Вересень 29, 2023
Як інституціям комунікувати з українськими медіа — на прикладі Суспільного
Член наглядової ради Суспільного Мовлення Олексій Харченко та ведучий національного марафону «Єдині новини #UAразом» і ток-шоу «Новий відлік» Андрій Діхтяренко розповіли комунікаційникам міністерств та інших центральних органів виконавчої влади про роботу з українськими медіа. Тренінг зі стратегічних комунікацій відбувся в Києві 26-27 вересня, організували його Міністерство культури та інформаційної політики України і Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки за підтримки Програми розвитку ООН і фінансування Японії.
Олексій Харченко розповів, як організована робота Суспільного Мовлення:
«Ми працюємо в інтересах і зважаючи на інтереси суспільства — для інформування, всебічного висвітлення, реагування на суспільно-політичні, економічні та інші проблеми — з дотриманням роз’яснення, балансу думок, що накладає на нас додаткові обов’язки, які маємо виконувати. Діяльність Суспільного Мовлення регулюється програмними документами».
Андрій Діхтяренко зауважив, що медійники зацікавлені підготувати якісний матеріал, з дотриманням стандартів журналістики. Завдання комунікаційників — сприяти їм у цьому. Якісна співпраця можлива тоді, коли обидві сторони «виграють».
«Для працівників медіа — головних редакторів, журналістів — насамперед важлива ефективність їхньої роботи. Чим якісніше вони підготують ефір чи відеосюжет, і чим більше ви їм в цьому допоможете — тим краще. Раджу мислити не інформаційними приводами, а інформаційними кампаніями. Наприклад, якщо ви прокомунікували тему в марафоні, працюйте також з інформаційними агенціями. Якщо прокомунікували з національними медіа, не забувайте про регіональні», — наголосив ведучий.
Суспільне Мовлення має найбільшу національну мережу — телеканали, радіо та діджитал-редакції є у кожному обласному центрі. Команда продовжує розбудовуватися, тож невдовзі гіперлокальні кореспонденти працюватимуть ще й на рівні громад.
«Завдяки широкій національній мережі ми можемо швидше реагувати на події, які відбуваються в регіонах, і глибше висвітлювати регіональний контекст. Окрім марафону “Єдині новини”, в якому Суспільне бере участь, завдяки нашим філіям і місцевим телеканалам транслюємо також інформаційний проєкт “Суспільне. Спротив”, який відрізняється від національного контентом і контекстом. Ми самі є виробниками, маємо гнучкіші можливості, щоб експериментувати, впроваджувати нові формати, створювати спецпроєкти», — розповів Олексій Харченко.
Читайте також: Політика рівності та недискримінації — досвід Суспільного у взаємодії команди та виготовленні контенту
Андрій Діхтяренко поділився порадами, як вибудувати ефективну комунікацію з медіа:
- спонукайте й заохочуйте представників влади давати коментарі журналістам і простими словами пояснювати громадянам, як діяти в надзвичайній або небезпечній ситуації, — тобто разом із медіа допомагайте людям;
- зрозумійте, які напрями можуть зацікавити журналістів. До прикладу, зараз підвищена увага до документальних фільмів, які висвітлюють проблеми людей під час повномасштабної війни й показують, як їх розв’язують;
- ілюструйте власні матеріали й пресрелізи хорошим візуальним супроводом;
- налагоджуйте особистий діалог. Влаштовуйте престури та екскурсії, їдьте туди разом із журналістами та обмінюйтеся прямими контактами.
Серед нещодавніх прикладів успішної комунікації — Суспільне Мовлення і Міністерство у справах ветеранів України підписали Меморандум про співпрацю та взаємодію в галузі соціального захисту ветеранів війни, захисників і захисниць України, членів їхніх сімей.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
Фото — Анастасії Мантач