Новини компанії

Вересень 28, 2023

Політика рівності та недискримінації — досвід Суспільного у взаємодії команди та виготовленні контенту

26 вересня у Києві відбулося обговорення за участі представників державних органів, громадськості та медіа, як запобігати проявам мови ворожнечі й дискримінації за етнічними, національними та гендерними ознаками. Про досвід Суспільного — взаємодії в команді та виготовленні проєктів — розповіли голова редакційної ради, виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська і керівниця Координаційного центру мовлення для нацспільнот і медіапроєктів із різноманіття Анастасія Гудима. Подію організувала Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення.

Голова Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення Ольга Герасим’юк наголосила: «Сьогодні, в час війни, нам особливо потрібні єдність, взаємоповага та розуміння, що суспільство складається з різних і рівних. Нам потрібно утвердити цільне суспільство, де представлені всі спільноти, і це має відображатися в медіа. Ця тема важлива ще й тому, що механізм розподілу суспільства — між національними спільнотами, між сходом і заходом тощо — слугує потужним інструментом для ворога, за допомогою якого він прагне нас розсварити, послабити й знищити».

У протидії проявам дискримінації, мови ненависті й мови ворожнечі в медіа важливу роль відіграють внутрішні політики, якими керуються команди.

«Суспільне має низку якісних внутрішніх політик, які допомагають досягати цілей — якісно працювати, дотримуючись стандартів, протидіяти проявам мови ворожнечі й дискримінації. Важливим документом є наш Редакційний статут, який наразі змінюємо згідно з вимогами нового закону про медіа, у цей процес залучена вся команда редакційної ради Суспільного. Завдяки підтримці Ради Європи Суспільне має політику гендерної рівності та недискримінації, також є Концепція мовлення з тематики нацменшин. Це прикладні документи, які ефективно впливають і на життя команди, і на роботу з контентом», — зазначила Ірина Славінська.

Читайте також: На Суспільному стартує проєкт «50:50» на основі моделі гендерного балансу BBC

Голова редакційної ради Суспільного й виконавча продюсерка Радіо Культура Ірина Славінська зауважила, що гендерну політику компанії підготувала Тамара Марценюк — відома соціологиня, дослідниця гендерної проблематики.

«Ця політика визначає одразу декілька векторів — роботу всередині команди Суспільного та напрями роботи з контентом. У команді Суспільного маємо прозоріші принципи й методи управління командою на засадах поваги і недискримінації. Маємо рівні можливості для навчання, розвитку і кар’єрного зростання. І, звичайно ж, створюючи контент, стежимо за дотриманням гендерного балансу та інших інструментів протидії проявам дискримінації в медіа», — підкреслює Ірина Славінська.

Ще один важливий документ, яким керується команда Суспільного, — Концепція мовлення з тематики національних меншин. Медійники не лише створюють проєкти про ці спільноти й для них. Частина команди, що працює над такими програмами, є представниками/-цями різних національностей.

«Усі наші працівники сприяють рівному відображенню представників і національних спільнот, і корінних народів та інших спільнот, висвітлюючи їхнє життя у різних програмах. Залучаємо представників різних національних спільнот до обговорення важливих суспільних подій у країні та регіонах виключно за експертністю, а не тому, що вони представники цих спільнот. Таким чином ми уникаємо культурної резервації», — поділилася Анастасія Гудима.

Євгенія Кравчук, голова підкомітету з питань інформаційної політики та європейської інтеграції Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики, зазначила, що досвід Суспільного, команда якого вже має успішні напрацювання щодо недискримінації, можна було б запозичити й іншим медіа.

Документи, якими керується Суспільне Мовлення, є публічними — ознайомитися з ними може кожен за посиланнями:

Редакційний статут

Політика гендерної рівності та недискримінації АТ «НСТУ»

Концепція мовлення з тематики національних меншин

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт та національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Фото — пресслужба Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення