Листопад 02, 2023
«Українські медіа, ставлення та довіра 2023 р.» — результати дослідження
Представники Internews в Україні презентували результати щорічного опитування USAID-Internews про медіаспоживання українців «Українські медіа, ставлення та довіра 2023 р.»*.
Згідно з даними дослідження, 76% дорослих українців отримують новини із соціальних мереж. 87% респондентів використовують смартфони для споживання новин, поміж молодої аудиторії 18-35 років цей показник становить 97%.
Читайте також: Радіо є джерелом натхнення, — Андрій Таранов на конференції «Дні радіо 2023»
Фейсбук-сторінка Суспільне Новини серед лідерів, де найчастіше українці читають новини, а телеграм-канал — один з найпопулярніших серед українців для споживання новин.
Під час дискусії Світлана Остапа, голова наглядової ради Суспільного Мовлення, наголосила, що потрібно постійно підвищувати обізнаність людей про небезпеку споживання неверифікованої інформації з анонімних телеграм-каналів.
Також у дослідженні вказано, що у 2023 році зріс рівень довіри як до національного, так і до регіонального радіо. Українське Радіо є лідером серед загальнонаціональних радіостанцій, де українці слухають новини найчастіше. Відсоток слухачів, які слухають новини на Українському Радіо, зріс з 19% у 2022 році до 21% у 2023-му.
З повним текстом дослідження можна ознайомитися за посиланням.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
* Дослідження “Українські медіа, ставлення та довіра 2023р.” було виконано дослідницькою компанією InMind на замовлення міжнародної неприбуткової організації Internews, що реалізує «Медійну програму в Україні» за фінансової підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Основна мета дослідження — вивчити звички українців щодо споживання медіа, а також їх довіру до медіа, оцінити рівень медіаграмотності та обізнаність населення щодо впровадження реформ в Україні. У липні-вересні 2023 року представники InMindопитали 3,250 респондентів у восьми областях України. Похибка вибірки не перевищує 2,5%.
Основна мета дослідження — вивчити звички українців щодо споживання медіа, а також їх довіру до медіа, оцінити рівень медіаграмотності та обізнаність населення щодо впровадження реформ в Україні. У липні-вересні 2023 року представники InMindопитали 3,250 респондентів у восьми областях України. Похибка вибірки не перевищує 2,5%.