Новини компанії

Жовтень 31, 2023

«Карлос в Україні»: головні актор(к)и та персонажі, яких вони зіграли

Телеканал Суспільне Культура готує презентацію нового телесеріалу в жанрі мок'юментарі «Карлос в Україні». Серіал на замовлення Суспільного Мовлення виготовила команда продюсера і режисера Нікіти Торжевського.

За сюжетом, американський журналіст Карлос приїздить в Україну, щоб зняти документальний проєкт про цивільне життя під час повномасштабної війни. В процесі роботи Карлос із захопленням відкриває для себе українців — щирих, енергійних та винахідливих людей, які навіть за найскладніших обставин зберігають силу духу та неймовірний оптимізм. Звичайно, на всіх героїв чекає багато пригод, особистих випробувань і трансформацій.

Розповідаємо про головних акторів серіалу та персонажів, яких вони зіграли.

  • Карлос Соареш — журналіст Карлос

Карлос Сміт — американський журналіст, який приїздить в Україну, щоб зняти документальний фільм про життя українців під час війни. Спочатку Карлос лише спостерігає за своїми героями, але зрештою стає безпосереднім учасником подій. Сам того не розуміючи, Карлос змінює героїв та змінюється сам. Повітряні тривоги, відключення світла, економічна криза — ці та інші соціально важливі теми лягають в основу кожної серії серіалу. Карлос проходить різні випробування разом з героями зйомки, та найскладнішим для нього стає випробування коханням.

Актор Карлос Соареш, Київ, 2023

Карлос Соареш: «Карлосу набридли розмірене життя і нудні сюжети в Америці. Він вирішує ризикнути й поїхати в Україну, щоб зняти проєкт свого життя і показати всьому світу звичайних українців під час жахливої війни. Звичайно, він бере з собою свого оператора і за сумісництвом найкращого друга Ґ’ю. В Україні Карлосу спочатку ніяково і страшно, але згодом він знайомиться зі своїми героями — людьми різного соціального статусу, різних професій і різного віку. У процесі роботи Карлос все більше захоплюється і надихається українцями через їхню сміливість, відважність, людяність і щирість. Всі герої стають йому добрими друзями, а хтось — майже сімʼєю. І, можливо, саме тут Карлос зустріне кохання всього свого життя».

Читайте також: Зумери чи покоління, виховане війною? Суспільне презентує фільм «Прокачана молодість»

  • Ірма Вітовська та Арам Арзуманян — переселенці Аліна та Юрій

Аліна та Юрій — подружжя, яке після початку повномасштабного вторгнення переїхали до Києва, втративши все, що мали, і тепер змушені починати життя спочатку. Юрій — підприємець, який раніше мав усе, чого потребував від життя: гарну дружину, дім, BMW і три точки на базарі. Тепер він разом з Аліною мешкає в гуртожитку і щосили намагається якось «крутитися» на новому місці. Аліна звикла почуватися поруч з чоловіком як за кам'яною скелею, але нове життя приносить нові випробування у їхні стосунки.

Актор Арам Арзуманян, Київ, 2023

Арам Арзуманян: «Наші герої — максимально типові для України зараз. Я особисто знаю декілька родин, які залишили все своє життя — будинки, бізнеси, все, чого колись прагнули. Тому коли я грав цю роль, мені, говорячи акторським жаргоном, було звідки “злизувати” персонажа. Юра й Аліна, м’яко кажучи, опинилися в незручних обставинах, але, попри все, вони прагнуть жити. Через те, що Юра постійно шукає якісь способи заробити, якось повернутися в бізнес, він часом забуває про дружину, ставить її на друге місце. В результаті, звичайно, виникають конфлікти. Коротше, все максимально життєво. Але щире кохання зрештою допомагає їм порозумітися. Вони розуміють, що немає нічого важливішого в їхньому житті, ніж вони одне в одного. Серіал, звісно ж, комедійний. Але знаєте, це така глибока комедія. Наша лінія перш за все про те, що все в житті можна подолати, тільки якщо підтримувати одне одного і вміти слухати одне одного».

Читайте також: Перші серії ситкому «Війна, тривоги та пригоди» — вже на ютуб-каналі Першого

  • Ніна Набока та Григорій Боковенко — пенсіонери Раїса Романівна та Віктор Миколайович

Раїса Романівна — активна та щира українська жінка, яка все життя працювала на заводі, а зараз займається господарством і городом, за який, звичайно ж, готова «перегризти горло» окупантам. Віктор Миколайович — тихий та мовчазний, але тільки на перший погляд і тільки при своїй дружині. В інших ситуаціях — винахідливий і харизматичний «душа компанії», який і на акордеоні зіграє, і пісню заспіває, і якусь веселу побрехеньку розкаже. Раїса Романівна і Віктор Миколайович живуть разом понад 50 років. За цей час вони багато зробили: побудували будинок, посадили садок, виростили чудового сина. Але й тепер їхнє життя не зупиняється, хіба що війна вносить свої корективи.

Сина Раїси Романівни й Віктора Миколайовича, який з’являється в одному з епізодів серіалу, зіграв Даніель Салем.

Акторка Ніна Набока та актор Даніель Салем, Київ, 2023

Ніна Набока: «Моя героїня Раїса, чесно кажучи, мій прототип. Я нагородила її своїми рисами. Ніщо людське мені не чуже: буваю добра, а буваю зла. Головне завжди — життєлюбство і впевненість у майбутньому. Любов до свого чоловіка у Раїси супроводжується “кнутом і пряником”. Вона гарна господарка. Раїса живе за принципом: “Життя продовжується на зло ворогам!”. Її син пішов на фронт, але свої переживання вона не виставляє на показ. Любити — так любити, ненавидіти — так ненавидіти. Чоловіка Раїси Віктора зіграв мій неодноразовий партнер, талановитий і прекрасний актор Григорій Боковенко. Я думаю, що він втілив свій образ на всі 100%. Велику радість принесла робота з молодим амбітним режисером Нікітою Торжевським і всією командою проєкту. Всі вони прекрасні!»

Актор Григорій Боковенко, Київ, 2023

Григорій Боковенко: «Віктор Миколайович — щирий, доброзичливий, хазяйновитий, хлібосольний, любить свого сина, кохає свою дружину. Таких людей багато в українських селах. А ще він музикант. А музикант, як відомо, важлива людина у селі, бо без музики ані весілля, ані хрестини — жодне свято не обходиться. Віктор Миколайович відслужив в армії, повернувся в село, одружився, жив гідне життя… І раптом — війна. Зараз Віктор Миколайович відчуває себе непотрібним. Для армії він застарий, та й акордеон його під час війни нікому не потрібен. Син на фронті, з кумом зустрічатися Раїса Романівна не дозволяє. Але раптом з’являється Карлос… Відверто кажучи, мені було дуже цікаво і весело у ролі Віктора Миколайовича. Бо іноді я й сам не знав, що він "викине" в тому чи іншому епізоді. Все народжувалось під час репетиції чи навіть під час зйомок. Не можу сказати, що не було домашніх заготовок, але коли ти працюєш з такими партнерами, то з тебе аж "пре", і ти вже не ти, а Віктор Миколайович».

  • Ірина Кудашова та Владислав Писаренко — адміністраторка ресторану Марія та бармен Влад

Працівники кафе «Митець» в одному зі спальних районів Києва, яке намагається втриматись на плаву під час війни. У зв'язку із ситуацією в країні Марія — і адміністраторка, і офіціантка, і прибиральниця. До того ж — із комплексом відмінниці. Тому вона постійно щось не встигає і часто нервується. Влад, навпаки, спокійний і врівноважений, до життєвих складнощів ставиться по-філософськи (хоч Марія вважає, що просто не серйозно) і на будь-який випадок життя має дотепну історію. Звичайно, ці двоє не можуть залишатися байдужими одне до одного.

Акторка Ірина Кудашова, Київ, 2023

Ірина Кудашова: «Марія — моя повна протилежність. Вона стримана, строга, відповідальна. Помилка для неї — трагедія. Влад, навпаки, часто поводиться не зовсім “по-дорослому”, хоча щиро закоханий у Марію і готовий заради неї на все. Тому на початку історії він не має шансу навіть на побачення. Але бізнес під час війни — це важко, тим паче коли не знаєш, що буде завтра і чого чекати від сусідів. Марія лише хоче здаватись сильною, але насправді всередині їй дуже страшно. І саме війна змушує Влада проявити себе, а Марію — поглянути на нього по-іншому. До того ж тандем холодного розуму Марії та винахідливості Влада приносить успіх кафе навіть у складні часи. Лінія Марії та Влада насправді доволі непередбачувана, вони обидва проходять велику трансформацію протягом серіалу, змінюються і стають новими версіями себе».

  • Владислав Карачій та Антон Вахліовський — волонтери Андрій та Віталій

Андрій — директор волонтерського штабу. Досвідчений волонтер, який розпочав свою діяльність з 2014 року. Андрій спокійний і впевнений, для нього не існує надскладних завдань, однак він почувається самотнім. Віталій приєднується до Андрія з першого дня повномасштабного вторгнення. Він готовий виконувати будь-яку роботу Андрія, але не все в нього виходить вдало. Віталій трохи наївний, до того ж досі живе з мамою, яка надто опікає сина. А проте саме Віталій виявляється тією людиною, на яку Андрій може покластися в будь-який момент. Зусиллями друзів їхній волонтерський штаб стає справді ефективним і корисним.

Актор Владислав Карачій, Київ, 2023

Владислав Карачій: «На жаль, війна змінила життя всіх українців, так само і Віталіка. Йому загалом складно знайти себе, він такий типовий “матусин синочок” — дорослий хлопчик, який не вміє приймати рішення. Але у волонтерському центрі з Віталіком починають відбуватися зміни. Він все рідше бачить маму, і йому все більше доводиться самостійно ухвалювати якісь рішення. На мою думку, Віталік, зустрівши Андрія, несвідомо починає бачити в ньому прототип батька. Андрій стає для Віталіка справжнім прикладом, авторитетом, наставником. Саме приклад Андрія надихає його на зміни. І в цьому серіалі ми бачимо шлях Віталіка від “матусиного синочка” до чоловіка. Ну і, звичайно ж, кохання… Віталік закохується в Льолю, що також стає потужним поштовхом для трансформації».

  • Олена Ларіна та Тимофій Дмитрієнко — лікарка Катя та її син Вадік

Катя — самостійна мама, яка все своє життя присвячує піклуванню про сина і роботі. Працює лікаркою-педіатром, завжди кудись поспішає і дуже втомлюється, але зберігає оптимізм і почуття гумору. Вадік — п'ятикласник, який вважає себе кіберспортсменом і постійно сидить за комп'ютером. Своїми жартами може довести маму до сліз, і загалом досить скупий у прояві почуттів, хоча й дуже любить маму. З появою Карлоса у Вадіка нарешті з’являється друг, що не може не тішити Катю. Зрештою, Катя закохується в американського журналіста, і Карлос відповідає їй взаємністю.

Акторка Олена Ларіна, Київ, 2023

Олена Ларіна: «Моя героїня Катерина — добра, соромʼязлива, сильна духом, принципова і раціональна. Ми з Катериною повні протилежності, але працювати над роллю було дуже цікаво, треба було “придушити” свій характер і відродити Катерину. Син Вадік для неї — найголовніша людина в житті, заради нього вона готова на все. Кожен її день, наче “день бабака”: робота, магазин, готування, прибирання, уроки з Вадіком. Вона не надто переймається своїм зовнішнім виглядом і тим, як на неї дивляться чоловіки. Звичайна зачіска, ніякого мейку, футболка й штани — і погнали працювати. Всі відкладені з невеличкої зарплати гроші вона мріє витратити на відпочинок із сином. І ось в цей “день бабака” вривається Карлос, точніше вривається “лежачи” — але все побачите самі. Спочатку Карлос для неї — просто журналіст, вона не дивиться на нього як на потенційного партнера. Але зрештою зустріч із Карлосом розвертає життя Каті на 180 градусів».

Також у серіалі ролі виконують: Костянтин Анік’єв, Кароліна Мруга, Віталій Деревянчук, Олександр Есмурзієв, Борис Савенко, Петро Нікітін, Олена Олейнікова, Михайло Аугуст, Дмитро Оскін, Олексій Гладушевский, Тімур Мірошниченко та інші.

Автори ідеї: Юлія Дощанська і Влад Таран. Режисер і продюсер проєкту — Нікіта Торжевський. Виконавча продюсерка — Юлія Дощанська. Скриптдоктор — Станіслав Мєдвєдєв

Керівниця проєкту зі сторони Суспільного — Альона Голякова, креативний супервізор — Лук’ян Галкін.

Проєкт реалізується за повної донорської підтримки Transtele — Canal France International

Суспільне Культура — загальнонаціональний телеканал для культурного дозвілля. Кіно, театр і музика, цікаві програми про мистецтво, спецпроєкти та ефіри наживо з головних культурних і мистецьких подій країни та світу.

Проєкт створено за фінансової підтримки Європейського Союзу. Вміст публікації є одноосібною відповідальністю DW Akademie / CFI Програми Медіафіт для Південної та Східної України та не обов’язково відображає погляди Європейського Союзу.

Фото — Володимир Шевчук, Анастасія Мантач, Наталія Анісімова