит суспільства на справедливість. Ведучий — Вадим Карп’як.

Посолка Ірландії в Україні Тереза Хілі міркувала про досвід війни в романі Джеймса Джойса «Улісс», про традицію святкування Bloomsday, а також про прагнення Свободи й Незалежності в ірландців і українців. Ведуча — Олена Гусейнова.

Священнослужитель, ректор Відкритого православного університету Святої Софії-Премудрості Георгій Коваленко та докторка історичних наук, провідна наукова співробітниця НАН України Ольга Ковалевська говорили про те, чим насправді була анафема, накладена на Івана Мазепу російською церквою. Також мова йшла про духовну та державницьку діяльність єдиного українського гетьмана, який був при владі 22 роки й відзначався неабиякими дипломатичними здібностями. Ведуча — Наталя Грабченко.

Письменники Анатолій Дністровий і Остап Сливинський у виїзній студії Радіо Культура на «Книжковому Арсеналі» розповіли про те, чому важливо вести щоденники у воєнні часи і як ці записи формують нашу пам'ять і уявлення про історичні моменти. Ведучий — Вадим Карп’як.

Українська літературознавиця й журналістка Тетяна Огаркова і філософ, президент Українського PEN Володимир Єрмоленко у виїзній студії Радіо Культура на «Книжковому Арсеналі» говорили про трансформації, які довелося пережити кожній українській родині з моменту повномасштабного вторгнення, про те, як подорослішали українські діти, а також про те, як зберегти для них атрибути дитинства навіть поміж сиренами й блекаутами. Ведуча — Олена Гусейнова.

Письменниці Євгенія Кузнєцова й Ірена Карпа та письменник, нині помічник військового медика ЗСУ Богдан Коломійчук у виїзній студії Радіо Культура на «Книжковому Арсеналі» поділилися своїм читацьким досвідом з часу початку повномасштабної війни в Україні, а також розповіли, чи вдається писати в цей непростий час. Ведуча — Олена Гусейнова.

З нагоди Дня Конституції докторка історичних наук Наталя Старченко розказала про те, коли в українців уперше з’явився потяг до республіки та повага до самоврядування громад. Говорили про вміння громад регулювати себе, а також про те, як ця навичка допомогла українцям вціліти в російській імперії та СРСР. Ведуча — Ірина Славінська.

«Час інтерв'ю» — розмови зі знаковими особистостями про найважливіші події в культурному і громадському житті країни та вектори розвитку суспільства. Програма виходить на Радіо Культура по буднях о 13:00. Ведучі: Олена Гусейнова, Наталія Грабченко, Вадим Карп’як та Ірина Славінська.

Радіо Культура — головний осередок культурного життя країни в радіопросторі. На час воєнного стану мовить по буднях з 12:00 до 20:00.  В ефірі можна почути програми про актуальні культурні події України й світу, історичні рубрики та найкращі зразки класичної музики, улюблені літературні передачі — радіодетективи, радіодраму тощо. В інший час Радіо Культура мовить синхронно з Українським Радіо, транслюючи цілодобовий марафон, в якому надає слухачам і слухачкам оперативну та перевірену інформацію. Слухайте Радіо Культура на хвилях у FM-діапазоні, а також в мобільному застосунку suspilne.radio в Google Play та App Store, і на сайті suspilne.radio.