Новини компанії

Листопад 10, 2023

«Жевріння. Дерево життя» покажуть на міжнародному кінофестивалі в Котбусі

Документальний фільм «Жевріння. Дерево життя» покажуть у німецькому місті Котбус у рамках міжнародного кінофестивалю FilmFestival Cottbus. Стрічку можна буде подивитися 11 та 12 листопада, вона буде представлена в секції Spotlight: Ukraine.

Читайте також: «Карлос в Україні»: головні актор(к)и та персонажі, яких вони зіграли

«Жевріння. Дерево життя» — документальний проєкт телеканалу Суспільне Культура, знятий режисеркою Надією Миколаєнко. Стрічка розповідає про українське монументальне мистецтво в Маріуполі.

«Під час зйомок “Жевріння” я вперше в житті побувала в Маріуполі, прекрасному українському місті на березі Азовського моря. Два місяці потому росія почала його знищення. Більшості мозаїк, які ви побачите на екрані, вже не існує. І вийшло так, що цей фільм — чи не найсвіжіша пам’ять про мирний Маріуполь, ще не знищений і не спаплюжений росіянами. Але разом з мистецтвом і містами страждають люди: герою мого фільму дивом вдалося врятуватися. Він побудував своє життя з нуля, але все ще продовжує розповідати світові про Маріуполь. Привернути увагу світу до трагедії, що була скоєна російськими злочинцями у Маріуполі, вкрай важливо і для мене. Тож дякую FilmFestival Cottbus за ще одну таку можливість!» — каже Надія Миколаєнко.

Автори стрічки переносять глядача у Маріуполь грудня 2021 року, коли була відзнята основна частина фільму. Історію мозаїк Маріуполя переповідає дослідник монументального мистецтва і фотограф Станіслав Іванов. Зокрема глядачі дізнаються про унікальні панно «Боривітер» та «Дерево життя», які були створені у Маріуполі бригадою художників на чолі з видатною Аллою Горською. Після смерті художниці вони були замуровані та знову відкриті лише 2008 року. 

Окрім того, фільм містить інтерв’ю зі Станіславом Івановим, зняте вже після повномасштабного вторгнення та його евакуації у Львів, а також деякі кадри з окупованого Маріуполя, зокрема і ті, де видно зруйновані панно «Боривітер» та «Дерево життя».

«Пишаюсь успіхом та щемкою влучністю фільму власного виробництва команди Суспільне Культура. Котбус — один із ключових фестивалів Східної Європи, а фестивалі — це завжди майданчики для культурної дипломатії, що формують порядок денний. Тобто йдеться про дещо більше за індустрійну подію, участь в якій вже є ознакою успішної роботи — це додаткова можливість мати сильний голос. Безмежно вдячний усій команді фільму та особливо режисерці й авторці Надії Миколаєнко за те, що цей голос продовжує звучати та закликати до співпроживання болю трагедії, скоєної росіянами у Маріуполі», — каже виконавчий продюсер телеканалу Суспільне Культура Лук’ян Галкін

Нагадаємо, у вересні фільм «Жевріння. Дерево життя» отримав спеціальну відзнаку Міжнародного Гран-прі URTI за авторську документалістику.

FilmFestival Cottbus (FFC) започаткований у 1991 році. Сьогодні він один із найбільш знаних у світі кінофестивалів Східної та Центральної Європи. Цьогорічний FilmFestival Cottbus проходить у Котбусі з 7 до 12 листопада.

Суспільне Культура — загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних та мистецьких подій країни.