Новини компанії

Листопад 24, 2023

З початком повномасштабної війни не треба пояснювати, навіщо потрібне Суспільне, — Христина Гаврилюк

«Шлях від Революції Гідності до початку повномасштабного вторгнення — це великий шлях інституційної трансформації, трансформації команди, зміни ставлення до Суспільного, роботи зі стейкхолдерами. Це складний безперервний процес», — Христина Гаврилюк, шеф-редакторка Суспільне Новини.

Як Суспільне здобувало довіру читачів та як медіа змінювалося впродовж минулих років — Христина Гаврилюк поділилася на панелі, що відбулася 24 листопада на форумі «Спитай медіа: цензура, довіра та все про роботу редакції», організованому онлайн-медіа «Свідомі» та Київською школою економіки.

«Якби не Революція Гідності, очевидно, Суспільного не існувало б у тому вигляді, в якому воно втілилось зараз. Водночас було чимало дискусій, коли нам ставили питання, навіщо воно взагалі потрібне, — зазначила шеф-редакторка Суспільне Новини. — Я радію, що з початком повномасштабної війни на таких панелях мені вже не доводиться пояснювати, навіщо потрібне Суспільне».

Читайте також: Ангеліна Карякіна на Асамблеї новин ЄМС — про увагу світу до війни та хорошу журналістику

Фото Наталії Квітчук

Спікерка зазначила, що впродовж років у влади були власні уявлення про те, яким має бути Суспільне, і водночас в аудиторії було чимало стереотипів. Христина Гаврилюк додала:

«Зараз ми маємо високу довіру до новин Суспільного — 86 % українців, які споживають новини, довіряють нам. Що важливо, цей рівень тримається впродовж останніх двох років. Під час криз Суспільне є тим медіа, яке дає аудиторії ту інформацію, яка може врятувати життя, дозволити їм убезпечити себе і свої сім’ї».

Учасники форуму «Спитай медіа» дискутують про цензуру під час війни, довіру читачів до медіа і телеграм-каналів, як розслідувальна журналістика перемкнулася з корупції на воєнні злочини росіян та що чекає медіа в майбутньому.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

Фото Анастасії Мантач