Новини компанії

Грудень 07, 2023

Представники Суспільного на форумі Ради Європи — про безпеку журналістів під час війни

Про агресивну політику росії, боротьбу з російською дезінформацією та підтримку України, а також безпеку журналістів під час війни говорили учасники регіонального форуму Ради Європи «Свобода вираження під час війни» (Кишинів, Молдова), у якому взяли участь Світлана Остапа та Вадим Міський, голова та секретар наглядової ради Суспільного Мовлення, а також Микола Чернотицький, голова правління Суспільного.

«Практично всі країни-учасниці тою чи іншою мірою постраждали від агресивної політики росії. Тому під час конференції багато говорили про дезінформацію, яку поширює росія — допомогти  боротися з нею може медіаграмотність. Говорили про важкий фінансовий стан медіа. І, звичайно, багато говорили про Україну. Журналісти Молдови показали короткий фільм про роботу в Україні поблизу фронту. Всі учасники бажали Україні перемоги!» — поділилась враженнями Світлана Остапа.

Читайте також: Україна — у фокусі уваги європейських мовників: 91-ша Генеральна асамблея ЄМС

Микола Чернотицький розповів, що понад 180 працівників Суспільного працюють у зоні бойових дій задля висвітлення російської військової агресії: журналісти, оператори, працівники департаменту безпеки, водії. Їхня робота — небезпечна, але завдяки цьому світ знає, що відбувається в Україні: «Усі вони — досвідчені працівники, які розуміють відповідальність та ризики, що несе робота у прифронтовій зоні. Наша задача — докласти всіх зусиль, щоб гарантувати їхню безпеку».

Так, працівники, які працюють у прифронтовій зоні, мають куленепробивні шоломи, бронежилети, аптечки. Вони пройшли тренінги з безпеки та надання першої медичної допомоги, де, зокрема, вчать, як мінімізувати ризики отримання поранень, викрадення з зони бойових дій.

Також Микола Чернотицький розповів, як журналісти Суспільного передавали інформацію з окупованого Херсона: «Половина працівників херсонської філії лишилась в окупації. Вони зв’язувались з колегами і передавали інформацію про те, що відбувається насправді. Це було небезпечно, але вони робили це. Ці люди дійсно герої».

«Наша місія — захищати свободи в Україні. Наші журналісти роблять все можливе, щоб слідувати цій місії. У нас працює близько 4000 людей: все, що вони робили раніше і роблять зараз, перетворилось на довіру. Зараз 86% аудиторії Суспільного нам довіряє. Це дуже високий результат», — додав Микола Чернотицький.

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.