Новини компанії

Вересень 29, 2023

Рідні й уся команда Суспільного чекає на повернення додому полоненого телеоператора Василя Філімона

Рік і чотири з половиною місяці рідні та вся команда Суспільного чекає на визволення з російського полону Василя Філімона. 24 лютого 2022 року, у перший день повномасштабного наступу росії, телеоператор Суспільне Миколаїв мобілізувався до лав Збройних сил України. 15 травня він перестав виходити на зв'язок під час виконання бойового завдання на Донеччині. Його родині стало відомо, що Василь потрапив у полон. 

Наразі немає новин, у якому стані перебуває Василь Філімон, в яких умовах його утримують, чи потребує він медичної допомоги. 

До Дня захисників та захисниць України його дружина Юлія Філімон і колеги із Суспільне Миколаїв Світлана Кльосова й Валентина Гурова розповіли про довоєнне життя і роботу Василя, його захоплення та мрії.

Читайте також: Більше сотні працівників/-ць Суспільного захищають Україну в лавах Сил оборони

«Я вийшла заміж за надзвичайного чоловіка! Часом — дуже впертого і буркотливого, але в той самий час надзвичайно чуйного, уважного, пристрасного і дбайливого», — каже дружина Василя Юлія. Вона відзначає його безмежну жагу до знань і саморозвитку: до війни він займався спортом, грав у шахи, багато читав. З особливим захопленням любив перечитувати книги Даніеля Канемана, відомого своїми працями з когнітивної психології.

Світлана Кльосова, Юлія та Василь Філімони

Планував яскраве життя і мріяв про сімейних затишок. З початком війни на Сході України здавав кров у центрі переливання: вважав це своєю місією для порятунку не одного життя. 

«Я намагаюсь брати з коханого приклад, адже він, на відміну від мене, упевнений у собі, амбітний, знає чого хоче, і не особливо переймається думкою інших. Треба просто крокувати до своїх мрій. До повномасштабного вторгнення ми мали досить банальні мрії: мати свій будинок, реалізуватись на роботі, — каже Юлія Філімон. —  Сьогодні це все стало неважливим».

Юлія та Василь Філімони

На Суспільному Василь Філімон — із 2016 року. Паралельно заочно здобував другу вищу освіту і за декілька днів до повномасштабної війни отримав диплом за спеціальністю «Менеджмент». 

Світлана Кльосова пригадує жарти Василя, твердість характеру й ерудованість. Завжди готовий підтримати інтелектуальну бесіду чи дискусію, часто — сам стає ініціатором. Легкий на підйом і завжди усміхнений. У колективі його неодноразово порівнювали з «Вікіпедією» і йшли просити поради. 

«З Васею ми познайомилися шість років тому на одній зі зйомок. Я тоді тільки починала свій журналістський шлях, а Василь працював телеоператором на одному з миколаївських телеканалів. Такий усміхнений, впевнений у собі, компанійський. Через декілька років ми вже стали колегами на Суспільне Миколаїв. Попереду були десятки цікавих спільних зйомок. Вася завжди відгукувався на будь-яку роботу і виконував її якісно. Пам’ятаю, як у 2020-му ми о 4:30 поїхали на полігон знімати стрибки парашутистів. Було дуже холодно і темно. Я кажу: “Вась, а якщо вийде — познімаємо з гвинтокрила, на висоті?” Вже за годину ми підіймалися на 800 метрів над містом, а Вася робив найгарніші кадри, які я тільки могла уявити», — говорить Світлана.

Валентина Гурова знайома з Василем зі студентських років. Товаришували вже тоді, а коли він прийшов на Суспільне — дружба зміцніла.

«Не знаю більш справедливої й вимогливої людини ніж Вася. Коли мені потрібна неупереджена і максимально об’єктивна думка щодо чогось, без роздумів знаю — звертатись треба до нього. Вранці 24 лютого ми зустрілися з сім’єю Філімонів і мене ні краплі не здивувало рішення Василя — він їхав до військкомату. Відчуття справедливості й що він повинен захистити свою дружину, батьків, брата, друзів не дало б йому вчинити інакше. Я пишаюсь і дуже скучаю за ним», — каже Валентина.

Інформацію про полон Василя Філімона поширили десятки українських видань та закордонні редакції. 

«Сьогодні моє серце вирване з грудей, а життя перетворилось на існування. Тепер я мрію лише про зустріч із чоловіком: хочу знов чути його голос, торкатися до нього й дивитися в ті проникливі зелені очі», — говорить дружина Юлія.

Дружина Василя і Суспільне Мовлення неодноразово зверталися до української влади та міжнародної громадськості із закликом всебічно й усіма можливими способами сприяти визволенню Василя Філімона. 

Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.

На Миколаївщині 一 це телеканал Суспільне МиколаївУкраїнське Радіо Миколаїв та цифрові платформи: