Жовтень 25, 2023
Суспільне Мовлення — в Японії: навчальна програма для працівників мовника та технічна допомога
З 12 по 21 жовтня делегація Суспільного Мовлення вдруге відвідала Японське агентство міжнародного співробітництва (JICA) у межах програми «Проєкт розвитку потенціалу Суспільного мовника України. Фаза 2». Цього разу за підтримки JICA та NHK Foundation понад тижневу навчальну програму з підвищення кваліфікації проходила технічна команда мовника.
Також під час візиту обговорили питання отримання чергової допомоги для Суспільного. Зокрема був затверджений перелік обладнання за грантом Ukraine Recovery Phase II (Програма екстреного відновлення України (Фаза 2)), за яким одразу кільком напрямам нададуть допомогу: новини, IT, радіо та телемовлення, архів.
Читайте також: Суспільне під час війни: представники компанії поділились досвідом з іноземними журналістами
У складі делегації Суспільного Мовлення були Родіон Кочубей, член правління, відповідальний за операційну діяльність компанії; Дмитро Козлов, член правління, відповідальний за управління персоналом; Юрій Бойчук, технічний директор; Андрій Бруснікін, директор департаменту технічних стандартів та сервісу; Таїсія Турчин, виконавчий продюсер управління цифрової бібліотеки; Галина Лісова, начальниця апаратної з підготовки телетрансляцій; Іван Гуменюк, начальник комплексу багатоканального ефірного мовлення; Володимир Талалаєв, начальник апаратно-студійного комплексу; Кирило Єсін, головний менеджер продукту новинного сайту Suspilne.media. Також до команди приєдналася перекладачка Ірина Шепельська.
За словами Дмитра Козлова, неможливо переоцінити досвід NHK та підтримку JICA в ситуації, коли Суспільне невпинно вдосконалює та розбудовує свою технічну платформу: «Для нашої технічної команди було надзвичайно важливим безпосередньо відчути як підтримку наших японських колег і партнерів, так і дотичність до галузі, що є однією з найбільш динамічно змінних на планеті сьогодні».
Родіон Кочубей зі свого боку додав, що технічна складова невіддільна від забезпечення надійної та оперативної журналістики, і вона слугує міцним фундаментом для виробництва та безперебійного мовлення.
Під час візиту представники NHK та NHK Foundation ознайомили команду Суспільного з такими напрямами роботи:
- мережа наземного мовлення NHK;
- технологічна мережа мовлення, що з'єднує штаб-квартиру та місцеві підрозділи NHK;
- забезпечення енергетичних ресурсів для мовлення та виробництва;
- енергетичні системи у мовленні NHK;
- архіви NHK;
- план резервування станцій мовлення на об'єкті NHK;
- електропостачання та екологічний контроль у радіомовному центрі в Осаці;
- роль центральної регіональної станції та технічна підтримка місцевих станцій NHK;
- роль науково-технічної дослідницької лабораторії NHK.
Під час зустрічі учасники узгодили план наступних дій, передбачених до кінця 2024 року. Йдеться, зокрема, про постачання техніки та навчальні програми для команд Суспільного.
Суспільне Мовлення — незалежна медіакомпанія з потужним охопленням на всіх платформах: телеканали Перший, Суспільне Новини, Суспільне Культура, Суспільне Спорт і національна мережа місцевих каналів; радіостанції Українське Радіо, Радіо Промінь, Радіо Культура, Радіоточка. Лише перевірені новини читайте на сайті suspilne.media, на національних і місцевих діджитал-платформах. Ми мовимо мовами нацспільнот, представляємо Україну на Євробаченні, розвиваємо дитячий ресурс «Бробакс», навчаємо медіаспільноту в Академії Суспільного Мовлення. Захищаємо свободи в Україні.
Фото — JICA