Новини компанії

Лютий 08, 2023

На Суспільному відбулося виїзне засідання підкомітету Верховної Ради

Світлана Остапа, голова Наглядової ради, та Микола Чернотицький, голова правління Суспільного Мовлення, розповіли про підсумки минулого року й подальші плани компанії під час виїзного засідання підкомітету з питань інформаційної політики та європейської інтеграції Комітету Верховної Ради України з питань гуманітарної та інформаційної політики. Засідання відбулось 7 лютого у приміщенні Суспільного.

«2022 рік особливий для України та Суспільного, рік повномасштабної війни росії проти України. Те, що ми вистояли і стали корисними людям, показало, що ми рухаємося у правильному напрямку. З початком війни Суспільне виконувало три головних завдання: забезпечувало безперебійну роботу медіакомпанії, створювало умови для безпечної роботи працівників Суспільного і оперативно надавало українцям перевірену інформацію всіма можливими каналами комунікації. Незважаючи на евакуацію з Києва та кількох областей, працювали всі наші канали комунікації: Перший телеканал, телеканал Суспільне Культура, три загальнонаціональні радіоканали, кілька десятків філій і потужна діджитал-платформа. На них у 2022 році було виготовлено десятки тисяч годин власного контенту», — зауважила Світлана Остапа.

Читайте також: Все більше українців споживають новини Суспільного Мовлення — дослідження

Вона наголосила на ролі Українського Радіо, яке на окупованих територіях було чи не єдиним джерелом інформації для українців, завдяки якому люди дізнавалися про евакуаційні коридори, зокрема в Маріуполі і Бучі: «Я, як бучанка, можу вам підтвердити, що моя мама тільки дякуючи Українському Радіо в середині березня змогла вирватися з окупації з Бучі».

Микола Чернотицький під час виступу повідомив, що цьогорічний бюджет компанії на 20% менший за торішній, проте завдяки підтримці донорів компанія має амбітні плани. Так, передбачено запуск суспільно-політичного шоу «Новий відлік», виробництво документальних фільмів, серед яких «Крим. Звільнення» (про спецоперацію СБУ 1994 року), «Голодомор. Хроніки», «Спецоперація Кремля» та інші, дитячого контенту. Також вперше Суспільний мовник виступить замовником художнього серіалу.

Він повідомив, що документальні проєкти Суспільного, наприклад, «Буча 22», «Колапс», продано в інші країни: Польщу, Латвію, Литву, Естонію, Грузію.

Одним із важливих проєктів є організація Євробачення-2023 у Ліверпулі спільно з ВВС. Микола Чернотицький підкреслив, що британці відкриті до максимального залучення України в організацію конкурсу: «Цікавий досвід роботи з ВВС та виклик і для них, і для нас спільно організувати конкурс, адже ніхто ніколи такого не робив».

Микола Чернотицький підкреслив важливу роль Суспільного в просуванні українських компаній під час проведення конкурсу: «Ми намагаємось максимально інтегрувати українські компанії в організацію конкурсу. Пропонуємо списки українських компетентних компаній, і британці з ними співпрацюють».

Тетяна Кисельчук, членкиня правління Суспільного, відповідальна за інформаційне мовлення та діджитал-платформу, розповіла про трансформацію компанії.

Читайте також: Хаби у регіонах Суспільного: запитання — відповіді

Микита Потураєв, голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, відзначив, що протягом останнього року зросли аудиторія та рівень довіри до Суспільного, й нагадав, що закон про створення Суспільного є одним із євроінтеграційних.

Тарас Шевченко, заступник міністра культури та інформаційної політики України з питань європейської інтеграції зазначив, що «2022 рік був для Суспільного визначальний, він показав, що здорова система, якщо вона правильно сформована, проходить рік кризи і викликів не лише на рівні, а з підйомом, з нарощуванням аудиторії, довіри, впізнаваності, цифрових активів».

«Цінність Суспільного в тому, що воно не належить і не контролюється жодною політичною силою, партією чи комерційними інтересами», — зазначив народний депутат Микола Княжицький. Він наголосив на важливості вироблення Суспільним документальних фільмів: «Приємно вражений фаховим підходом у роботі штабу. Суспільне показує, що може робити якісні проєкти. Проєкти на кшталт  "Щедрика" потрібно підтримувати та розвивати. У таких історичних, суспільно важливих фільмах та серіалах ви будете унікальні. І на це ми, як депутати, готові лобіювати кошти».

Народний депутат Володимир В’ятрович подякував за «якісні історичні продукти» та зазначив, що вони знайдуть аудиторію не лише в Україні, а й за кордоном.

Фото — Анастасія Мантач