Жовтень 05, 2023
Для нас найбільша капіталізація — це довіра людей, — Микола Чернотицький на Kyiv Media Week
Про критерії успіху Суспільного, плани до 2025 року і можливості співпраці розповів голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький на міжнародному форумі Kyiv Media Week 4 жовтня.
На панелі «Розмова з лідерами провідних українських медіакомпаній: нові стратегії бізнесів, перспективи, колаборації» учасники дискусії говорили, зокрема, про прибутковість медіа в умовах воєнного стану. Микола Чернотицький зауважив, що критерії успіху Суспільного відрізняються від комерційних медіа.
«Для нас найбільша капіталізація — це довіра людей. І саме для цього існує Суспільне Мовлення. Говорити про прибутковість суспільних мовників — це те саме, що очікувати прибутковості від пожежників або швидкої допомоги. Ми працюємо для всього населення, а не тільки тих, у кого є гроші. В нас немає великих амбіцій щодо рекламних бюджетів. Ми дотримуємось місії — за це платники податків утримують нас», — зауважив голова правління Суспільного Мовлення.
Читайте також: Суспільне Новини традиційно у «білому списку» медіа — моніторинг ІМІ
Микола Чернотицький зазначив, що успіхом Суспільного у 2025 році має бути: мінімум 51% українців щотижня споживає контент Суспільного Мовлення із рівнем довіри понад 70%.
Також пан Микола підкреслив, що Суспільне Мовлення планує подальший розвиток співпраці з продакшенами, розширення колаборацій.
«Ми маємо прекрасний приклад співпраці на Євробаченні, яке ми робили разом з BBC, зі Starlight Media, з 1+1. Одна з найбільших проблем — це бюрократія через використання публічних коштів. За цей час ми суттєво просунулися в тому, щоб її зменшити і спростити співпрацю. А до появи закону про медіа Суспільному Мовленню взагалі був заборонений копродакшен», — пояснив Микола Чернотицький.
Читайте також: Як інституціям комунікувати з українськими медіа — на прикладі Суспільного
Модератор панелі Віктор Кіщак поцікавився, чи не планує Суспільне Мовлення відмовлятися від телевізійного мовлення і переводити свою діяльність у діджитал — дешевший канал, де у Суспільного вже є успішні проєкти.
«Як і для BBC, наш пріоритет — інформувати. І це ми успішно робимо під час війни, зокрема наші регіональні представництва. Допоки в Україні 53% громадян споживає контент через телевізійну платформу — ми маємо там бути. Ми реструктуризуємо наш дистрибуційний сервіс в лінійному телебаченні. І це про новий канал Суспільне Спорт, і про зміни Суспільне Культура. Для нас важливо бути присутніми на всіх платформах: і на телебаченні, і в діджиталі, і на радіо», — пояснив Микола Чернотицький.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
Фото — Kyiv Media Week