Новини компанії

Листопад 22, 2023

Ангеліна Карякіна на Асамблеї новин ЄМС — про увагу світу до війни та хорошу журналістику

22 листопада у місті Тбілісі (Грузія) стартувала щорічна Асамблея з питань новин Європейської мовної спілки за участі медійників Європи. У заході взяли участь представниці Суспільного Мовлення — Марія Фрей, членкиня правління, відповідальна за новини та регіональне мовлення, та Ангеліна Карякіна, радниця голови правління Суспільного.

Читайте також: Микола Чернотицький: Розбудовуємо Суспільне, щоб не було «новинних пустель»

Зокрема Ангеліна Карякіна виступила на дискусійній панелі, присвяченій висвітленню в медіа повномасштабної війни росії проти України. Вона розповіла, що торік українські медіа, зокрема Суспільне, говорили про виживання, логістичні та редакційні зміни через воєнний стан, про засоби безпеки та інфраструктуру мовлення, цьогоріч вже йдеться про реальність, де війна — це нова норма. 

«Справа в тому, що цього не повинно бути. Після сплеску невимовного насильства та воєнних злочинів росіян в Україні ми стали свідками жахливої атаки ХАМАС на Ізраїль і жорстких ударів у відповідь із тисячами загиблих мирних жителів Гази, дітей і жінок. Суспільні мовники мають доносити просту ідею до нашої аудиторії — така відкрита жорстокість, насильство такого масштабу, війна не мають бути нормальними, — наголосила Ангеліна Карякіна. — У світі є правила та інструменти для боротьби з нападником, покарання агресора і встановлення справедливості. Світ уже заплатив свою ціну за розробку цих правил. Можливо, наша критична робота зараз — підкреслити, що ці правила існують, або закликати світ створювати нові».

За її словами, після майже двох років повномасштабна війна має інакший вигляд для ЗМІ, які приїжджають її висвітлювати, — з меншим доступом та менш «видовищними» кадрами. Проте тримати аудиторію у пильності, свідомими того, що відбувається — і є завданням суспільних мовників: «Журналістика суспільного інтересу існує саме для того, щоб змушувати людей також іноді відчувати дискомфорт, нагадувати їм, що таке суспільне благо, що життя людей неповторне, неоціненний, а гідність — це те, без чого неможливе життя».

Для цього Суспільне Мовлення, сюжети якого з початку повномасштабної війни мовники-члени ЄМС поширили понад 108 тисяч разів на 219 каналах у світі, постійно шукає нові кути подачі, формати, контексти.

«Ми використовуємо штучний інтелект, OSINT (розслідування на основі відкритих джерел — ред.), співпрацюємо та розкриваємо військових злочинців такого масштабу, якого раніше не бачили, просто під час війни. Я вірю, що ці критичні моменти в житті людства повертають нас до джерел професії. Й те, що ми висвітлюємо, і що хочемо донести аудиторії, — включно з польовою роботою — все це становить хорошу журналістику. А хороша журналістика завжди творить зміни. Навіть якщо для цього знадобиться деякий час», — підсумувала Ангеліна Карякіна під час виступу.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.